Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Średnia / Wycieczki 1 dniowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2024/2025.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Bałtów – integracja pod chmurką [PDF]

Wizyta w największym parku linowym w Polsce- który znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu. Naturalne uwarunkowania terenu dały możliwość stworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i rozmaitych przeszkodach. Przejście ścieżką dydaktyczną, która prowadzi przez kamieniołom.

Białowieża – z wizytą u żubra na Podlasiu [PDF]

Muzeum Przyrodniczo- Leśne Białowieskiego Parku Narodowego- zwiedzanie wystawy przyrodniczej, wejście na wieżę widokową.  Spacer z pilotem po Parku Pałacowym. Rezerwat Pokazowy Żubrów – prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy oraz duże drapieżnik m.in. żubry, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie oraz tarpany

Białystok – Supraśl [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich z parkiem pałacowym, Rynek Kościuszki, Ratusz, Skwer Ludwika Zamenhoffa (twórca esperanto), Bazylika Wniebowzięcia NMP. Zwiedzanie multimedialnego Muzeum Ikon oraz Cerkwi Obronnej w Supraślu na terenie klasztoru Bazylianów.

Centrum Nauki Leonarda i Chęciny [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – zwiedzanie dwóch wystaw: „Człowiek niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”- dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych + warsztaty.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”. Zwiedzanie Muzeum w Opinogórze z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. „Nie-Boska komedia- geneza, interpretacja, inscenizacje”.

Ciechanów – Opinogóra – ,,Pan Tadeusz i muzyka” [PDF]

Zamek Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”.  Muzeum Romantyzmu w Opinogórze- zwiedzanie z przewodnikiem- zobaczymy Pałacyk, Oficynę, Dwór, spacer po ogrodzie (w zależności od warunków atmosferycznych). Lekcja muzealna (dostosowana do wieku uczestników) np. „Pan Tadeusz i muzyka”.

Dzień w Twierdzy Modlin [PDF]

Program składa się z dwóch części – historyczno-krajoznawczej oraz przygodowej. Część pierwsza obejmuje zwiedzanie elementów Twierdzy Modlin z lokalnym przewodnikiem m.in. Brama ks. Poniatowskiego, Reduta Napoleona. Część przygodowa to zawody strzeleckie oraz gra terenowa.

Energylandia [PDF]

Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia- Największy park zabawy w Polsce: Bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstramalna, water park, karuzele, roller costery,  gry i zabawy (w cenie biletu poczęstunek – kupon na napój i frytki dla każdego uczestnika).

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze.  Wizyta w Osadzie Średniowiecznej – poznajemy stare obyczaje i zawody (odwiedzamy rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieślę, kowala, tkaczkę, zielarkę, gospodynię słowiańską).

Góry Świętokrzyskie – Łysica – korona gór [PDF]

Wejście z przewodnikiem na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wejście rozpoczynamy od wsi Św. Katarzyna kierując się na szczyt ścieżką wśród lasów Puszczy Jodłowej. Wizyta w Muzeum Minerałów oraz pokaz szlifowania kamieni – uczestnicy dowiedzą się jak powstają minerały a także ich szerokie wykorzystanie w rzemiośle artystycznym, nauce czy branży jubilerskiej.

Góry Świętokrzyskie – życie codzienne w erze żelaza [PDF]

Wejście na Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Galeria widokowa na gołoborzu. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego- indywidualne zwiedzanie muzeum, spacer po osadzie starożytnej oraz lekcja muzealna dostosowana do wieku uczestników.

Integracja z paintballem [PDF]

Udział w turnieju paintball (do dyspozycji grupy sprzęt, umundurowanie oraz 300 kulek dla każdego gracza). Celem jest nawiązanie współpracy zespołowej oraz komunikacji aby zrealizować określone zadania. Gra odbywa się na terenie leśnym wraz z polaną, licznymi okopami, przeszkodami czy zabudowaniami. Każda grupa przechodzi szkolenie, a następnie pod opieką instruktorów uczestniczy w grze.

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer z pilotem po mieście: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, jatki koszerne, kamienica Celejów, wąwóz Korzeniowy Dół.  Góra Trzech Krzyż. Wejście na ruiny zamku i basztę. Rejs statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – Janowiec [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Janowcu z przewodnikiem – renesansowy zamek na skarpie rodziny Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Przejazd do Kazimierza Dolnego.  Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Rejs  statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – kazimierskie wąwozy [PDF]

Wycieczka przyrodnicza malowniczymi wąwozami Kazimierza Dolnego- uczniowie poznają proces powstawania wąwozów, faunę i florę lasów liściastych, a także obserwują zmieniający się podczas wędrówki krajobraz. Spacer z pilotem po mieście: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży-panoramiczny widok na miasto. Rejs statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu.

Kielce – geologicznie i aktywnie [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Rezerwatu Kadzielnia – rezerwat wpisany na listę UNESCO. Amfiteatr, Skałka Geologów. Zwiedzanie z przewodnikiem jednej z jaskiń na terenie rezerwatu – fragmenty podziemnego systemu krasowego powstałego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym, najpewniej w neogenie, kilka lub kilkanaście milionów lat temu. LASER TAG! Czyli arena do elektronicznego paintball’a i zabawa laserami dla każdego.

Kielce – geologicznie i energetycznie [PDF]

Rezerwat Kadzielnia – rezerwat ścisłej przyrody nieożywionej z niezwykłą roślinnością w obrębie Skałki Geologów. Wejście do jaskini na terenie rezerwatu. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.

Liw – Węgrów [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Udział w lekcji (dostosowanej do wieku uczestników) np. „Zjawy, duchy i upiory- zamkowe legendy”.  Zajęcia mają formę gdy terenowej. Uczestnicy poznają legendy zamku w Liwie szukając rozwiązania przeróżnych zagadek i łamigłówek. Przejazd do Węgrowa. Spacer po rynku. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej: legendy o J. Twardowskim, tajemnice lustra Twardowskiego.

Łódź – Muzeum Fabryki i Centrum Nauki Experymentarium [PDF]

Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich.  Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Centrum Nauki Experymenatrium.

Łódź – bliskie spotkanie ze zwierzętami [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem : Dzielnica Księży Młyn najsłynniejsza ulica Łodzi- PIOTRKOWSKA (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima.  Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź .Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie.

Łódź – Muzeum Kinematografii i Pałac Poznańskiego [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Kinematografii i udział w lekcji muzealnej pt. Zawody filmowe i około filmowe. Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”

Łódź – poznaj zwierzęta Orientarium [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem. Zwiedzanie ZOO w Łodzi z pilotem. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Spacerując po obiekcie możemy podziwiać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Łódź – Szlakiem Murali [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ,,Szlakiem Murali”. W okresie PRL-u powstało w Łodzi około 200 reklam ściennych tego typu. Najdłuższy mural miał 270 metrów i reklamował Zakłady Przemysłu Wełnianego „Wiosna Ludów”. Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi.

Łódź filmowa i fabryczna [PDF]

Panoramiczny objazd Łodzi (m.in. przejazd obok łódzkiej „Filmówki” i Muzeum Kinematografii. ) Wizyta w dzielnicy Księży Młyn, będąca niegdyś własnością K.G.Scheiblera. Spacer z przewodnikiem po najsłynniejszej ulicy Łodzi PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina). Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”.

Lublin – Kozłówka [PDF]

Lublin – wizyta w Podziemnej Trasie Turystyczne. Spacer po mieście z pilotem. Kozłówka – wizyta w Muzeum Zamoyskich- zwiedzanie z przewodnikiem (pałac, park, powozownia, galeria socrealizmu, kaplica, wystawy czasowe).

Lublin – Majdanek [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Państwowego Muzeum na Majdanku. Spacer po mieście- Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.

Lublin – miasto w murach (integracyjnie dla klasy) [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Muzeum Narodowe w Lublinie- zwiedzanie połączone z lekcją– temat dotyczy lokacji miasta, wprowadzeniu obowiązujących w
średniowieczu form prawa miejskiego, budowy murów obronnych, roli i funkcji wójta oraz rady miejskiej.

Lublin – Nałęczów [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Nałęczów – spacer z przewodnikiem po jednym z najpopularniejszych polskich uzdrowisk.

Lublin – podziemia i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Regionalne Muzeum Cebularza. Podziemna Trasa Turystyczna.

Lublin artystycznie [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Pigcasso- kreatywne studio malowania farbami. Miejsce, gdzie możesz przeżyć niezapomnienie doświadczenia artystyczne i wyrazić swoją kreatywność.

Lublin z grą miejską [PDF]

Zwiedzanie Lublina w formie gry miejskiej. „Zagubieni wśród legend” pewien student z Lublina chciał rozwiązać zagadkę zawartą w jednej z legend. Zdaje się, że natrafił na ślad jakiegoś karbu, ale… niespodziewanie zniknął. Pozostawił po sobie niekompletne informacje. Czy uda się go odnaleźć i rozwiązać zagadkę skarbu? Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Majdanek [PDF]

Pobyt na terenie Muzeum na Majdanku połączony z aktywnym udziałem młodzieży w zajęciach edukacyjnych: prezentacja multimedialna lub projekcja filmowa lub analiza źródeł historycznych; pogadanka; zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego.

Oblęgorek – Kielce [PDF]

Pałacyk Henryka Sienkiewicza- zwiedzanie pałacyku połączone z lekcją muzealną (dostosowaną do wieku uczestników) np. „Quo vadis- powieść na miarę Nobla?”. Muzeum Stefana Żeromskiego- zwiedzanie muzeum połączone z lekcją muzealną (dostosowaną do wieku uczestników) np. „Dlaczego Przedwiośnie?”- celem lekcji jest wyjaśnienie tytułu utworu w kontekście jego treści.

Opinogóra – Gołotczyzna [PDF]

Zwiedzanie Muzeum w Opinogórze z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. Romantyków w Polsce było wielu … Wizyta w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Zwiedzanie ekspozycji związanej z Aleksandrem Świętochowskim.

Oświęcim [PDF]

Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego obozu zagłady. W trakcie pobytu przejście przez Auschwitz I: Brama „Arbeit macht frei”, Plac apelowy. Auschwitz II-Birkenau: Brama Śmierci, Rampa, Ruiny komory gazowej i krematorium nr II lub nr III , Barak dziecięcy w obozie kobiecym.

Płock – Czerwińsk [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Muzeum Diecezjalne, Stary Rynek, nabrzeże wiślane. Rejs statkiem po Wiśle. Przejazd do Czerwińska. Zwiedzanie Bazylika Zwiastowania NMP – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Płock – Sierpc [PDF]

Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej: Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymują specjalnie opracowane mapki i zestawy zadań w formie wierszowanych zagadek. Celem zabawy jest dotarcie do wyznaczonych miejsc i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z historią miejsca lub ludzi z nim związanych. Po drodze gracze spotykają przewodników udzielających dodatkowych informacji o danym miejscu. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Poleski Park Narodowy [PDF]

Zwiedzanie Poleskiego Parku Narodowego :  projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym; Ośrodek Dydaktyczno- Muzealny- zwiedzanie ekspozycji prezentującej etnografię, historię i przyrodę Polesia; Spacer ścieżką przyrodniczą np. ,,Dąb Dominik”- piesze przejście (ok. 3km) przez lasy.

Pułtusk [PDF]

Udział w lekcji na Zamku w Pułtusku na temat odpowiedniego zachowania się przy stole. Uroczysty obiad – praktyczna część szkolenia . Spacer z pilotem po rynku.

Radom [PDF]

Muzeum Witolda Gombrowicza – zwiedzanie wystawy muzeum oraz lekcja muzealna (dostosowana do wieku uczestników) np. „Gombrowicz, Schultz, Witkiewicz. Muzeum Jacka Malczewskiego – Zwiedzanie z przewodnikiem połączone z lekcją muzealną o sztuce (dostosowaną do wieku grupy) np. Młoda Polska- Stanisław Wyspiański – artysta wielu talentów. Centrum Rzeźby Polskiej.

Romantyzm w Polsce – powtórka przed maturą [PDF]

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze- zwiedzanie z przewodnikiem- zobaczymy Pałacyk, Oficynę, Dwór, spacer po ogrodzie (w zależności od warunków atmosferycznych). Lekcje muzealne :  „Nie-Boska komedia- geneza, interpretacja, inscenizacje” najbardziej znany dramat Zygmunta Krasińskiego.  „Romantyzm polski”- gdzie szukać początków romantyzmu w Polsce?

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl.  Rejs statkiem po Wiśle.

Sandomierz – w mieście Ojca Mateusza [PDF]

Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl- możesz zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę, założyć hełm. Wystawa ,,Świat Ojca Mateusza”.

Sandomierz z grą miejską [PDF]

Gra miejska w Sandomierzu – Uczestnicy zostają podzieleni są na małe 6 osobowe, rywalizujące ze sobą zespoły. Zadania są osnute wokół atrakcyjnej fabuły, dzięki czemu rozgrywka staje się emocjonująca. Gracze poznają odpowiedzi na pytania: Po co komu brama w mieście, czyli co zostało z wieków dawnych? Czy człowiek przeciśnie się przez ucho igielne? Skąd się wzięła Katedra? A pod ziemią drugie miasto, czyli co się kryje pod Starówką?

Sandomierz z krzemieniem pasiastym w tle [PDF]

Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba.  Zbrojownia Rycerska. Zamek w Sandomierzu – zwiedzanie oraz lekcja muzealna  np. ,,Krzemień pasiasty- Klejnot Sandomierszczyzny”- lekcja poświęcona wykorzystaniu krzemienia pasiastego przez człowieka od pradziejów po współczesność. Podziemna Trasa Turystyczna.

Spływ kajakowy – KLASOWA INTEGRACJA [PDF]

Spływ kajakowy rzeką Jeziorką. Trasa Piaseczno – Konstancin Jeziorna. Trasa rekreacyjna o długości 12 km. Czas spływu ok 4h ( uzależnione od kondycji grupy).

Średniowieczny Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w przebraniu: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Warsztat edukacyjny z zakresu życia codziennego społeczeństwa zamieszkującego Toruń w okresie dojrzałego średniowiecza- podczas, których animatorzy w wesoły sposób aktywizują uczestników. Jednocześnie wciągają ich do wspólnej zabawy, która przybliża sylwetki danych grup społecznych z XIV-XV wieku. Warsztat wypieku piernika.

Survivalowa przygoda [PDF]

Praktyczne zajęcia w terenie. Uczestnicy dowiadują się jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa oraz jak przygotować na ognisku proste potrawy. Prezentujemy jak zdobyć wodę i nie zgubić się w lesie, a w razie potrzeby zbudować schronienie. Zapoznajemy techniki wiązania prostych węzłów i posługiwania się liną.

Tomaszów Mazowiecki – historia i przyroda [PDF]

Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Groty Nadgórzyckie – podczas zwiedzania dowiemy się ile kwarcu znajduje się w tutejszym piasku i dlaczego jest tak bardzo unikalny. Skansen Rzeki Pilicy – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum na wolnym powietrzu, które poświęcone jest tematyce rzeki.  Spacer ścieżką przyrodniczą do rezerwatu ,,Niebieskie Źródła”.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Toruń – aktywnie z grą miejską [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w przebraniu: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża. Gra miejska „Odkrywcy Toruńskich Tajemnic”- grupa, podzielona na podzespoły, a w każdym nauczyciel, otrzymuje mapę oraz zestaw zadań. Warsztat wypieku piernika.

Treblinka – Tykocin [PDF]

Treblinka – zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa. Tykocin: spacer po mieście –  Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół p.w. Trójcy Świętej. Muzeum w Tykocinie – Wielka Synagoga. Zwiedzanie połączone z lekcją.

Uniejów – termy i zamek [PDF]

Pobyt na basenach termalnych w Uniejowie – 3h w strefie basenowej. Strefa wewnętrzna: basen solankowo-uzdrowiskowy z leżakami i hydromasażami, basen rekreacyjno-dziecięcy ze statkiem pirackim. Strefa zewnętrzna: wyspę z jacuzzi, rwącą rzekę, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnie, brodziki i inne liczne atrakcje.  Spacer z pilotem ścieżką edukacyjno – turystyczną po zespole Pałacowo Parkowym w Uniejowie.

Warszawa stolicą Polski [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – . Spacer Krakowskim Przedmieściem: Pomnik Adama Mickiewicza – Pałac Prezydencji – Hotel Bristol – Grób Nieznanego Żołnierza (zmiana warty) – Ogród Saski. Przejazd do Łazienek Królewskich: spacer po zespole pałacowo parkowym, Pomnik F. Chopina.

Wodna zabawa w Suntago [PDF]

Wizyta w Suntago Park of Poland – 4-godzinna zabawa w strefie Jamango. Tropikalny, termalny, a może gigantyczny basen z falą? Na uczestników czeka aż kilka różnych basenów, ok. 30 zjeżdżalni wodnych.

Żelazowa Wola – Arkadia – Nieborów [PDF]

Żelazowa Wola – spacer po parku, wejście do Domu Urodzenia F. Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego. Arkadia : Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany (Miłości, Mądrości), Grota Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, Domek Gotycki, Grobowiec Złudzeń …

Ziemia Łęczycka: Łęczyca – Tum – Kwiatkówek [PDF]

Łęczyca – zwiedzanie zamku królewskiego oraz udział w lekcji muzealnej: Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty. Tum – romańska kolegiata. Kwiatkówek – Skansen Ziemi Łęczyckiej.

Żyrardów – miasto włókiennictwa [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. obiekty pofabrycznych, podwórka w dzielnicy robotniczej, obiektów kultury, przy placu Jana Pawła II, neogotycki kościół farny pw. Matki Bożej Pocieszenia,  wille dyrektorskie, pałacyk Dittricha (z zewnątrz). Wizyta w Muzeum Lniarstwa im.  Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem.

Żyrardów – Radziejowice [PDF]

Przejazd do Żyrardowa „stolicy polskiego lnu”. Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Radziejowicach parkowego -dawna siedziba rodu.