Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

1. Legenda o świętym Mikołaju [PDF]

Dostępne terminy: 7 lub 8 grudnia 2023

Muzeum Wsi Radomskiej- zwiedzanie skansenu w formie lekcji muzealnej pt. ,,Legenda o Świętym Mikołaju”. Trickorama- Zadziwiający Świat Iluzji kilkadziesiąt wielkich obrazów anamorficznych w jednym miejscu- podwodny świat, zombie, smok, kot, rekin i wiele innych.

2. Wigilia i Boże Narodzenie w skansenie [PDF]

Dostępny termin: 13 grudnia 2023

Trickorama- Zadziwiający Świat Iluzji kilkadziesiąt wielkich obrazów anamorficznych w jednym miejscu- podwodny świat, zombie, smok, kot, rekin i wiele innych. Muzeum Wsi Radomskiej- zwiedzanie skansenu połączone z lekcją muzealną o tematyce Bożego Narodzenia – Celem lekcji jest zapoznanie dzieci z tradycjami adwentu, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, wyjaśnienie symboliki potraw wigilijnych oraz symboliki wystroju wnętrz.

Bałtów – Jura Park [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Bałtów – Sandomierz [PDF]

Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie :  JuraPark (park dinozaurów),  Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny), Sabatówka – Wioska Czarownic, Polska w Miniaturze. Sandomierz:  spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska.  Podziemna Trasa Turystyczna. Wystawa ,,Świat Ojca Mateusza”.

Bałtów – Wioska świętego Mikołaja [PDF]

Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja- rozświetlona lampionami zaprasza małych i dużych na zimową przygodę. Już z oddali rozbrzmiewają dzwonki reniferów, świąteczne melodie i gromki śmiech Świętego Mikołaja. Wszędzie krzątają się wesołe elfy, które uwijają się z przygotowaniem świątecznych prezentów. Zawsze jednak znajdą czas na zabawę i wspólne harce.

Baśniowe Sady Klemensa [PDF]

Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski,  gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.

Bełchatów [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego  i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego.

Beskid Śląski – Wisła [PDF]

Zwiedzanie Kopali – Sztolnia Królowa Luiza. Całodniowy objazd z przewodnikiem górskim pętlą Beskidzką: Wisła, Przełęcz Kubalonka,Istebna, Koniaków, Koczy Zamek, Żywiec. Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek.Bajka Pana Kleksa- do wykonania jest ważne zadanieodnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Profesora Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem, będą musieli odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek.

Beskid Śląski – Wisła [PDF]

Zwiedzanie Kopali – Sztolnia Królowa Luiza. Całodniowy objazd z przewodnikiem górskim pętlą Beskidzką: Wisła, Przełęcz Kubalonka, Istebna, Koniaków, Koczy Zamek, Żywiec. Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek. Bajka Pana Kleksa- do wykonania jest ważne zadanieodnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Profesora Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem, będą musieli odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek.

Bochnia – Pacanów [PDF]

Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Bochnia z aktywnościami [PDF]

Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem – niepowtarzalna podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportujący sól zwaną wówczas białym złotem.

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Bursztyny nad Bałtykiem [PDF]

Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Pobyt na terenie Parku Rozrywki Nowa Holandia. W ramach pobytu korzystanie z atrakcji: Małpi Gaj, Trampoliny, Obłędny Tunel, Kopalnia Złota, Zjeżdżalnia Lew Gigant, Mini ZOO, ścieżka edukacyjna, ptaszarnia, osada wikingów, wyspa iluzji, plac zabaw czy wyspa potworów.  Prelekcja o bursztynie ,,Złocie Bałtyku”.

Bydgoszcz – Toruń [PDF]

Bydgoszcz: Wyspa Młyńska, Opera Nova, Wenecja Bydgoska, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Stary Rynek, ulica Długa, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Toruń: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Bydgoszcz – Toruń [PDF]

Zwiedzanie Bydgoszczy: Wyspa Młyńska, Opera Nova, Wenecja Bydgoska, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Stary Rynek, ulica Długa, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zwiedzanie Torunia: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika. Centrum Chemii w Małej Skali – udział w warsztatach chemicznych.

Bydgoszcz – Toruń – Solec Kujawski [PDF]

Pobyt w JuraParku w Solcu Kujawskim: zwiedzanie z przewodnikiem ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i gigantycznymi owadami, Muzeum Ziemi, park rozrywki, plac zabaw i Kino Emocji. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Centrum Nauki Leonardo i Zamek w Chęcinach [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci – zwiedzanie dwóch wystaw:„Człowiek niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”- dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych + warsztaty.

Chęciny – Jaskinia Raj [PDF]

Program możliwy do zrealizowania od wtorku do piątku

Wizyta w Jaskini Raj – jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i najpiękniejszej jaskini kresowej naszego kraju. Królewski Zamek w Chęcinach – zwiedzanie zamku z przewodnikiem, lochu, skarbca, wejście na basztę z punktem widokowym.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie.  Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.

Dzień w wiejskiej zagrodzie [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną;  spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Gdańsk [PDF]

Spacer z pilotem po gdańskim zoo. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Żuraw Gdański, Bazylika Mariacka, spacer wzdłuż Motławy. Muzeum Bursztynu.

Gdynia na sportowo [PDF]

Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdyni- Adventure Park Kolibki: zabawy integracyjne mające na celu budowanie wśród grupy relacji i więzi. Zajęcia poprawiają relacje uczestników jako całej grupy, a także uczą grupowego osiągania sukcesu- a wszystko to łączy się z doskonałą zabawą w plenerze.

Golub Dobrzyń – Grębocin – Toruń [PDF]

Golub – Dobrzyń- gra Zamkowa – Zaginiony Skarb Anny Wazówny. Grębocin – wizyta w Interaktywnym Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń – zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż szlakiem z Nowej Słupi – Droga Królewska- Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej- Poznajemy stare obyczaje i zawody

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki. Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wieczorne spotkanie z legendami Świętokrzyskimi. Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Wejście na Św. Krzyż, taras widokowy gołoborze. Osada Średniowieczna.  Zamek w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki. Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wieczorne spotkanie z legendami Świętokrzyskimi. Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Wejście na Św. Krzyż, taras widokowy gołoborze. Osada Średniowieczna. Zamek w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie – poznajemy tradycje [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej- Poznajemy stare obyczaje i zawody. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci– zwiedzanie dwóch wystaw + warsztaty. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie – rozrywkowo dla najmłodszych [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Pakiet Extra czas pobytu ok 5h: Aleja Miniatur; Mega strefa dmuchańców; Stacja Kosmiczna; Łódeczki; Aqua Roler; Eurobungee; Skuterki; Crazy Yacht; Park Linowy trasa dziecięca; Kino 6d – 1 film. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami.

Góry Świętokrzyskie – rozrywkowo i edukacyjnie [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki – Sabat Krajno. Pakiet Extra czas pobytu ok 5h: Aleja Miniatur; Mega strefa dmuchańców; Stacja Kosmiczna; Łódeczki; Aqua Roler; Eurobungee; Skuterki; Crazy Yacht; Park Linowy trasa dziecięca; Kino 6d – 1 film. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami. Wizyta na zamku w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie rozrywkowo [PDF]

Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce.  Wizyta w Parku Rozrywki (ok. 4h). Realizujemy pakiet zabawy – GIGA czyli w programie: Oceanika, Kraina Zabawy, Park Linowy, Warsztaty Plastyczne lub Wystawa Fascynujący Świat Owadów.

Góry Świętokrzyskie- czarownice i zbóje [PDF]

Zwiedzanie Gór Świętokrzyskich z przewodnikiem :  Dąb Bartek, Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Wieczorne spotkanie z legendami świętokrzyskimi. Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie.  Wizyta na zamku w Chęcinach.

Inowrocław-Bydgoszcz-Toruń [PDF]

Ekologicznie i historycznie

Wizyta w Punkcie Edukacji Ekologicznej- pogadanka z prezentacją oraz pokaz w czasie których uczestnicy poznają proces recyklingu. Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy. Toruń -Warsztat wypieku piernika. Seans w planetarium. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Integracja dla najmłodszych – Park Rozrywki Julinek [PDF]

Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców;  Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.

Integracyjnie – Pobyt „Na Farmie” [PDF]

Zwiedzanie mini zoo z animatorem; Pokaz piór i jaj ptaków; Dojenie krowy lub kozy (na fantomie); Zwiedzanie skansenu maszyn rolniczych i masła; Robienie masła w maselnicy starą ręczną metodą ; Zajęcia plastyczne- integracyjne o tematyce zwierząt gospodarskich; Posiłek – : zupa pomidorowa z makaronem, kiełbaska z pieczywem, napój; Animacja sportowa – gry i konkursy na łące; Samodzielna zabawa na łące zabaw: huśtawki , boisko, piaskownica, piracki plac zabaw.

Integracyjnie pod Rzeszowem [PDF]

Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła – zapoznanie się z tematyką hutnictwa i twórczości szklanej, zwiedzanie z przewodnikiem warsztatu hutniczego oraz zdobienia i produkcji szkła. Questing – Edukacyjna gra terenowa Śladami Pstrągowskich Kapliczek podczas której odkryjemy tajemnice okolicy. Warsztaty pieczenie chleba. Wycieczka zaprzęgiem konnym (bryczkami) po okolicznych terenach.

Integracyjnie w lessowej krainie [PDF]

Udział w części edukacyjnej- uczniowie wędrują okolicznymi wąwozami, lasami i łąkami rozwiązując ciekawe zadania, ucząc się orientacji w trenie. Przyrodnicze informacje przekazywane się formie ciekawostek i anegdot. Udział w części sportowej – zawody oparte na aktywnościach integrujących grupę. Ognisko z kiełbaskami oraz czas na zabawę w strefie chillout /hamaki, leżaki, kocyki/.

Karkonosze [PDF]

Wizyta w Muzeum Karkonoskie Tajemnice interaktywna ekspozycja pokazująca historię o zasiedlających Karkonosze. Wycieczka z przewodnikiem górskim po Karpaczu: skocznia narciarska, dolna stacja wyciągu krzesełkowego, Dziki Wodospad, Świątynia Wang, Karpacz Górny, zapora na Łomnicy, centrum miasta. Muzeum Zabawek i Zabawy. Kopalnia ,,Liczyrzepa” w Kowarach. Miasteczko Western City. Zwiedzanie Zamku Książ połączone z zajęciami edukacyjnymi.

Kaszuby [PDF]

Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku: m.in. Dom Harcerz, Najdłuższa Deska Świata, Stół Noblisty, Muzeum Gospodarstwa, Dom Sybiraka, Dom Trapera Kaszubskiego. Wejście na punkt widokowy Góra Wieżyca – najwyższy szczyt Kaszub. Zwiedzanie Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem  – wizyta na statku muzeum  ORP Błyskawica – Skwer Kościuszki –  Pomnik Harcerza – Punkt Widokowy Kamienna Góra.

 

Kazimierz Dolny – Janowiec [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Janowcu z przewodnikiem – renesansowy zamek na skarpie rodziny Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Przejazd do Kazimierza Dolnego.  Spacer po rynku z pilotem: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Góra Trzech Krzyży- panoramiczny widok na miasto. Rejs  statkiem po Wiśle.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Zwiedzanie Kazimierza Dolnego na wesoło- melexem: przejazd przez miasteczko, spichlerze, kościół farny, zabytkowe kamieniczki, wejście do wąwozu Korzeniowy Dół, spacer bulwarem nad Wisłą. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer po Kazimierzu Dolnym: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny.Przejazd melexami do wąwózu Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle. Pobyt w Magicznych Ogrodach: odkrywanie baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Sandomierz [PDF]

Kazimierz Dolny:  Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki
Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Weście na ruiny zamku kazimierzowskiego i basztę.  Przejazd melexami po Kazimierzu. Sandomierzan – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów,  Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.

Kazimierz Dolny – warsztaty z kogutem [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, promenada, przejazd przez miasteczko, jatki koszerne, kamienica Celejów, wąwóz Korzeniowy Dół.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko. Góra Trzech Krzyży.

 

Kazimierz Dolny aktywnie [PDF]

Przejazd w kierunku Kazimierza Dolnego. Spacer z pilotem po mieście: kamienice kupieckie braci Przybyłów, kamienica Górskich, studnia, kościół Farny, pomnik psa ,,Kwadrat”. Przejazd melexami po mieście.  Rejs statkiem po Wiśle. Góra Trzech Krzyży. Udział w części edukacyjnej- uczniowie wędrują okolicznymi wąwozami, lasami i łąkami rozwiązując ciekawe zadania. Udział w części sportowej – zawody oparte na aktywnościach integrujących grupę. Ognisko z kiełbaskami.

Kielce [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci– zwiedzanie dwóch wystaw + warsztaty. Muzeum Zabawek i Zabawy – zwiedzanie połączone z warsztatami edukacyjnymi. Wizyta w Sali Zabaw – Fiku Miku.

Kielce – energetyczne zwiedzanie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie wystawy „Energia” + udział w warsztatach o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci. Jak powstaje paliwo do samochodu? Ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę? Na te pytania odpowiedź znajduje się na wystawie „Energia”.

Kielce – Muzeum Zabawek i sala zabaw [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne o różnej tematyce, dostosowanej do wieku dzieci np. „Ptasie śniadanie”- Zajęcia inspirowane polską zabawką tradycyjną. Wizyta w Sali Zabaw – Fiku Miku.

Kołacinek – Dino Park [PDF]

Pobyt w DinoParku w Kołacinku. Podczas pobytu: Odkopywanie szkieletu dinozaura, zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, Folwark Kołaciński , spacer po zabytkowym parku, place zabaw dla dzieci

Kołacinek – Kraina świętego Mikołaja [PDF]

Wizyta w Krainie Świętego Mikołaja: Spacer z przewodnikiem Bajkowa Ścieżka, spotkanie ze Świętym Mikołajem, Interaktywna makieta „Alpejskie Miasteczka”, Edukacyjno- świąteczna wystawa „Świat Lodu”- ekspozycja poświęcona ssakom, które żyły w epoce lodowcowej. Mennica Świętego Mikołaja, zabawa w figloraju.

Kraków – Bochnia [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- w trakcie spaceru rozwiązujemy zadania związane z historią ,,Żółtej ciżemki”. Młodzi odkrywcy muszą znaleźć zaznaczone na mapie miejsca, szczegóły architektury i rozwiązać zadanie z tym związane. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej.

Kraków – Bochnia – Wiśnicz [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty.  Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem oraz Potyczki sportowe. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.

Kraków – Inwałd – Olkusz [PDF]

Kraków – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z Ołtarzem Vita Stwosza, Collegium Maius, Planty, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Całodzienny pobyt w Parku- Świat Marzeń – Park Miniatur z Lunaparkiem w Inwałdzie. Podziemny Olkusz- nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która przybliża historię Olkusza oraz dzieje górnictwa srebra i .

Kraków – Wieliczka [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki , Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Kopalni Soli w Wieliczce – spacer z przewodnikiem Trasą Turystyczną.

Kraków – Zakopane [PDF]

Kraków: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty , dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Spacer z przewodnikiem górskim Doliną Kościelską. Wizyta w Muzeum Oscypka. Zakopane: Równia Krupowa, Krupówki, wjazd i zjazd kolejką grawitacyjną na Gubałówkę.

Kraków i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Udział w zajęciach sportowych – Potyczki sportowe. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych mają okazje wykazać się koordynacją ruchową, zręcznością, kreatywnością, precyzją i sprawnością logistyczną. Oryginalne konkurencje takie jak: wyprawa konstruktorów, Indiana Jones w poszukiwaniu świętego Graala – sprawdzają szybkość i spryt zawodników.

Kraków, Bochnia i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem oraz Potyczki sportowe. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.

Kraków, Wadowice i Park Rozrywki [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Spacer z pilotem po Wadowicach. Muzeum Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kraków, Wieliczka, Ojcowski Park Narodowy [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Ojcowski Park Narodowy – Zamek w Piaskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Ojców, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Kopalnia Soli w Wieliczce.

Kurpie – tradycja i sport [PDF]

Tykocina – zwiedzanie zrekonstruowanego zamku Króla Polski połączone z zajęciami pt. „Królewski dwór – spotkanie z królową Barbarą”. Skansen Kurpiowski –  drewniana zabudowa i historia ludności Kurpiowskiej. Zajęcia z instruktorami : Poszukiwanie leśnego zwierza i Team Building.

Łeba [PDF]

Malbork – zwiedzanie dawnej rezydencji Zakonu Krzyżackiego. Zajęcia edukacyjne w Słowińskim Parku Narodowym. Wizyta w Sea Park w Sarbsku – Centrum edukacji i zabawy.  Labirynt Park Łeba. Zwiedzanie Muzeum Wyrzutni Rakiet z II wojny światowej. Przejazd melexami w stronę wędrujących wydm, wejście na Górę Łącką, spacer wybrzeżem.

Łódź [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem- spacer najsłynniejszą ulicą miasta ul. Piotrkowską gdzie spotkamy Misia Uszatka, Łódzkich Fabrykantów, Juliana Tuwima czy fortepian z pianistą Arturem Rubinsteinem. Zwiedzanie ZOO z pilotem wraz z nowoczesnym pawilonem Orientarium. Muzeum Fabryki w Łodzi zwiedzanie połączone z warszytatami.

Łódź – experymenty i Muzeum Fabryki [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie.  Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat np. TKANINA I CO DALEJ?

Łódź – Szlak Bajkowy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem ,,Łódź Bajkowa”- Mali odkrywce spotkają m.in. Misia Uszatka, Pastusia, Pingwina Pik-Pok, Wróbelka Ćwirka, Zaczarowany Ołówek, Trzy Misie i wiele innych bajkowych postaci. Zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”.

Łódź – z wizytą w ZOO [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem. Zwiedzanie ZOO w Łodzi z pilotem. Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Spacerując po obiekcie możemy podziwiać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

 

Łódź na słodko – Candy Park + ZOO [PDF]

Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Spacer z pilotem po ZOO i Orientarium Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie. Spacerując po obiekcie możemy oglądać zwierzęta z różnych perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Lublin – ,,W Domu Koziołka Lubelskiego” [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina Uczestnicy poznają legendy m.in.: o nazwie miasta, o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia, o Drzewie Krzyża Świętego, Jak sprawić, żeby blaszany kogucik zapiał, o śnie księcia Leszka Czarnego i wiele, wiele innych… Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy.

Lublin – legendy i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Lublin – Muzeum Wsi Lubelskiej [PDF]

Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”- lekcja muzealna, która odbywa się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa, w olejarni z Bogucina. Przejazd do Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Lublin – poznajemy miasto [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wejście do Podziemnej Trasy Lubelskiej. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej- zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”.

Lublin i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy. Wieczorne podchody. Zwariowana olimpiada – uczestnicy w grupach 5- osobowych rywalizują różnych konkurencjach, a ich celem jest współpraca i integracja zespołu.

Magiczne Ogrody [PDF]

Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.

Majaland – Warszawa [PDF]

Pobyt w Parku Rozrywki Majaland – Majaland jest największym tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół Majaland łączy magię tych postaci z przyjemnością odkrywania pięknych atrakcji w rodzinnej atmosferze. 

Mandoria – Rodzinny Park Rozrywki [PDF]

Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…

Matecznik Mazowsze [PDF]

Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Mazury – cud natury i… trochę sportu [PDF]

Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Udział w zajęciach integracyjnych podczas której uczestnicy rozwiązują zagadki i wyciągają wnioski. Zdobyte informacje pozwolą im odnaleźć skrzynię z ukrytym skarbem. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Mazury: edukacyjnie – rozrywkowo [PDF]

Pobyt w Mazurolandii – Park Miniatur Warmii i Mazur. Zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Spacer po Mikołajkach – stolicy żeglarstwa. Rejs statkiem po jeziorze. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Mikołajki w Radomiu [PDF]

Muzeum Wsi Radomskiej i Hula Park 

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka. Wizyta w Hula Parku – sala zabaw ( czas zabawy 2h).

Mikołajki Warszawa: Teatr i Centrum Nauki Kopernik [PDF]

Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz  około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich. Podczas pokazów naukowych i mini warsztatów to co trudne i nieznane staje się proste i zrozumiałe.

Mikołajki: Bełchatów i Fabryka Bombek [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Centrum Nauki Experymentarium + Fabryka Bombek [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Fabryka Bombek + Teatr w Łodzi [PDF]

Wizyta w Teatrze Piccolo w Łodzi- spektakl dla dzieci. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajkowy Lublin [PDF]

Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta w Domu Koziołka Lubelskiego – interaktywny pokaz
podczas którego poznacie najciekawsze lubelskie legendy. Dowiecie się, skąd wziął się koziołek w herbie Lublina.

Modne Mazowsze [PDF]

Wizyta w Parku ,,Dolina Wkry” – najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2021 roku . W trakcie pobytu:  Udział zajęciach przyrodniczych na terenie parku (tematyka warsztatu dostosowana do wieku dzieci) np. Motylem Jestem. Spacer wśród koron drzew – podziwianie bogactwa przyrody. Przechadzając się bezpieczną kładką, o długości ponad 200 metrów, znajdziemy ciekawe informacje o ptakach zamieszkujących korony drzew, ich gniazdach, dziuplach, ptasich trelach czy piórach. Wejście na wieże widokową. Park linowy.

Na Szlaku Orlich Gniazd [PDF]

Ogrodzieniec – Olkusz – Żarki – Bobolice

Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu – największej warowni na Wyżynie Krakowsko– Częstochowskiej. Pustynia Błędowska. Podziemny Olkusz- nowoczesna, multimedialna ekspozycja. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Zwiedzanie z przewodnikiem zrekonstruowanego zamku w Bobolicach położonego w samym sercu Jury.

Nad Zatoką Gdańską [PDF]

Gdynia -spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie Gdańska: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Wejście na molo sopockie. Pobyt na terenie Parku Rozrywki Nowa Holandia. Prelekcja o bursztynie.

Nad Zatoką Gdańską [PDF]

Gdynia: spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy. Wejście na Molo Sopockie. Park Rozrywki Nowa Holandia. Frombork: zespół murów obronnych, brama główna, Katedra – zwiedzanie połączone z prezentacją organową. Seans w planetarium.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie. Np. udział w warsztacie pt. Spotkanie z Babą Jagą. Na początku zajęć przypominamy sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowują po dwa paluchy które wypiekamy podczas trwania zajęć.

Olsztyn: edukacja, sport, natura [PDF]

Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium. Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Pieniny [PDF]

Zwiedzenie Kopalni Soli w Bochni. Spacer Wąwozem Homole gdzie można podziwiać piękne, prawie pionowe wapienne ściany skalne. Spacer po uzdrowisku Szczawnica. Wjazd kolejka na Palenicę. Spacer po Zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzanie Zamku Dunajec.

Płock – Sierpc [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną pod hasłem ,,Drużyna Bolka”: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Płock – spotkanie z rycerzem [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną:  Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.

Polesie – Lublin [PDF]

Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.

Polesie – Okuninka na Jeziorem Białym [PDF]

Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.  Zwiedzaniem Podziemi kredowych w Chełmie.

Poleski Park Narodowy i Kraina Rumianku [PDF]

Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

Pomorze i Trójmiasto [PDF]

Gdynia: spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdańsk: zwiedzanie miasta: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Wizyta w Fokarium. Spacer do Wąwozu Chłapowskiego. Słowiński Park Narodowy: wędrujące wydmy, wejście na Górę Łącką, spacer wybrzeżem.

Poznań – Borysew [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Borysewa ZOO Safari – pobyt na terenie parku, gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki.

Poznań i okolica [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Katedra wraz z X-wiecznymi podziemiami i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą;  Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.

Poznań i okolica [PDF]

Wizyta w Deli Park: spacer z przewodnikiem, mini zoo, miniatur budowli świata, zwierzęta prehistoryczne, owady w powiększeniu oraz podniebna Eko-wioska, Korzystanie z placów zabaw, dmuchańce, mini park linowy, plac zabaw krokodyl oraz gry interaktywne. Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem:  Katedra  i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą; Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich. Wizyta w Muzeum Rogala.  Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.