Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2024/2025.
Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.
Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie. Realizujemy pakiet „Jurasia” w programie m.in.: JuraPark- spacer z przewodnikiem po ścieżce z dinozaurami, Muzeum Jurajskie, Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny)- oglądamy żywe zwierzęta jeżdżąc amerykańskim schoolbusem m.in. żubry, wielbłądy, lamy, alpaki, bydło zebu i wiele innych, Sabatówka – Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwą czarownicą, Park zabaw (bez rollercostera).
Edukacja i zabawa! Sugerowany program od klasy 3 SP
Wizyta w największym parku linowym w Polsce- który znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu. Naturalne uwarunkowania terenu dały możliwość stworzenia 12 niepowtarzalnych tras o różnym stopniu trudności i rozmaitych przeszkodach. Przejście ścieżką dydaktyczną, która prowadzi przez kamieniołom.
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd w okolice Rawy Mazowieckiej do Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku- Baśniowe Sady Klemensa. Pakiet pt: „Tajemnice Sadów” – Tajemnie Sadów to niesamowity program edukacyjny, który przenosi dzieci do świata natury. Podczas warsztatów dzieci poznają budowę jabłka, sekrety związane z sadami oraz ciekawostki o otaczającym nas świcie.
Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Zobaczymy maszyny, które pracują w Elektrowni w Bełchatowie. Odpowiemy m.in. na pytania: Czym dokładnie jest węgiel brunatny? W jaki sposób powstał? Skąd mamy prąd?
Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe. Nową atrakcją obiektu jest pierwszy w Europie basen dla tygrysów.
Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – zwiedzanie dwóch wystaw:„Człowiek niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”- dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych + warsztaty.
Program możliwy do zrealizowania od wtorku do piątku
Wizyta w Jaskini Raj – jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i najpiękniejszej jaskini kresowej naszego kraju. Królewski Zamek w Chęcinach – zwiedzanie zamku z przewodnikiem, lochu, skarbca, wejście na basztę z punktem widokowym.
Romantyzm dla najmłodszych
Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. (dostosowana do wieku uczestników) – np. Życie codzienne w XIX wieku. Dawne obyczaje, praca i rozrywki.
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną; spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…
Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż szlakiem z Nowej Słupi – Droga Królewska- Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej- Poznajemy stare obyczaje i zawody – odwiedzamy rzemieślników spod Świętego Krzyża.
Wejście na Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Galeria widokowa na gołoborzu. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego- indywidualne zwiedzanie muzeum, spacer po osadzie starożytnej oraz lekcja muzealna dostosowana do wieku uczestników.
Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców; Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.
Zwiedzanie mini zoo z animatorem; Pokaz piór i jaj ptaków; Dojenie krowy lub kozy (na fantomie); Zwiedzanie skansenu maszyn rolniczych i masła; Robienie masła w maselnicy starą ręczną metodą ; Zajęcia plastyczne- integracyjne o tematyce zwierząt gospodarskich; Posiłek – : zupa pomidorowa z makaronem, kiełbaska z pieczywem, napój; Animacja sportowa – gry i konkursy na łące; Samodzielna zabawa na łące zabaw: huśtawki , boisko, piaskownica, piracki plac zabaw.
Udział w części edukacyjnej- uczniowie wędrują okolicznymi wąwozami, lasami i łąkami rozwiązując ciekawe zadania, ucząc się orientacji w trenie. Przyrodnicze informacje przekazywane się formie ciekawostek i anegdot. Udział w części sportowej – zawody oparte na aktywnościach integrujących grupę. Ognisko z kiełbaskami oraz czas na zabawę w strefie chillout /hamaki, leżaki, kocyki/.
Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Spacer po bulwarach. Rejs statkiem po Wiśle.
Zwiedzanie ruin zamku w Janowcu z przewodnikiem – renesansowy zamek na skarpie rodziny Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Rejs statkiem po Wiśle.
Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, jatki koszerne, kamienica Celejów, wąwóz Korzeniowy Dół. Spacer po bulwarach
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego na wesoło- melexem: przejazd przez miasteczko, spichlerze, kościół farny, zabytkowe kamieniczki, wejście do wąwozu Korzeniowy Dół, spacer bulwarem nad Wisłą. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, jatki koszerne, kamienica Celejów, wąwóz Korzeniowy Dół.
Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko. Góra Trzech Krzyży.
Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie wystawy „Energia” + udział w warsztatach o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci. Jak powstaje paliwo do samochodu? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Na te pytania odpowiedź znajduje się na wystawie „Energia”.
Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci np. „Ptasie śniadanie”- Zajęcia inspirowane polską zabawką tradycyjną. Wizyta w Sali Zabaw – Fiku Miku – czas zabawy ok. 1,5h- wyjątkowe miejsce zapewniające dzieciom radosne chwile zabawy.
Pobyt w DinoParku w Kołacinku. Podczas pobytu: Odkopywanie szkieletu dinozaura – zapraszamy do piaskownicy, w której dzieci mogą bawić się odkopując lub zakopując szkielet ogromnego dinozaura. Zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, Folwark Kołaciński , spacer po zabytkowym parku, place zabaw dla dzieci.
Program dla grup z Radomia!
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z Ołtarzem Vita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra (z zewnątrz), dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski.
Muzeum Kinematografii- zwiedzanie oraz udział w lekcji muzealnej (dostosowanej do wieku uczestników) np. ,,Rola Bolka i Lolka”. Spacer z przewodnikiem w poszukiwaniu postaci bajkowych- Kota Filemona, Wróbelka Ćwirka i Misia Uszatka- przejście po najsłynniejszej ulicy Łodzi- PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina).
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: spacer najsłynniejszą ulicą miasta ul. Piotrkowską gdzie spotkamy Misia Uszatka, Łódzkich Fabrykantów, Juliana Tuwima czy fortepian z pianistą Arturem Rubinsteinem. Centrum Nauki Experymentarium -zwiedzanie z edukatorem.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem- spacer po najsłynniejszej ulicy Łodzi- PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina). Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy. Udział w warsztatach pt. ,,Tkanina i co dalej”.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem. Zwiedzanie ZOO w Łodzi z pilotem. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Spacerując po obiekcie możemy podziwiać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Centrum Nauki Experymentarium – Muzeum Fabryki
Centrum Nauki Experymenatrium- zwiedzanie z edukatorem ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem. Muzeum Fabryki- zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztatach „TKANINA I CO DALEJ?”.
Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Spacer z pilotem po ZOO i Orientarium Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie. Spacerując po obiekcie możemy oglądać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina Uczestnicy poznają legendy m.in.: o nazwie miasta, o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia, o Drzewie Krzyża Świętego, Jak sprawić, żeby blaszany kogucik zapiał, o śnie księcia Leszka Czarnego i wiele, wiele innych… Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.
Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”- lekcja muzealna, która odbywa się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa, w olejarni z Bogucina. Przejazd do Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka.
Pigcasso– kreatywne studio malowania farbami- maluj jak chcesz, baw się jak nigdy Miejsce, gdzie możesz przeżyć niezapomnienie doświadczenia artystyczne i wyrazić swoją kreatywność. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem:
Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Archikatedra.
Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.
Pobyt w Parku Rozrywki Majaland – Majaland jest największym tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół Majaland łączy magię tych postaci z przyjemnością odkrywania pięknych atrakcji w rodzinnej atmosferze.
Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…
Centrum Folkloru Polskiego- zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, które powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej. Udział w warsztatach (dostosowanych do wieku uczestników) np. „Grajki Przeszkadzajki”- służące do gry i zabawy, wykonywane z łatwo dostępnych materiałów.
Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Centrum Folkloru Polskiego- zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, które powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej.
Park Rozrywki ,,Dolina Wkry”. W trakcie pobytu: Zwiedzanie parku- podczas spaceru przewodnik omawia jego elementy i prezentowane w nim zagadnienia np. Motylem Jestem. Spacer wśród koron drzew – podziwianie bogactwa przyrody. Wejście na wieże widokową. Park linowy – trasa „maluch” o długości 62 metrów z 11 przeszkodami, bezpieczna, w pełni osiatkowana.
Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie. Np. udział w warsztacie pt. Spotkanie z Babą Jagą. Na początku zajęć przypominamy sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowują po dwa paluchy które wypiekamy podczas trwania zajęć.
Pałacyk Henryka Sienkiewicza- zwiedzanie pałacyku połączone z lekcją muzealną (dostosowaną do wieku uczestników) np. „Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść W pustyni i w puszczy”- na tej lekcji uczestnicy poznają Henryka Sienkiewicza jako wielkiego podróżnika. Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce.
Wystawa „Bajkowy Świat” – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Park Edukacyjny „Akademia Bajki” – wejście do parku. Mały Teatr- scena lalkowa, prezentująca znane i lubiane baśnie w pięknych aranżacjach.
Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną pod hasłem ,,Drużyna Bolka”: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej.
Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.
Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce dostosowanej do wieku uczestników. Do wyboru warsztaty m.in.: ,, Od rośliny do tkaniny”, ,,Od ziarenka do bochenka”,„Gałganie zabawki”, „Lekcja kaligrafii”.
Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych (dostosowane do wieku dzieci) oraz zwiedzanie np. Malowana porcelana, Kapibarowe przygody, Rzeźba w glinie, akwarela dla każdego. Zadziwiający Świat Iluzji – Trickorama.
Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Pakiet Extra czas pobytu ok 5h: Aleja Miniatur; Mega strefa dmuchańców; Stacja Kosmiczna; Łódeczki; Aqua Roler; Eurobungee; Skuterki; Crazy Yacht; Park Linowy trasa dziecięca; Kino 6d – 1 film.
Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Rejs statkiem po Wiśle.
Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl- możesz zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę, założyć hełm. Zajęcia na Zamku w Sandomierzu – zwiedzanie + lekcja muzealna np. ,,Warsztat pracy archeologa”.
Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl- możesz zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę, założyć hełm. Wystawa ,,Świat Ojca Mateusza”.
Udział w warsztatach manualnych np. ceramika, makramy, papier czerpany, malowanie na pleksi, malowanie na torbach, warsztat mydlany, batik.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w przebraniu: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Warsztat edukacyjny z zakresu życia codziennego społeczeństwa zamieszkującego Toruń w okresie dojrzałego średniowiecza- podczas, których animatorzy w wesoły sposób aktywizują uczestników. Jednocześnie wciągają ich do wspólnej zabawy, która przybliża sylwetki danych grup społecznych z XIV-XV wieku. Warsztat wypieku piernika.
Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim. Wizyta w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Żelazowa Wola – spacer po parku- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.
Praktyczne zajęcia w terenie prowadzone w okolicy Puław. Uczestnicy dowiadują się jak zdobyć wodę i nie zgubić się w lesie, a w razie potrzeby zbudować schronienie. Te zajęcia nastawione są na rozbudzanie kreatywności wzmacniania pewności siebie i radzenia sobie w trudnych warunkach.
Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.
Alpaki to niezwykłe zwierzaki – zapoznanie z alpakami i ich zwyczajami; Skarb alpaki – prezentacja procesu przetwarzania wełny i jej wykorzystania; Wizyta w starym spichlerzu – inspirujące spotkanie z przeszłością Spacer z alpaką; Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wełny z alpak; Gry i zabawy z animatorem.
Spacer po parku z pilotem- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Centrum Folkloru Polskiego- zwiedzanie z przewodnikiem. Udział w warsztatach (dostosowanych do wieku uczestników) np. „Grajki Przeszkadzajki”.
Spacer po parku z pilotem- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Udział w lekcji muzealnej (dostosowanej do wieku uczestników) np. ,,U Chopinów i Skarbków” – Odwiedzimy miejsce, w którym urodził się Fryderyk Chopin i do którego z chęcią wracał. Poznamy zaprzyjaźnionych z rodziną Chopina hrabiów Skarbków, właścicieli z posiadłości w Żelazowej Woli, by dowiedzieć się jak wyglądało życie w XIX- wiecznym dworze.
Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Udział w lekcji muzealnej (dostosowanej do wieku uczestników) np. ,,U Chopinów i Skarbków” -poznamy zaprzyjaźnionych z rodziną Chopina hrabiów Skarbków, właścicieli z posiadłości w Żelazowej Woli, by dowiedzieć się jak wyglądało życie w XIX- wiecznym dworze
Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.
Wycieczka możliwa do zrealizowania od wtorku do piątku
Sugerowany program dla uczniów klas 3 SP
Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego.
Wycieczka możliwa do zrealizowania od wtorku do piątku
Sugerowany program dla klas 3 SP!
Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem. Unikatowa w skali europejskiej kolekcja taboru wąskotorowego.