Biuro Podróży Bajka, tel. +48 508 455 558
 
 

Wyjazdy dla dorosłych / Wycieczki 1 dniowe

Białystok – Supraśl [PDF]

Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich z parkiem pałacowym, Rynek Kościuszki, Ratusz, Skwer Ludwika Zamenhoffa (twórca esperanto), Bazylika Wniebowzięcia NMP. Supraśl- Muzeum Ikon,  Cerkiew Obronna.

Ciechanów – Opinogóra – Gołotczyzna [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Opinogóra – zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór, powozownia. Spacer po ogrodzie. Wizyta w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Zwiedzanie ekspozycji związanej z Aleksandrem Świętochowskim.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Przejazd w kierunku Gór Świętokrzyskich. Wjazd ciuchcią na Św. Krzyż, wizyta w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi.

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Góra Trzech Krzyży.  Muzeum Sztuki Złotniczej. Rejs statkiem po Wiśle.

Łódź filmowa i fabryczna [PDF]

Panoramiczny objazd Łodzi (m.in. przejazd obok łódzkiej „Filmówki” i Muzeum Kinematografii. Wizyta w dzielnicy Księży Młyn, będąca niegdyś własnością K.G.Scheiblera.  Spacer z przewodnikiem po najsłynniejszej ulicy Łodzi PIOTRKOWSKIEJ. Wizyta w Pałacu Poznańskiego- Muzeum Miasta Łodzi zwiedzanie z przewodnikiem. Muzeum Fabryki w Manufakturze- zwiedzanie z przewodnikiem.

Lublin – Kozłówka [PDF]

Wizyta w Muzeum Zamoyskich- zwiedzanie z przewodnikiem w Kozłówce. Spacer po Lublinie z pilotem: Wzgórze Zamkowe, Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek Miejski, Trybunał Koronny.  Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka.

Płock [PDF]

Płocka – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: m.in. Bazylika Katedralna na Wzgórzu Tumskim z Kaplicą Królewską i sarkofagami władców Polski, Rynek Starego Miasta, Kamienica w której miała objawienie św. Faustyna, Nabrzeże wiślane.  Muzeum Diecezjalne wraz ze Skarbcem z zabytkami sakralnymi. Wizyta w Muzeum Mazowieckim – Kamienica secesyjna.

Sandomierski Szlak Winiarski [PDF]

Przejazd w kierunku Sandomierza: spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Brama Opatowska, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Collegium Gostomianum. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Zwiedzanie Bazyliki katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do Sandomierskiej Winnicy – zwiedzanie winnicy oraz winiarni połączone z degustacją win oraz Sandomierskich Serów.

Sandomierz [PDF]

Sandomierza – spacer po Starym Mieście: Rynek, Brama Opatowska, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Collegium Gostomianum.  Świat Ojca Mateusza- wystawa, bo jak to być w Sandomierzu i Ojca Mateusza nie zobaczyć?Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl.  Zwiedzanie Bazyliki katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Rejs statkiem po Wiśle.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Warsztat wypieku piernika. Rejs statkiem po Wiśle.