Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe Warszawa

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Warszawa – Centrum Nauki Kopernik [PDF]

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz  około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich. Podczas pokazów naukowych i mini warsztatów to co trudne i nieznane staje się proste i zrozumiałe. Seans 2D w planetarium.

Warszawa – Centrum Nauki Kopernik i sala zabaw [PDF]

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik (wystawa) – w Koperniku znajdziesz około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich. Podczas pokazów naukowych i mini warsztatów to co trudne i nieznane staje się proste i zrozumiałe. Seans w Planetarium. SALA ZABAW INCA PLAY – 2h zabawa i szaleństwo.

Warszawa – Fabryk Norblina [PDF]

Wizyta w Muzeum Fabryka Norblina – niesamowita historia sięgająca czasów ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego kamerdynera Franciszka Ryxa. Formuła angażująca młodego widza poprzez zabawę pokazuje jak funkcjonowała i co produkowała fabryka.  Smal Kids Planet – 2h zabawa i aż 50 różnych atrakcji w jednym miejscu.

Warszawa – przyroda i historia [PDF]

Wizyta na Zamku w Wilanowie. Udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej”. Poznajemy życie członków rodziny królewskiej, która zamieszkiwała pałac w Wilanowie. Przejazd do Powsina do Ogrodu Botanicznego.  Udział w zajęciach biologicznych ( temat zajęć dostosowany do wieku uczniów). Lekcje prowadzone są w oparciu o bazę jaką stanowi Ogród.

Warszawa – Szlak legend i bajek + sala zabaw [PDF]

Kto ufundował Warszawę? Dlaczego dzwon Kanonia nie dzwoni? Skąd wzięła się nazwa Warszawy? Jak dawniej w stolicy przewidywano pogodę? W trakcie spaceru dzieci poznają bajki i legendy Warszawy: np. ,, Szabla króla Zygmunta”, ,,Duch Barbary Radziwiłłówny i lustro Mistrza Twardowskiego”, ,,O kamiennym niedźwiedziu”, ,, Cudowna figura Chrystusa u Fary”, ,,Dzwon na Kanonii”, ,,Wars i Sawa”, ,,Syrenka Warszawska”, czy ,,Bazyliszek”. Sala Zabaw.

Warszawa – Szlak Legend z Muzeum Iluzji [PDF]

Kto ufundował Warszawę? Dlaczego dzwon Kanonia nie dzwoni? Skąd wzięła się nazwa Warszawy? Jak dawniej w stolicy przewidywano pogodę? W trakcie spaceru dzieci poznają bajki i legendy Warszawy: np. ,, Szabla króla Zygmunta”, ,,Duch Barbary Radziwiłłówny i lustro Mistrza Twardowskiego”. Wizyta w Muzeum Iluzji.

Warszawa – Szlakiem legend i bajek [PDF]

Kto ufundował Warszawę? Dlaczego dzwon Kanonia nie dzwoni? Skąd wzięła się nazwa Warszawy? Jak dawniej w stolicy przewidywano pogodę? W trakcie spaceru dzieci poznają bajki i legendy Warszawy: np. ,, Szabla króla Zygmunta”, ,,Duch Barbary Radziwiłłówny i lustro Mistrza Twardowskiego”, ,,O kamiennym niedźwiedziu”, ,, Cudowna figura Chrystusa u Fary”, ,,Dzwon na Kanonii”, ,,Wars i Sawa”, ,,Syrenka Warszawska”, czy ,,Bazyliszek”.

Warszawa – Teatr + Centrum Nauki Kopernik [PDF]

Udział w spektaklu muzyczny pt. Dzieci z Bullerbyn. Familijny spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody paczki przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu.  Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć.

Warszawa – Warsztaty Małego Aktora [PDF]

Udział w spektaklu muzycznym + Warsztaty Małego Aktora – Wszystkie warsztaty rozpoczyna wycieczka po teatrze i jego tajemniczym zapleczu. Spacer ma różne formy w zależności od tematyki zajęć, które rozpoczyna. Podczas wyprawy dzieci zwiedzają foyer, widownię, scenę, garderobę, charakteryzatornię, kieszeń na scenografię. Zaplecze teatru jest okazją do spotkania\ pracowników teatru i odpowiedzi na pytanie: kto pracuje w teatrze?

Warszawa – z wizytą na zamku [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieściem.in.: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca. Wizyta w Zamku Królewskim- udział w lekcji edukacyjnej (temat lekcji dostoswany do wieku uczestników).

Warszawa – zwiedzanie i lekcja WF [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca. Wizyta w Parku Trampolin – lekcja wf.

Warszawa na słodko [PDF]

Wizyta w Manufakturze Czekolady – w Manufakturze czeka nas projektowanie własnej tabliczki czekolady, do której dodamy np. owoce czy bakalie, poznamy procesy produkcji czekolady, przełożymy wzory na płynne czekolady w foremkach. Łazienki Królewskie – spacer z przewodnikiem po zespole pałacowo-ogrodowym.

Warszawa po Królewsku [PDF]

Wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej”. Poznajemy życie członków rodziny królewskiej, która zamieszkiwała pałac w Wilanowie. Podczas lekcji uczniowie zwiedzają m.in. apartamenty królewskie, biała sala, galerię ogrodów czy biblioteka królewska . Przejazd do Łazienkach Królewskich. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem pałacu na wodzie.