Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Bałtów – Jura Park [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Baśniowe Sady Klemensa [PDF]

Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski,  gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.

Bełchatów [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego  i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego.

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Centrum Nauki Leonardo i Zamek w Chęcinach [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – zwiedzanie dwóch wystaw:„Człowiek niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”- dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych + warsztaty.

Chęciny – Jaskinia Raj [PDF]

Program możliwy do zrealizowania od wtorku do piątku

Wizyta w Jaskini Raj – jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i najpiękniejszej jaskini kresowej naszego kraju. Królewski Zamek w Chęcinach – zwiedzanie zamku z przewodnikiem, lochu, skarbca, wejście na basztę z punktem widokowym.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie.  Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.

Dzień w wiejskiej zagrodzie [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną;  spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż szlakiem z Nowej Słupi – Droga Królewska- Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej- Poznajemy stare obyczaje i zawody

Góry Świętokrzyskie rozrywkowo [PDF]

Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce.  Wizyta w Parku Rozrywki (ok. 4h). Realizujemy pakiet zabawy – GIGA czyli w programie: Oceanika, Kraina Zabawy, Park Linowy, Warsztaty Plastyczne lub Wystawa Fascynujący Świat Owadów.

Integracja dla najmłodszych – Park Rozrywki Julinek [PDF]

Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców;  Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.

Integracyjnie – Pobyt „Na Farmie” [PDF]

Zwiedzanie mini zoo z animatorem; Pokaz piór i jaj ptaków; Dojenie krowy lub kozy (na fantomie); Zwiedzanie skansenu maszyn rolniczych i masła; Robienie masła w maselnicy starą ręczną metodą ; Zajęcia plastyczne- integracyjne o tematyce zwierząt gospodarskich; Posiłek – : zupa pomidorowa z makaronem, kiełbaska z pieczywem, napój; Animacja sportowa – gry i konkursy na łące; Samodzielna zabawa na łące zabaw: huśtawki , boisko, piaskownica, piracki plac zabaw.

Integracyjnie w lessowej krainie [PDF]

Udział w części edukacyjnej- uczniowie wędrują okolicznymi wąwozami, lasami i łąkami rozwiązując ciekawe zadania, ucząc się orientacji w trenie. Przyrodnicze informacje przekazywane się formie ciekawostek i anegdot. Udział w części sportowej – zawody oparte na aktywnościach integrujących grupę. Ognisko z kiełbaskami oraz czas na zabawę w strefie chillout /hamaki, leżaki, kocyki/.

Kazimierz Dolny – Janowiec [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Janowcu z przewodnikiem – renesansowy zamek na skarpie rodziny Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Przejazd do Kazimierza Dolnego.  Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Rejs  statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Zwiedzanie Kazimierza Dolnego na wesoło- melexem: przejazd przez miasteczko, spichlerze, kościół farny, zabytkowe kamieniczki, wejście do wąwozu Korzeniowy Dół, spacer bulwarem nad Wisłą. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – warsztaty z kogutem [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, jatki koszerne, kamienica Celejów, wąwóz Korzeniowy Dół.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko. Góra Trzech Krzyży.

 

Kielce – energetyczne zwiedzanie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie wystawy „Energia” + udział w warsztatach o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci. Jak powstaje paliwo do samochodu? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Na te pytania odpowiedź znajduje się na wystawie „Energia”.

Kielce – Muzeum Zabawek i sala zabaw [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci np. „Ptasie śniadanie”- Zajęcia inspirowane polską zabawką tradycyjną. Wizyta w Sali Zabaw – Fiku Miku.

Kołacinek – Dino Park [PDF]

Pobyt w DinoParku w Kołacinku. Podczas pobytu: Odkopywanie szkieletu dinozaura, zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, Folwark Kołaciński , spacer po zabytkowym parku, place zabaw dla dzieci

Łódź – experymenty i Muzeum Fabryki [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie.  Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat np. TKANINA I CO DALEJ?

Łódź – Szlak Bajkowy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem ,,Łódź Bajkowa”- Mali odkrywce spotkają m.in. Misia Uszatka, Pastusia, Pingwina Pik-Pok, Wróbelka Ćwirka, Zaczarowany Ołówek, Trzy Misie i wiele innych bajkowych postaci. Zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”.

Łódź – z wizytą w ZOO [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem. Zwiedzanie ZOO w Łodzi z pilotem. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Spacerując po obiekcie możemy podziwiać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

 

Łódź na słodko – Candy Park + ZOO [PDF]

Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Spacer z pilotem po ZOO i Orientarium Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie. Spacerując po obiekcie możemy oglądać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Lublin – ,,W Domu Koziołka Lubelskiego” [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina Uczestnicy poznają legendy m.in.: o nazwie miasta, o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia, o Drzewie Krzyża Świętego, Jak sprawić, żeby blaszany kogucik zapiał, o śnie księcia Leszka Czarnego i wiele, wiele innych… Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy.

Lublin – legendy i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Lublin – Muzeum Wsi Lubelskiej [PDF]

Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”- lekcja muzealna, która odbywa się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa, w olejarni z Bogucina. Przejazd do Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Magiczne Ogrody [PDF]

Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.

Majaland – Warszawa [PDF]

Pobyt w Parku Rozrywki Majaland – Majaland jest największym tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół Majaland łączy magię tych postaci z przyjemnością odkrywania pięknych atrakcji w rodzinnej atmosferze. 

Mandoria – Rodzinny Park Rozrywki [PDF]

Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…

Matecznik Mazowsze [PDF]

Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Modne Mazowsze [PDF]

Wizyta w Parku ,,Dolina Wkry” – najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2021 roku . W trakcie pobytu:  Udział zajęciach przyrodniczych na terenie parku (tematyka warsztatu dostosowana do wieku dzieci) np. Motylem Jestem. Spacer wśród koron drzew – podziwianie bogactwa przyrody. Przechadzając się bezpieczną kładką, o długości ponad 200 metrów, znajdziemy ciekawe informacje o ptakach zamieszkujących korony drzew, ich gniazdach, dziuplach, ptasich trelach czy piórach. Wejście na wieże widokową. Park linowy.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie. Np. udział w warsztacie pt. Spotkanie z Babą Jagą. Na początku zajęć przypominamy sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowują po dwa paluchy które wypiekamy podczas trwania zajęć.

Płock – Sierpc [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną pod hasłem ,,Drużyna Bolka”: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Płock – spotkanie z rycerzem [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną:  Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.

Radom – Muzeum Wsi Radomskiej [PDF]

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce dostosowanej do wieku uczestników. Do wyboru warsztaty m.in.: ,, Od rośliny do tkaniny”,  ,,Od ziarenka do bochenka”,„Gałganie zabawki”, „Lekcja kaligrafii”.

Radom – spotkanie ze sztuką [PDF]

Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych (dostosowane do wieku dzieci) oraz zwiedzanie np. Malowana porcelana, Kapibarowe przygody, Rzeźba w glinie, akwarela dla każdego.  Zadziwiający Świat Iluzji – Trickorama.

Sabat Krajno – Park Miniatur i Rozrywki [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Pakiet Extra czas pobytu ok 5h: Aleja Miniatur; Mega strefa dmuchańców; Stacja Kosmiczna; Łódeczki; Aqua Roler; Eurobungee; Skuterki; Crazy Yacht; Park Linowy trasa dziecięca; Kino 6d – 1 film.

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl.  Rejs statkiem po Wiśle.

Sandomierz – w królewskim mieście [PDF]

Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl- możesz zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę, założyć hełm. Zajęcia na Zamku w Sandomierzu – zwiedzanie + lekcja muzealna np. ,,Warsztat pracy archeologa”.

Sandomierz – w mieście Ojca Mateusza [PDF]

Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl- możesz zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę, założyć hełm. Wystawa ,,Świat Ojca Mateusza”.

Spotkanie ze sztuką Łucznica k/Garwolina [PDF]

Udział w warsztatach manualnych np.  ceramika, makramy, papier czerpany, malowanie na pleksi,  malowanie na torbach, warsztat mydlany, batik.

Średniowieczny Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w przebraniu: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Warsztat edukacyjny z zakresu życia codziennego społeczeństwa zamieszkującego Toruń w okresie dojrzałego średniowiecza- podczas, których animatorzy w wesoły sposób aktywizują uczestników. Jednocześnie wciągają ich do wspólnej zabawy, która przybliża sylwetki danych grup społecznych z XIV-XV wieku. Warsztat wypieku piernika.

Sromów- Łowicz- Żelazowa Wola [PDF]

Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim.  Wizyta w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie.  Żelazowa Wola –  spacer po parku- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Sulejówek Miłosna – Muzeum J. Piłsudskiego [PDF]

Wycieczka możliwa do realizacji od środy do piątku

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”. Udział w warsztatach terenowych w ogrodzie historycznym np. Zielnik z Sulejówka.

Szydłowiec – Radom [PDF]

Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Zagroda Alpaki [PDF]

Alpaki to niezwykłe zwierzaki – zapoznanie z alpakami i ich zwyczajami; Skarb alpaki – prezentacja procesu przetwarzania wełny i jej wykorzystania; Wizyta w starym spichlerzu – inspirujące spotkanie z przeszłością  Spacer z alpaką; Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wełny z alpak; Gry i zabawy z animatorem.

Żelazowa Wola – Sromów – Łowicz [PDF]

Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim. Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie.  Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Żelazowa Wola – Granica [PDF]

Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.  Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.

Żyrardów – Otrębusy [PDF]

Wycieczka możliwa do zrealizowania od wtorku do piątku

Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego.

Żyrardów – Sochaczew [PDF]

Wycieczka możliwa do zrealizowania od wtorku do piątku

Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem. Unikatowa w skali europejskiej kolekcja taboru wąskotorowego.