Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wycieczek dla grup na nowy rok szkolny 2022/2023.
Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.
Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich z parkiem pałacowym, Rynek Kościuszki, Ratusz, Skwer Ludwika Zamenhoffa (twórca esperanto), Bazylika Wniebowzięcia NMP. Supraśl- Muzeum Ikon, Cerkiew Obronna.
Ciechanów – zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie”. Opinogóra – zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej – poznajemy stare obyczaje i zawody (odwiedzamy rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieślę, kowala, tkaczkę, zielarkę, gospodynię słowiańską).
Udział w turnieju paintball ( do dyspozycji grupy sprzęt, umundurowanie + 500 kulek dla każdego gracza). Celem jest nawiązanie współpracy zespołowej oraz komunikacji aby zrealizować określone zadania. Gra odbywa się na dużym leśnym terenie wraz z polaną, licznymi ściankami, przeszkodami czy tarczami do ćwiczeń celności.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle.
Zwiedzanie z przewodnikiem Rezerwatu Kadzielnia – rezerwat wpisany na listę UNESCO. Amfiteatr, Skałka Geologów. Zwiedzanie z przewodnikiem jednej z jaskiń na terenie rezerwatu – fragmenty podziemnego systemu krasowego powstałego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym, najpewniej w neogenie, kilka lub kilkanaście milionów lat temu. LASER TAG! Czyli arena do elektronicznego paintball’a i zabawa laserami dla każdego.
Rezerwat Kadzielnia – rezerwat ścisłej przyrody nieożywionej z niezwykłą roślinnością w obrębie Skałki Geologów. Wejście do jaskini na terenie rezerwatu. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.
Zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Udział w lekcji o legendach pt. „Zamek w Liwie owiany legendą.” Węgrów: spacer po rynku, zwiedzanie Bazyliki Mniejszej.
Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich. Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Centrum Nauki Experymenatrium.
Zwiedzanie Muzeum Kinematografii i udział w lekcji muzealnej pt. Zawody filmowe i około filmowe. Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”
Panoramiczny objazd Łodzi (m.in. przejazd obok łódzkiej „Filmówki” i Muzeum Kinematografii. ) Wizyta w dzielnicy Księży Młyn, będąca niegdyś własnością K.G.Scheiblera. Spacer z przewodnikiem po najsłynniejszej ulicy Łodzi PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina). Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”.
Lublin – wizyta w Podziemnej Trasie Turystyczne. Spacer po mieście z pilotem. Kozłówka – wizyta w Muzeum Zamoyskich- zwiedzanie z przewodnikiem (pałac, park, powozownia, galeria socrealizmu, kaplica, wystawy czasowe).
Pobyt na terenie Muzeum na Majdanku połączony z aktywnym udziałem młodzieży w zajęciach edukacyjnych: prezentacja multimedialna lub projekcja filmowa lub analiza źródeł historycznych; pogadanka; zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego.
Zwiedzanie Muzeum w Opinogórze z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. Romantyków w Polsce było wielu … Wizyta w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Zwiedzanie ekspozycji związanej z Aleksandrem Świętochowskim.
Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego obozu zagłady. W trakcie pobytu przejście przez Auschwitz I: Brama „Arbeit macht frei”, Plac apelowy. Auschwitz II-Birkenau: Brama Śmierci, Rampa, Ruiny komory gazowej i krematorium nr II lub nr III , Barak dziecięcy w obozie kobiecym.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Muzeum Diecezjalne, Stary Rynek, nabrzeże wiślane. Rejs statkiem po Wiśle. Przejazd do Czerwińska. Zwiedzanie Bazylika Zwiastowania NMP – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej: Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymują specjalnie opracowane mapki i zestawy zadań w formie wierszowanych zagadek. Celem zabawy jest dotarcie do wyznaczonych miejsc i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z historią miejsca lub ludzi z nim związanych.
Projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat. Zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”, ognisko integracyjne na zakończenie zwiedzania (dla chętnych).
Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Rejs statkiem po Wiśle.
Spływ kajakowy rzeką Jeziorką. Trasa Piaseczno – Konstancin Jeziorna. Trasa rekreacyjna o długości 12 km. Czas spływu ok 4h ( uzależnione od kondycji grupy).
Szydłowiec – spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku w Szydłowcu. Muzeum Wsi Radomskiej zwiedzanie skansenu.
Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Groty Nadgórzyckie – podczas zwiedzania dowiemy się ile kwarcu znajduje się w tutejszym piasku i dlaczego jest tak bardzo unikalny. Skansen Rzeki Pilicy – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum na wolnym powietrzu, które poświęcone jest tematyce rzeki. Spacer ścieżką przyrodniczą do rezerwatu ,,Niebieskie Źródła”.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.
Gra miejska Bunkier – Wisła – Opowiada ona o czasach II Wojny Światowej w Toruniu i generał Elżbiecie Zawadzkiej. Scenerią gry będzie obszar starówki. Będziecie działać w kilku drużynach, a na końcu połączycie zdobyte informacje dla osiągnięcia wspólnego celu. Warsztat wypieku piernika. Wejście do Bunkru – Wisła – W Bunkrze Wisła mamy możliwość przeżycia symulacji nalotu bombowego!
Treblinka – zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa. Tykocin: spacer po mieście – Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół p.w. Trójcy Świętej. Muzeum w Tykocinie – Wielka Synagoga. Zwiedzanie połączone z lekcją.
Pobyt na basenach termalnych w Uniejowie – 3h w strefie basenowej. Strefa wewnętrzna: basen solankowo-uzdrowiskowy z leżakami i hydromasażami, basen rekreacyjno-dziecięcy ze statkiem pirackim. Strefa zewnętrzna: wyspę z jacuzzi, rwącą rzekę, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnie, brodziki i inne liczne atrakcje. Spacer z pilotem ścieżką edukacyjno – turystyczną po zespole Pałacowo Parkowym w Uniejowie.
Wizyta w Suntago Park of Poland – 4-godzinna zabawa w strefie Jamango. Tropikalny, termalny, a może gigantyczny basen z falą? Na uczestników czeka aż kilka różnych basenów, ok. 30 zjeżdżalni wodnych.
Liw – zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Węgrów – rynek, Bazylika Mniejsza, Lustro Twardowskiego, VIII wieczny Zajazd Gdański, kaplica ewangelicka, nagrobki szkockie, zespół klasztorny reformatów z VIII wieku. Starawieś – zwiedzanie barokowego pałacu – dawnej rezydencji Radziwiłłów.
Żelazowa Wola – spacer po parku, wejście do Domu Urodzenia F. Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego. Arkadia : Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany (Miłości, Mądrości), Grota Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, Domek Gotycki, Grobowiec Złudzeń …
Łęczyca – zwiedzanie zamku królewskiego oraz udział w lekcji muzealnej: Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty. Tum – romańska kolegiata. Kwiatkówek – Skansen Ziemi Łęczyckiej.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. obiekty pofabrycznych, podwórka w dzielnicy robotniczej, obiektów kultury, przy placu Jana Pawła II, neogotycki kościół farny pw. Matki Bożej Pocieszenia, wille dyrektorskie, pałacyk Dittricha (z zewnątrz). Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem.