Biuro Podróży Bajka, tel. +48 508 455 558
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 2 dniowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wycieczek dla grup na nowy rok szkolny 2022/2023.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Bałtów – Sandomierz [PDF]

Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie :  JuraPark (park dinozaurów), Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny), Sabatówka – Wioska Czarownic, Polska w Miniaturze. Sandomierz:  Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska.  Podziemna Trasa Turystyczna.

Bochnia – Pacanów [PDF]

Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Bochnia z aktywnościami [PDF]

Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem – niepowtarzalna podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportujący sól zwaną wówczas białym złotem.

Golub Dobrzyń – Grębocin – Toruń [PDF]

Golub – Dobrzyń- gra Zamkowa – Zaginiony Skarb Anny Wazówny. Grębocin – wizyta w Interaktywnym Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń – zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Góry Świętokrzyskie – poznajemy tradycje [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Babyjagowo. Wizyta w Izbie Regionalnej w okolicach Chęcin- Gościńcu u Chłopa świętokrzyskiego. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie – rozrywkowo dla najmłodszych [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki. W pakiecie: Oceanika, Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa Zagroda; Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela). Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami.

Inowrocław-Bydgoszcz-Toruń [PDF]

Ekologicznie i historycznie

Wizyta w Punkcie Edukacji Ekologicznej- pogadanka z prezentacją oraz pokaz w czasie których uczestnicy poznają proces recyklingu. Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy. Toruń -Warsztat wypieku piernika. Seans w planetarium. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer po Kazimierzu Dolnym: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny.Przejazd melexami do wąwózu Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle. Pobyt w Magicznych Ogrodach: odkrywanie baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Sandomierz [PDF]

Kazimierz Dolny:  Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki
Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Weście na ruiny zamku kazimierzowskiego i basztę.  Przejazd melexami po Kazimierzu. Sandomierzan – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów,  Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.

Kraków – Bochnia [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- w trakcie spaceru rozwiązujemy zadania związane z historią ,,Żółtej ciżemki”. Młodzi odkrywcy muszą znaleźć zaznaczone na mapie miejsca, szczegóły architektury i rozwiązać zadanie z tym związane. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej.

Kraków – Wieliczka [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki , Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Kopalni Soli w Wieliczce – spacer z przewodnikiem Trasą Turystyczną.

Kraków i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Udział w zajęciach sportowych – Potyczki sportowe. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych mają okazje wykazać się koordynacją ruchową, zręcznością, kreatywnością, precyzją i sprawnością logistyczną. Oryginalne konkurencje takie jak: wyprawa konstruktorów, Indiana Jones w poszukiwaniu świętego Graala – sprawdzają szybkość i spryt zawodników.

Kurpie – tradycja i sport [PDF]

Tykocina – zwiedzanie zrekonstruowanego zamku Króla Polski połączone z zajęciami pt. „Królewski dwór – spotkanie z królową Barbarą”. Skansen Kurpiowski –  drewniana zabudowa i historia ludności Kurpiowskiej. Zajęcia z instruktorami : Poszukiwanie leśnego zwierza i Team Building.

Lublin – poznajemy miasto [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wejście do Podziemnej Trasy Lubelskiej. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej- zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”.

Mazury – cud natury i… trochę sportu [PDF]

Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Udział w zabawie scenariuszowej podczas której uczestnicy rozwiązują zagadki i wyciągają wnioski. Zdobyte informacje pozwolą im odnaleźć skrzynię z ukrytym skarbem.
Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Polesie – Lublin [PDF]

Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Poleski Park Narodowy i Kraina Rumianku [PDF]

Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

Poznań – Borysew [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Borysewa ZOO Safari – pobyt na terenie parku, gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki.

Poznań i okolica [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Katedra wraz z X-wiecznymi podziemiami i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą;  Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.

Sandomierz i przyrodnicze klimaty [PDF]

Sandomierza: spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Wizyta w siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej – ,,W krainie jodły, buka i tarpana”.

Sandomierz z aktywnościami [PDF]

Sandomierz – spacer po Rynku. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl z prawdziwym rycerzem! Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Podchody nocne. Zajęcia sportowe, integrujące grupę – ,,Zwariowana Olimpiada”.

Szlak Orlich Gniazd [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Rabsztynie – zrekonstruowana średniowieczna budowla na wzgórzach: zamek górny, baszta, taras widokowy. Pustynia Błędowska. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu – największej warowni na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Park Miniatur na podzamczu – makiety zamków i warowni. Park  Doświadczeń.

Szlak Pierwszych Piastów [PDF]

Biskupin: zwiedzanie rezerwatu archeologicznego oraz udział w lekcji muzealnej. Wenecja – Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Gniezno: wejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie i śmierć św. Wojciecha. Muzeum Początków Państwa Polskiego – udział w lekcji muzealnej np. ,,Legendarne początki Polski”.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Zabawa z przewodnikiem w budowanie toruńskiego grodu, degustacja pierników, legendy toruńskie. Wieczorna Wizyta w Forcie IV Twierdzy Toruń. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Toruń – Solec Kujawski [PDF]

Pobyt w JuraParku w Solcu Kujawskim: zwiedzanie z przewodnikiem ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i gigantycznymi owadami, Muzeum Ziemi, park rozrywki, plac zabaw i Kino Emocji. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Warmińskim szlakiem [PDF]

Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Nidzicy. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama.  Seans filmowy w olsztyńskim planetarium. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku – miejsce rozegrania jednej z najważniejszych bitew w dziejach średniowiecza.

Wrocław [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem z poszukiwaniem krasnali: Kamienice Jaś i Małgosia, Domek Krasnoludków,  ul. Jatki, Papa Krasnal. Wizyta w Kolejkowie- odkryj miniaturowy świat! Wrocławskie ZOO z Arfykarium – pierwsze w Polsce oceanarium, czyli jedna z najlepszych atrakcji turystycznych dla dzieci w ostatnich latach w Polsce.

Zamki Jury i zaczarowana kraina [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Olszynie położonego wśród jurajskich skał. Zrekonstruowany zamek w Bobolicach. Spacer ścieżką turystyczną pomiędzy skałami w kierunku ruin zamku w Mirowie. Żarki – wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł. Udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez aktorów teatru z Częstochowy. Uczestnicy przeniosą się w zaczarowany i baśniowy świat spotykając bajkowe postaci.