Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki Mikołajki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

1. Wigilia i Boże Narodzenie w skansenie [PDF]

Dostępny termin: 13 grudnia 2023

Trickorama- Zadziwiający Świat Iluzji kilkadziesiąt wielkich obrazów anamorficznych w jednym miejscu- podwodny świat, zombie, smok, kot, rekin i wiele innych. Muzeum Wsi Radomskiej- zwiedzanie skansenu połączone z lekcją muzealną o tematyce Bożego Narodzenia – Celem lekcji jest zapoznanie dzieci z tradycjami adwentu, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, wyjaśnienie symboliki potraw wigilijnych oraz symboliki wystroju wnętrz.Wi

Bałtów – Wioska świętego Mikołaja [PDF]

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja- rozświetlona lampionami zaprasza małych i dużych na zimową przygodę. Już z oddali rozbrzmiewają dzwonki reniferów, świąteczne melodie i gromki śmiech Świętego Mikołaja. Wszędzie krzątają się wesołe elfy, które uwijają się z przygotowaniem świątecznych prezentów. Zawsze jednak znajdą czas na zabawę i wspólne harce.

Mikołajki w Radomiu [PDF]

Muzeum Wsi Radomskiej i Park Trampolin

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka. Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.

Mikołajki: Bełchatów i Fabryka Bombek [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Centrum Nauki Experymentarium + Fabryka Bombek [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Muzeum Fabryki + Fabryka Bombek [PDF]

Muzeum Fabryki. Zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat: „Miasto w mieście”.  Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: świąteczny Toruń [PDF]

Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu.  Warsztat wypieku piernika – stworzenie własnej ozdoby dekoracyjno- świątecznej z ciasta piernikowego. Seans w Planetarium o tematyce świątecznej. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Mikołajkowa Warszawa: Teatr i Park Trampolin [PDF]

Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci.  spektakl dostosowany do wieku dzieci. Repertuar sprawdzamy w zależności od dostępności miejsc i terminu. Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.

Mikołajkowy Matecznik [PDF]

Świąteczny spektakl dla dzieci, pt. ,,Betlejem Polskie”  – dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Świąteczna Mandoria [PDF]

Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…

Świąteczna Mandoria i Fabryka Bombek [PDF]

Wizyta w Fabryce Bombek- podczas wizyty dzieci, pod opieką przewodnika, zwiedzają czynną fabrykę szkła. Mają okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka. Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki.

Warszawa – Wielka Fabryka Elfów [PDF]

Wielka Fabryka Elfów- w fabryce trwają intensywne przygotowania do Świąt. Zabawki dla młodszych, zabawki dla starszych- wszystkie Elfy pilnie pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów. Niespodziewanie doszła do Elfów straszna informacja Święty Mikołaj odwołał święta! Co się stało?! Co robić?! Jedno jest pewne- święta lada chwila więc trzeba działać szybko!

Warszawa na Mikołajki [PDF]

Pałac w Wilanowie, Ogród Światła, Kino

Wizyta w kinie – seans 2d.  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej” ( lekcja dostosowana do wieku grupy). Królewski Ogród Światła.

Warsztaty dekorowania bombek i zimowa magia zwierząt [PDF]

Piotrków Trybunalski – Łódź 

Wizyta w Fabryce Bombek- podczas wizyty dzieci, pod opieką przewodnika, zwiedzają czynną fabrykę szkła. Mają okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka. Zwiedzanie ZOO w Łodzi z pilotem wraz z nowoczesnym pawilonem Orientarium.