Biuro Podróży Bajka, tel. +48 508 455 558
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wycieczek dla grup na nowy rok szkolny 2022/2023.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Bałtów – Jura Park [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Baśniowe Sady Klemensa [PDF]

Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski,  gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.

Bełchatów [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi . Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego  i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego.

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie.  Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.

Dzień w wiejskiej zagrodzie [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną;  spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce.  Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej – poznajemy stare obyczaje i zawody.

Góry Świętokrzyskie rozrywkowo [PDF]

Parku Rozrywki:  Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa zagroda; Gold Eurobungee, Łódeczki, Zorbing (po 5 minut każda atrakcja); Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela); Park Linowy (1 przejście górną lub dolną trasą).

Integracja dla najmłodszych – Park Rozrywki Julinek [PDF]

Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców;  Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – warsztaty z kogutem [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko. Weście na ruiny zamku i basztę.

 

Kielce – energetyczne zwiedzanie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.

Kołacinek – Dino Park [PDF]

Pobyt w DinoParku w Kołacinku. Podczas pobytu: Odkopywanie szkieletu dinozaura, zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, Folwark Kołaciński , spacer po zabytkowym parku, place zabaw dla dzieci

Łódź – experymenty i Muzeum Fabryki [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie.  Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat np. TKANINA I CO DALEJ?

Łódź – Szlak Bajkowy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem ,,Łódź Bajkowa”- Mali odkrywce spotkają m.in. Misia Uszatka, Pastusia, Pingwina Pik-Pok, Wróbelka Ćwirka, Zaczarowany Ołówek, Trzy Misie i wiele innych bajkowych postaci. Zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”.

Łódź – z wizytą w ZOO [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem . Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź . Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie.

 

Łódź na słodko – Candy Park + ZOO [PDF]

Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź

Lublin – legendy i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Magiczne Ogrody [PDF]

Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.

Majaland – Warszawa [PDF]

Pobyt w Parku Rozrywki Majaland – Majaland jest największym tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół Majaland łączy magię tych postaci z przyjemnością odkrywania pięknych atrakcji w rodzinnej atmosferze. 

Mandoria – Rodzinny Park Rozrywki [PDF]

Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…

Matecznik Mazowsze [PDF]

Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Modne Mazowsze [PDF]

Wizyta w Parku ,,Dolina Wkry” – najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2021 roku . W trakcie pobytu: Udział w warsztatach przyrodniczych na terenie parku.  Spacer wśród koron drzew. Wejście na wieże widokową. Park linowy.

Muzeum Wsi Lubelskiej [PDF]

Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”- lekcja muzealna, która odbywa się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa, w olejarni z Bogucina. Przejazd do Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.

Nieborów – Skansen w Maurzycach [PDF]

Udział w warsztatach pt. Spotkanie z Babą Jagą. Na początku zajęć przypominamy sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowują po dwa paluchy które wypiekamy podczas trwania zajęć. Po przygotowaniu paluchów grupę dzielimy na osiem mniejszych grup, każda z nich wykonuje wspólnie miotłę dla Baby Jagi. Przejazd do Skansenu w Maurzycach. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.

Płock – Sierpc [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną pod hasłem ,,Drużyna Bolka”: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Płock – spotkanie z rycerzem [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną:  Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym – integracja [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym m.in.: zwiedzanie gospodarstwa i zwierząt z przewodnikiem; dojenie krowy ( na fantomie ); gra terenowa z zadaniami i zagadkami na terenie Wioski; Turniej Strzelanie z łuku, bulle i Szachy Wikingów; Ćwiczenie zmysłu równowagi – chodzenie po rozpiętej taśmie w lesie; ubijanie masła w maselnicach.

Przygodowe Ranczo [PDF]

Pobyt w stadninie koni (czas zajęć około 4 h). Podczas pobytu m.in.  Przedstawienie koni i kucyków a także innych mieszkańców naszej stajni – kozy, owieczki ; Zapoznanie ze stajnią – BHP , co jedzą konie , co lubią a czego się boją? krótkie omówienie o sprzęcie jeździeckim; przejażdżka na kucykach; Ognisko lub grill.

Radom – Muzeum Wsi Radomskiej [PDF]

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce dostosowanej do wieku uczestników. Do wyboru warsztaty m.in.: ,, Od rośliny do tkaniny”,  ,,Od ziarenka do bochenka”,„Gałganie zabawki”, „Lekcja kaligrafii”.

Radom – spotkanie ze sztuką [PDF]

Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych. Wizyta w Centrum Rzeźby Polskiej – Orońska gra terenowa + warsztat – uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne.

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl.  Rejs statkiem po Wiśle.

Spotkanie ze sztuką Łucznica k/Garwolina [PDF]

Udział w warsztatach manualnych np.  ceramika, makramy, papier czerpany, malowanie na pleksi,  malowanie na torbach, warsztat mydlany, batik.

Sromów- Łowicz- Żelazowa Wola [PDF]

Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim.  Wizyta w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie.  Żelazowa Wola –  spacer po parku- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Sulejówek Miłosna – Muzeum J. Piłsudskiego [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”. Udział w warsztatach terenowych w ogrodzie historycznym np. Zielnik z Sulejówka.

Szydłowiec – Radom [PDF]

Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Tradycje świętokrzyskie [PDF]

Wizyta w Izbie Regionalnej w okolicach Chęcin- Gościńcu u Chłopa świętokrzyskiego. Udział w warsztatach edukacyjnych. Pokazanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach

Zagroda Alpaki [PDF]

Alpaki to niezwykłe zwierzaki – zapoznanie z alpakami i ich zwyczajami; Skarb alpaki – prezentacja procesu przetwarzania wełny i jej wykorzystania; Wizyta w starym spichlerzu – inspirujące spotkanie z przeszłością  Spacer z alpaką; Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wełny z alpak; Gry i zabawy z animatorem.

Żelazowa Wola – Sromów – Łowicz [PDF]

Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim. Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie.  Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Żelazowa Wola – Granica [PDF]

Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.  Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.

Żyrardów – Otrębusy [PDF]

Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego.

Żyrardów – Sochaczew [PDF]

Wizyta w Muzeum Lniarstwa im. Filipa De Girarda – zwiedzanie z przewodnikiem. Długo wyczekiwana wystawa prezentująca park maszynowy ostatniej w Polsce Fabryki Lnianych Tkanin Żakardowych wypełnia już wnętrze jednej z hal Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem. Unikatowa w skali europejskiej kolekcja taboru wąskotorowego.