Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki 4 dniowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Beskid Śląski – Wisła

Zwiedzanie Kopali – Sztolnia Królowa Luiza. Całodniowy objazd z przewodnikiem górskim pętlą Beskidzką: Wisła, Przełęcz Kubalonka, Istebna, Koniaków, Koczy Zamek, Żywiec. Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek. Bajka Pana Kleksa- do wykonania jest ważne zadanie odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Profesora Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem, będą musieli odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek.

Bieszczady

Krosno – wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – zwiedzanie z przewodnikiem największego skansenu w Polsce. Gra terenowa Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi – unikalny środek transportu.

Góry Świętokrzyskie

Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Wizyta na zamku w Chęcinach. Jaskinia Raj.  Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza połączone z lekcją muzealną.

Kudowa Zdrój i Skalne Miasta

Wrocław – spacer z przewodnikiem ulicami miasta. Czechy – Adrspach – wizyta w Skalnym Mieście. Kudowy- Zdroju – spacer po Parku Zdrojowym, Kaplica Czaszek. Wizyta w Rezerwacie Geologicznym ,,Błędne Skały” i ,,Szczeliniec”. Zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

Nad Zatoką Gdańską

Gdynia -spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie Gdańska: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Hevelianum- pakiet dwóch wystaw. Zwiedzanie zamku krzyżackiego – Trasa historyczna.

Pieniny

Zwiedzenie Kopalni Soli w Bochni. Spacer Wąwozem Homole gdzie można podziwiać piękne, prawie pionowe wapienne ściany skalne. Spacer po uzdrowisku Szczawnica. Wjazd kolejka na Palenicę. Spacer po Zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzanie Zamku Dunajec.

Pieniny aktywnie z parkiem linowym

Bochnia – Zwiedzanie Kopalni Soli. Wejście na Trzy Korony – najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Spacer „Wąwozem Homole”. Zamek w Niedzicy- zwiedzanie z przewodnikiem. Widokowy rejs statkiem pomiędzy zamkami po jeziorze czorsztyńskim. Park linowy- przejście jednej trasy.

Rekreacyjnie i edukacyjnie nad Zatoką Gdańską

Spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki- najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta.  Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Żuraw Gdański, Bazylika Mariacka, spacer wzdłuż Motławy. Zabawy integracyjne na terenie Adventure Park Kolibki.

Roztocze – przyroda i survival

Sandomierz:  Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Podziemnej Trasy Turystycznej. Zajęcia integracyjne – Zwariowana Olimpiada. Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej Roztoczańskiego Parku Narodowego- ,,W krainie jodły, buka i tarpana”.

Tatry

Kraków – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Spacer z przewodnikiem górskim Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica. Spacer z przewodnikiem górskim Doliną Kościelską. Powrót do pensjonatu na obiad. Zakopane: Rówień Krupowa, Krupówki, wjazd i zjazd kolejką grawitacyjną na Gubałówkę. Prelekcja w góralskiej chałupie na temat tradycji góralskich, legend.

Tatry – Pieniny

Kraków – zwiedzanie miasta „Szlakiem Legend Krakowa”. Spacer z przewodnikiem górskim Doliną Kościelską do schroniska na Hali Ornak.  Zajęcia o bezpieczeństwie w górach. Pieniny – Spacer „Wąwozem Homole”, zapora wodna na Jeziorze Czorsztyńskim, zamek w Niedzicy. Spacer po mieście z pilotem: Równia Krupowa, Krupówki.