Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wycieczek dla grup na nowy rok szkolny 2022/2023.
Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.
JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski. Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.
Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi . Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego.
Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich z parkiem pałacowym, Rynek Kościuszki, Ratusz, Skwer Ludwika Zamenhoffa (twórca esperanto), Bazylika Wniebowzięcia NMP. Supraśl- Muzeum Ikon, Cerkiew Obronna.
Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.
Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”. Zwiedzanie Muzeum w Opinogórze z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. Romantyków w Polsce było wielu …
Zwiedzanie z przewodniki Muzeum Jana Kochanowskiego. Wystawa stała ,,Jan Kochanowski- duch miejsca, klimat epoki”. Spacer po parku i szukanie słynnej fraszki ,,Na lipę”. Pomnik Jana Kochanowskiego. Zwoleń – wizyta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – krypta Kochanowskich. Centrum Regionalne. Sycyna – miejsce urodzenia Kochanowskiego.
Zamek w Czersku – udział w żywej lekcji historii, temat dostosowany do wieku grupy np. Początki państwa polskiego – mity i fakty, ekwipunek i techniki walki wojów piastowskich. Wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego – lekcja muzealna „Czarniecki zobowiązuje. Czyli jak z Polski Szwedów wypędziliśmy”, w której dowiemy się o wodzu, który zagościł w naszym hymnie.
Program składa się z dwóch części – historyczno-krajoznawczej oraz przygodowej. Część pierwsza obejmuje zwiedzanie elementów Twierdzy Modlin z lokalnym przewodnikiem m.in. Brama ks. Poniatowskiego, Reduta Napoleona. Część przygodowa to zawody strzeleckie oraz gra terenowa.
Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Poznajemy stare obyczaje i zawody (odwiedzamy rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieślę, kowala, tkaczkę, zielarkę, gospodynię słowiańską, rymarza czy barcie bartnika).
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach – zwiedzanie zamku, lochu, skarbca, wejście na dwie baszty z punktami widokowymi, przymierzanie elementów zbroi rycerskich, zakuwanie w dyby, pokazy strzelania z broni historycznej.
Udział w turnieju paintball ( do dyspozycji grupy sprzęt, umundurowanie + 500 kulek dla każdego gracza). Celem jest nawiązanie współpracy zespołowej oraz komunikacji aby zrealizować określone zadania. Gra odbywa się na dużym leśnym terenie wraz z polaną, licznymi ściankami, przeszkodami czy tarczami do ćwiczeń celności.
Sugerowany program dla grup do V klasy SP
Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców; Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów.
Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu.
Zwiedzanie z przewodnikiem Rezerwatu Kadzielnia – rezerwat wpisany na listę UNESCO. Amfiteatr, Skałka Geologów. Zwiedzanie z przewodnikiem jednej z jaskiń na terenie rezerwatu – fragmenty podziemnego systemu krasowego powstałego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym, najpewniej w neogenie, kilka lub kilkanaście milionów lat temu. LASER TAG! Czyli arena do elektronicznego paintball’a i zabawa laserami dla każdego.
Rezerwat Kadzielnia – rezerwat ścisłej przyrody nieożywionej z niezwykłą roślinnością w obrębie Skałki Geologów. Wejście do jaskini na terenie rezerwatu. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.
Zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza połączone z lekcją muzealną pt. Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść „ W pustyni i w puszczy”. Spacer ul. Sienkiewicza w kierunku pomnika Dzika Kiełka. Wizyta w Muzeum Historii Kielc – lekcja muzealna pt. Herb Kielc.
Wizyta w Kopalni Soli w Kłodawie: zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych.
Zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Udział w lekcji o legendach pt. „Zamek w Liwie owiany legendą.” Węgrów: spacer po rynku, zwiedzanie Bazyliki Mniejszej.
Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich. Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem połączone z grą tematyczna. LaserArena.
Zwiedzanie Muzeum Kinematografii i udział w lekcji muzealnej pt. Zawody filmowe i około filmowe. Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ,,Szlakiem Murali”. W okresie PRL-u powstało w Łodzi około 200 reklam ściennych tego typu. Najdłuższy mural miał 270 metrów i reklamował Zakłady Przemysłu Wełnianego „Wiosna Ludów”. Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi.
Panoramiczny objazd Łodzi (m.in. przejazd obok łódzkiej „Filmówki” i Muzeum Kinematografii. ) Wizyta w dzielnicy Księży Młyn, będąca niegdyś własnością K.G.Scheiblera. Spacer z przewodnikiem po najsłynniejszej ulicy Łodzi PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina). Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”.
Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej pt. Tajemnice ślepego Maksa – to dobry pomysł dla osób lubiących historie rodem z kryminału oraz dedukcję i rozwiązywanie zagadek. Wizyta w Muzeum Fabryki w Łodzi. Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem : Dzielnica Księży Młyn najsłynniejsza ulica Łodzi- PIOTRKOWSKA (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima. Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź .Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie.
Lublin – wizyta w Podziemnej Trasie Turystyczne. Spacer po mieście z pilotem. Kozłówka – wizyta w Muzeum Zamoyskich- zwiedzanie z przewodnikiem (pałac, park, powozownia, galeria socrealizmu, kaplica, wystawy czasowe).
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza . Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.
Zwiedzanie Lublina w formie gry miejskiej. Zwiedzanie wymagające będzie od uczestników aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Ten sposób odkrywania Lublina dostarcza zwiedzającym wyjątkowych emocji. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.
Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.
Pobyt na terenie Muzeum na Majdanku połączony z aktywnym udziałem młodzieży w zajęciach edukacyjnych: prezentacja multimedialna lub projekcja filmowa lub analiza źródeł historycznych; pogadanka; zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego.
Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…
Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.
Wizyta w Parku ,,Dolina Wkry” – najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2021 roku . Udział w warsztatach przyrodniczych na terenie parku (tematyka warsztatu dostosowana do wieku dzieci). Spacer wśród koron drzew. Wejście na wieże widokową. Park linowy – trasa „średnia”.
Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.
Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.
Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego obozu zagłady. W trakcie pobytu przejście przez Auschwitz I: Brama „Arbeit macht frei”, Plac apelowy. Auschwitz II-Birkenau: Brama Śmierci, Rampa, Ruiny komory gazowej i krematorium nr II lub nr III , Barak dziecięcy w obozie kobiecym.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Muzeum Diecezjalne, Stary Rynek, nabrzeże wiślane. Rejs statkiem po Wiśle. Przejazd do Czerwińska. Zwiedzanie Bazylika Zwiastowania NMP – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej: Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymują specjalnie opracowane mapki i zestawy zadań w formie wierszowanych zagadek. Celem zabawy jest dotarcie do wyznaczonych miejsc i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z historią miejsca lub ludzi z nim związanych. Po drodze gracze spotykają przewodników udzielających dodatkowych informacji o danym miejscu. Gra kończy się rozdaniem certyfikatu i drobnych upominków dla zwycięskiej grupy. Wizyta w Płockim ZOO.
Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej: Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymują specjalnie opracowane mapki i zestawy zadań w formie wierszowanych zagadek. Celem zabawy jest dotarcie do wyznaczonych miejsc i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z historią miejsca lub ludzi z nim związanych. Po drodze gracze spotykają przewodników udzielających dodatkowych informacji o danym miejscu. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat. Zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”, ognisko integracyjne na zakończenie zwiedzania (dla chętnych).
Udział w lekcji na Zamku w Pułtusku na temat odpowiedniego zachowania się przy stole. Uroczysty obiad – praktyczna część szkolenia . Spacer z pilotem po rynku.
Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych. Wizyta w Centrum Rzeźby Polskiej – Orońska gra terenowa + warsztat – uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne.
Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Rejs statkiem po Wiśle.
Spływ kajakowy rzeką Jeziorką. Trasa Piaseczno – Konstancin Jeziorna. Trasa rekreacyjna o długości 12 km. Czas spływu ok 4h ( uzależnione od kondycji grupy).
Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”. Udział w warsztatach terenowych w ogrodzie historycznym pt. ,,Krokiet, pszczoły i warzywniak „.
Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.
Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Groty Nadgórzyckie – podczas zwiedzania dowiemy się ile kwarcu znajduje się w tutejszym piasku i dlaczego jest tak bardzo unikalny. Skansen Rzeki Pilicy – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum na wolnym powietrzu, które poświęcone jest tematyce rzeki. Spacer ścieżką przyrodniczą do rezerwatu ,,Niebieskie Źródła”.
Program przeznaczony dla uczniów klas 4-6
Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Park linowy – przejście trasą średnią, która składa się z kilkunastu przeszkód np. most birmański, tyrolka, złośliwe belki, sieci czy most zwodzony oraz możliwość korzystania z infrastruktury obiektu. Rezerwat Niebieskie Źródła.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.
Gra miejska Bunkier – Wisła – Opowiada ona o czasach II Wojny Światowej w Toruniu i generał Elżbiecie Zawadzkiej. Scenerią gry będzie obszar starówki. Będziecie działać w kilku drużynach, a na końcu połączycie zdobyte informacje dla osiągnięcia wspólnego celu. Warsztat wypieku piernika. Wejście do Bunkru – Wisła – W Bunkrze Wisła mamy możliwość przeżycia symulacji nalotu bombowego!
Wizyta w Izbie Regionalnej w okolicach Chęcin- Gościńcu u Chłopa świętokrzyskiego. Udział w warsztatach edukacyjnych. Pokazanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach
Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.
Treblinka – zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa. Tykocin: spacer po mieście – Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół p.w. Trójcy Świętej. Muzeum w Tykocinie – Wielka Synagoga. Zwiedzanie połączone z lekcją.
Pobyt na basenach termalnych w Uniejowie – 2h w strefie basenowej. Zwiedzanie wioski indiańskiej w przewodnikiem. Podczas pobytu: malowanie twarzy, strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, rzuty włócznią i rzutkami do celu.
Węgrów – spacer po rynku. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej: legendy o J. Twardowskim, tajemnice lustra Twardowskiego. Korczew n/Bugiem – spacer po parku, zwiedzanie barokowego pałacu – dawna rezydencja Wiktoryna Kuczyńskiego zwanego ,,Królem Podlasia” . Drohiczyn – spacer po historycznej stolicy Podlasia, Góra Zamkowa, Muzeum Kajakarstwa.
Wizyta w Suntago Park of Poland – 4-godzinna zabawa w strefie Jamango. Tropikalny, termalny, a może gigantyczny basen z falą? Na uczestników czeka aż kilka różnych basenów, ok. 30 zjeżdżalni wodnych.
Liw – zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Węgrów – rynek, Bazylika Mniejsza, Lustro Twardowskiego, VIII wieczny Zajazd Gdański, kaplica ewangelicka, nagrobki szkockie, zespół klasztorny reformatów z VIII wieku. Starawieś – zwiedzanie barokowego pałacu – dawnej rezydencji Radziwiłłów.
Żelazowa Wola – spacer po parku, wejście do Domu Urodzenia F. Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego. Arkadia : Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany (Miłości, Mądrości), Grota Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, Domek Gotycki, Grobowiec Złudzeń …
Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.
Łęczyca – zwiedzanie zamku królewskiego oraz udział w lekcji muzealnej: Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty. Tum – romańska kolegiata. Kwiatkówek – Skansen Ziemi Łęczyckiej.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. obiekty pofabrycznych, podwórka w dzielnicy robotniczej, obiektów kultury, przy placu Jana Pawła II, neogotycki kościół farny pw. Matki Bożej Pocieszenia, wille dyrektorskie, pałacyk Dittricha (z zewnątrz). Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem.
Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych. Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo-parkowego w Radziejowicach.
Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem. Unikatowa w skali europejskiej kolekcja taboru wąskotorowego.