Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 2 dniowe

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Bałtów – Sandomierz [PDF]

Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie :  JuraPark (park dinozaurów),  Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny), Sabatówka – Wioska Czarownic, Polska w Miniaturze. Sandomierz:  spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska.  Podziemna Trasa Turystyczna. Wystawa ,,Świat Ojca Mateusza”.

Bochnia – Pacanów [PDF]

Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Bochnia z aktywnościami [PDF]

Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem – niepowtarzalna podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportujący sól zwaną wówczas białym złotem.

Bydgoszcz – Toruń [PDF]

Bydgoszcz: Wyspa Młyńska, Opera Nova, Wenecja Bydgoska, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Stary Rynek, ulica Długa, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Toruń: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Golub Dobrzyń – Grębocin – Toruń [PDF]

Golub – Dobrzyń- gra Zamkowa – Zaginiony Skarb Anny Wazówny. Grębocin – wizyta w Interaktywnym Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń – zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Góry Świętokrzyskie – poznajemy tradycje [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej- Poznajemy stare obyczaje i zawody. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci– zwiedzanie dwóch wystaw + warsztaty. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie – rozrywkowo dla najmłodszych [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Pakiet Extra czas pobytu ok 5h: Aleja Miniatur; Mega strefa dmuchańców; Stacja Kosmiczna; Łódeczki; Aqua Roler; Eurobungee; Skuterki; Crazy Yacht; Park Linowy trasa dziecięca; Kino 6d – 1 film. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami.

Inowrocław-Bydgoszcz-Toruń [PDF]

Ekologicznie i historycznie

Wizyta w Punkcie Edukacji Ekologicznej- pogadanka z prezentacją oraz pokaz w czasie których uczestnicy poznają proces recyklingu. Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy. Toruń -Warsztat wypieku piernika. Seans w planetarium. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer po Kazimierzu Dolnym: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny.Przejazd melexami do wąwózu Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle. Pobyt w Magicznych Ogrodach: odkrywanie baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Sandomierz [PDF]

Kazimierz Dolny:  Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki
Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Weście na ruiny zamku kazimierzowskiego i basztę.  Przejazd melexami po Kazimierzu. Sandomierzan – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów,  Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.

Kazimierz Dolny aktywnie [PDF]

Przejazd w kierunku Kazimierza Dolnego. Spacer z pilotem po mieście: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Przejazd melexami po mieście.  Rejs statkiem po Wiśle. Góra Trzech Krzyży. Udział w części edukacyjnej- uczniowie wędrują okolicznymi wąwozami, lasami i łąkami rozwiązując ciekawe zadania. Udział w części sportowej – zawody oparte na aktywnościach integrujących grupę. Ognisko z kiełbaskami.

Kielce [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci– zwiedzanie dwóch wystaw + warsztaty. Muzeum Zabawek i Zabawy – zwiedzanie połączone z warsztatami edukacyjnymi. Wizyta w Sali Zabaw – Fiku Miku.

Kraków – Bochnia [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- w trakcie spaceru rozwiązujemy zadania związane z historią ,,Żółtej ciżemki”. Młodzi odkrywcy muszą znaleźć zaznaczone na mapie miejsca, szczegóły architektury i rozwiązać zadanie z tym związane. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej.

Kraków – Wieliczka [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki , Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Kopalni Soli w Wieliczce – spacer z przewodnikiem Trasą Turystyczną.

Kraków i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Udział w zajęciach sportowych – Potyczki sportowe. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych mają okazje wykazać się koordynacją ruchową, zręcznością, kreatywnością, precyzją i sprawnością logistyczną. Oryginalne konkurencje takie jak: wyprawa konstruktorów, Indiana Jones w poszukiwaniu świętego Graala – sprawdzają szybkość i spryt zawodników.

Kurpie – tradycja i sport [PDF]

Tykocina – zwiedzanie zrekonstruowanego zamku Króla Polski połączone z zajęciami pt. „Królewski dwór – spotkanie z królową Barbarą”. Skansen Kurpiowski –  drewniana zabudowa i historia ludności Kurpiowskiej. Zajęcia z instruktorami : Poszukiwanie leśnego zwierza i Team Building.

Łódź [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem- spacer najsłynniejszą ulicą miasta ul. Piotrkowską gdzie spotkamy Misia Uszatka, Łódzkich Fabrykantów, Juliana Tuwima czy fortepian z pianistą Arturem Rubinsteinem. Zwiedzanie ZOO z pilotem wraz z nowoczesnym pawilonem Orientarium. Muzeum Fabryki w Łodzi zwiedzanie połączone z warszytatami.

Lublin – poznajemy miasto [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wejście do Podziemnej Trasy Lubelskiej. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej- zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”.

Lublin i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy. Wieczorne podchody. Zwariowana olimpiada – uczestnicy w grupach 5- osobowych rywalizują różnych konkurencjach, a ich celem jest współpraca i integracja zespołu.

Mazury – cud natury i… trochę sportu [PDF]

Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Udział w zajęciach integracyjnych podczas której uczestnicy rozwiązują zagadki i wyciągają wnioski. Zdobyte informacje pozwolą im odnaleźć skrzynię z ukrytym skarbem. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Na Szlaku Orlich Gniazd [PDF]

Ogrodzieniec – Olkusz – Żarki – Bobolice

Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu – największej warowni na Wyżynie Krakowsko– Częstochowskiej. Pustynia Błędowska. Podziemny Olkusz- nowoczesna, multimedialna ekspozycja. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Zwiedzanie z przewodnikiem zrekonstruowanego zamku w Bobolicach położonego w samym sercu Jury.

Polesie – Lublin [PDF]

Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Poleski Park Narodowy i Kraina Rumianku [PDF]

Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

Poznań – Borysew [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Borysewa ZOO Safari – pobyt na terenie parku, gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki.

Poznań i okolica [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Katedra wraz z X-wiecznymi podziemiami i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą;  Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.

Sandomierz i przyrodnicze klimaty [PDF]

Sandomierza: spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Wizyta w siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej – ,,W krainie jodły, buka i tarpana”.

Sandomierz z aktywnościami [PDF]

Sandomierz – spacer po Rynku. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl z prawdziwym rycerzem! Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Podchody nocne. Zajęcia sportowe, integrujące grupę – ,,Zwariowana Olimpiada”.

Szlak Orlich Gniazd [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Rabsztynie – zrekonstruowana średniowieczna budowla na wzgórzach: zamek górny, baszta, taras widokowy. Pustynia Błędowska. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu – największej warowni na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Park Miniatur na podzamczu – makiety zamków i warowni. Park  Doświadczeń.

Szlak Orlich Gniazd z Ojcowskim Parkiem Narodowym [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu. Podziemny Olkusz- nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która przybliża historię Olkusza. Spacer z przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym: Pieskowa Skała (wejście na dziedziniec zamkowy), Maczuga Herkulesa, Ojców, spacer Doliną Prądnika, Brama Krakowska.

Szlak Pierwszych Piastów [PDF]

Biskupin: zwiedzanie rezerwatu archeologicznego oraz udział w lekcji muzealnej. Wenecja – Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Gniezno: wejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie i śmierć św. Wojciecha. Muzeum Początków Państwa Polskiego – udział w lekcji muzealnej np. ,,„Jak powstało państwo polskie”.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Zabawa z przewodnikiem w budowanie toruńskiego grodu, degustacja pierników, legendy toruńskie. Wieczorna Wizyta w Forcie IV Twierdzy Toruń. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Toruń – Solec Kujawski [PDF]

Pobyt w JuraParku w Solcu Kujawskim: zwiedzanie z przewodnikiem ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i gigantycznymi owadami, Muzeum Ziemi, park rozrywki, plac zabaw i Kino Emocji. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Warmińskim szlakiem [PDF]

Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Nidzicy. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama.  Seans filmowy w olsztyńskim planetarium. Zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku – miejsce rozegrania jednej z najważniejszych bitew w dziejach średniowiecza.

Wrocław [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem z poszukiwaniem krasnali: Kamienice Jaś i Małgosia, Domek Krasnoludków,  ul. Jatki, Papa Krasnal. Wizyta w Kolejkowie- odkryj miniaturowy świat! Wrocławskie ZOO z Arfykarium – pierwsze w Polsce oceanarium, czyli jedna z najlepszych atrakcji turystycznych dla dzieci w ostatnich latach w Polsce.

Zamki Jury i zaczarowana kraina [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Olszynie położonego wśród jurajskich skał. Zamek w Bobolicach- Zwiedzanie z przewodnikiem zrekonstruowanego zamku położonego w samym sercu Jury. Żarki – wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł. Udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez aktorów teatru z Częstochowy. Uczestnicy przeniosą się w zaczarowany i baśniowy świat spotykając bajkowe postaci.