UWAGA: wystawa czynna do 30 kwietnia 2023 roku
Zwiedzanie wystawy Tutanchamona – GROBOWIEC I SKARBY. Zwiedzający młodzi ludzie zostaną wciągnięci w opowieść archeologa Howarda Cartera, który osobiście i w szczegółowy, a zarazem zabawny sposób opisze wszystkie eksponaty. Wystawa przeniesie zwiedzających tysiące lat w przeszłość. Lekcja w Muzeum Narodowym – Przepis na mumie Lub Przygoda z archeologią.
Wizyta w Teatrze Powszechnym w Radomiu- spektakl dla dzieci. Przejazd do Muzeum Wsi Radomskiej. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami: opowiemy o zwyczajach ludowych, tradycjach związanych z Wielkim Postem i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Każdy uczeń będzie mógł wykonać tradycyjną palmę radomską.
Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby. Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach wiosennych na Mazowszu. Przejazd wozem po terenie skansenu. Pokaz i warsztaty wyrobu palmy wielkanocnej i pisanki.
UWAGA: Królewski Ogród Światła czynny do 26 lutego 2023 roku
Wizyta w kinie – seans 2d. Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej” ( lekcja dostosowana do wieku grupy). Królewski Ogród Światła.
Maurzyce- Łowicz- Żelazowa Wola
Wizyta w Muzeum Łowicza : Udział w zajęciach edukacyjnych „Przyszliśmy tu po dyngusie”- łowicka obrzędowość wielkanocna – lekcja połączona z warsztatami plastycznymi. Zwiedzanie skansenu w Maurzycach z przewodnikiem. Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.
Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej. Udział w lekcji muzealnej pt. Plastyka obrzędowa – pisanki „wydrapywanki”. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki.
Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz udział w warsztatach świątecznych. Uczestnicy warsztatów poza samodzielnym wykonaniem palmy wielkanocnej zapoznają się z tradycją „Niedzieli Palmowej” na Podlasiu i w innych regionach Polski, zwyczajami oraz znaczeniem obrzędowym palmy.
Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca – Pomnik Jana Kilińskiego – mury miejskie – Grób Nieznanego Żołnierza – Ogród Saski. Wizyta w Muzeum Etnograficznym. Udział w lekcji wielkanocnej. Czym jest Wielkanoc? Dlaczego w tym okresie ozdabia się jajka? Czy zając wielkanocny istnieje naprawdę?
JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski. Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.
Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie : JuraPark (park dinozaurów), Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (dolny + górny), Sabatówka – Wioska Czarownic, Polska w Miniaturze. Sandomierz: Spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Podziemna Trasa Turystyczna.
Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski, gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.
Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi . Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego.
Zwiedzanie Kopali – Sztolnia Królowa Luiza. Całodniowy objazd z przewodnikiem górskim pętlą Beskidzką: Wisła, Przełęcz Kubalonka,Istebna, Koniaków, Koczy Zamek, Żywiec. Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek. Pszczyna – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum zamkowego: wnętrza XIX i XX-wieczne. Spacer po parku, ławeczka księżej Daisy.
Zwiedzanie Kopali – Sztolnia Królowa Luiza. Całodniowy objazd z przewodnikiem górskim pętlą Beskidzką: Wisła, Przełęcz Kubalonka,Istebna, Koniaków, Koczy Zamek, Żywiec. Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek. Pszczyna – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum zamkowego: wnętrza XIX i XX-wieczne. Spacer po parku, ławeczka księżej Daisy.
Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.
Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem – niepowtarzalna podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportujący sól zwaną wówczas białym złotem.
Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.
Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Pobyt na terenie Parku Rozrywki Nowa Holandia. W ramach pobytu korzystanie z atrakcji: Małpi Gaj, Trampoliny, Obłędny Tunel, Kopalnia Złota, Zjeżdżalnia Lew Gigant, Mini ZOO, ścieżka edukacyjna, ptaszarnia, osada wikingów, wyspa iluzji, plac zabaw czy wyspa potworów. Prelekcja o bursztynie ,,Złocie Bałtyku”.
Zwiedzanie Bydgoszczy: Wyspa Młyńska, Opera Nova, Wenecja Bydgoska, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Stary Rynek, ulica Długa, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zwiedzanie Torunia: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika. Centrum Chemii w Małej Skali – udział w warsztatach chemicznych.
Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną; spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…
Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.
Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdyni- Adventure Park Kolibki: zabawy integracyjne mające na celu budowanie wśród grupy relacji i więzi. Zajęcia poprawiają relacje uczestników jako całej grupy, a także uczą grupowego osiągania sukcesu- a wszystko to łączy się z doskonałą zabawą w plenerze.
Golub – Dobrzyń- gra Zamkowa – Zaginiony Skarb Anny Wazówny. Grębocin – wizyta w Interaktywnym Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń – zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej – poznajemy stare obyczaje i zawody.
Wizyta w Parku Rozrywki. Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wieczorne spotkanie z legendami Świętokrzyskimi. Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Wejście na Św. Krzyż, taras widokowy gołoborze. Osada Średniowieczna. Wioska Czarownic – Babyjagowo. Zamek w Chęcinach.
Wizyta w Parku Rozrywki. Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wieczorne spotkanie z legendami Świętokrzyskimi. Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki. Wejście na Św. Krzyż, taras widokowy gołoborze. Osada Średniowieczna. Wioska Czarownic – Babyjagowo. Zamek w Chęcinach.
Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Babyjagowo. Wizyta w Izbie Regionalnej w okolicach Chęcin- Gościńcu u Chłopa świętokrzyskiego. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach.
Wizyta w Parku Rozrywki. W pakiecie: Oceanika, Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa Zagroda; Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela). Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami.
Wizyta w Parku Rozrywki. W pakiecie: Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela). Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami. Wizyta na zamku w Chęcinach.
Parku Rozrywki: Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa zagroda; Gold Eurobungee, Łódeczki, Zorbing (po 5 minut każda atrakcja); Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela); Park Linowy (1 przejście górną lub dolną trasą).
Zwiedzanie Gór Świętokrzyskich z przewodnikiem : Dąb Bartek, Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Wieczorne spotkanie z legendami świętokrzyskimi. Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie. Krzemionki Opatowskie – przejście trasą turystyczną z przewodnikiem. Wizyta na zamku w Chęcinach.
Ekologicznie i historycznie
Wizyta w Punkcie Edukacji Ekologicznej- pogadanka z prezentacją oraz pokaz w czasie których uczestnicy poznają proces recyklingu. Zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoszczy. Toruń -Warsztat wypieku piernika. Seans w planetarium. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Udział w zajęciach sportowo-integracyjnych. W pakiecie pobytu: Park linowy, Kraina dmuchawców; Wesołe miasteczko; Tor turbinowy; Ścianka wspinaczkowa; Minigolf; Plac zabaw; Wystawa sztuki cyrkowej; Poducha i żyroskop.
Wizyta w Muzeum Karkonoskie Tajemnice – interaktywna ekspozycja pokazująca historię o zasiedlających Karkonosze. Wycieczka z przewodnikiem górskim po Karpaczu: skocznia narciarska, dolna stacja wyciągu krzesełkowego, Dziki Wodospad, Świątynia Wang, Karpacz Górny, zapora na Łomnicy, centrum miasta. Muzeum Zabawek i Zabawy. Kopalnia ,,Liczyrzepa” w Kowarach. Miasteczko Western City. Zwiedzanie Zamku Książ połączone z zajęciami edukacyjnymi.
Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku: m.in. Dom Harcerz, Najdłuższa Deska Świata, Stół Noblisty, Muzeum Gospodarstwa, Dom Sybiraka, Dom Trapera Kaszubskiego. Wejście na punkt widokowy Góra Wieżyca – najwyższy szczyt Kaszub. Zwiedzanie Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem – wizyta na statku muzeum ORP Błyskawica – Skwer Kościuszki – Pomnik Harcerza – Punkt Widokowy Kamienna Góra.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko, wąwóz Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle.
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.
Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer po Kazimierzu Dolnym: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny.Przejazd melexami do wąwózu Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle. Pobyt w Magicznych Ogrodach: odkrywanie baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.
Kazimierz Dolny: Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki
Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Weście na ruiny zamku kazimierzowskiego i basztę. Przejazd melexami po Kazimierzu. Sandomierzan – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.
Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Udział w warsztatach pt. „Warsztaty z kogutem” – Poznacie historię legendarnego koguta z Kazimierza Dolnego oraz będziecie uczestniczyć w pokazie przygotowywania i wyplatania kogutów.
Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim (temat zajęć dostosowany do wieku dzieci np. zajęcia ceramiczne, historia w monetach zapisana). Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Przejazd melexami po Kazimierzu: spichlerze, przejazd przez miasteczko. Weście na ruiny zamku i basztę.
Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – ekspozycja opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.
Pobyt w DinoParku w Kołacinku. Podczas pobytu: Odkopywanie szkieletu dinozaura, zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej, Folwark Kołaciński , spacer po zabytkowym parku, place zabaw dla dzieci
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- w trakcie spaceru rozwiązujemy zadania związane z historią ,,Żółtej ciżemki”. Młodzi odkrywcy muszą znaleźć zaznaczone na mapie miejsca, szczegóły architektury i rozwiązać zadanie z tym związane. Przejazd do Kopalni Soli w Bochni – zwiedzanie kopalni pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem oraz Potyczki sportowe. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki , Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Kopalni Soli w Wieliczce – spacer z przewodnikiem Trasą Turystyczną.
Kraków: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty , dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Spacer z przewodnikiem górskim Doliną Kościelską. Wizyta w Muzeum Oscypka. Zakopane: Równia Krupowa, Krupówki, wjazd i zjazd kolejką grawitacyjną na Gubałówkę.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Udział w zajęciach sportowych – Potyczki sportowe. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych mają okazje wykazać się koordynacją ruchową, zręcznością, kreatywnością, precyzją i sprawnością logistyczną. Oryginalne konkurencje takie jak: wyprawa konstruktorów, Indiana Jones w poszukiwaniu świętego Graala – sprawdzają szybkość i spryt zawodników.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem oraz Potyczki sportowe. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Spacer z pilotem po Wadowicach. Muzeum Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Ojcowski Park Narodowy – Zamek w Piaskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Ojców, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Kopalnia Soli w Wieliczce.
Tykocina – zwiedzanie zrekonstruowanego zamku Króla Polski połączone z zajęciami pt. „Królewski dwór – spotkanie z królową Barbarą”. Skansen Kurpiowski – drewniana zabudowa i historia ludności Kurpiowskiej. Zajęcia z instruktorami : Poszukiwanie leśnego zwierza i Team Building.
Malbork – zwiedzanie dawnej rezydencji Zakonu Krzyżackiego. Zajęcia edukacyjne w Słowińskim Parku Narodowym. Wizyta w Sea Park w Sarbsku – Centrum edukacji i zabawy. Labirynt Park Łeba. Zwiedzanie Muzeum Wyrzutni Rakiet z II wojny światowej. Przejazd melexami w stronę wędrujących wydm, wejście na Górę Łącką, spacer wybrzeżem.
Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat np. TKANINA I CO DALEJ?
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem ,,Łódź Bajkowa”- Mali odkrywce spotkają m.in. Misia Uszatka, Pastusia, Pingwina Pik-Pok, Wróbelka Ćwirka, Zaczarowany Ołówek, Trzy Misie i wiele innych bajkowych postaci. Zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem szlakiem . Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź . Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodnie.
Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Zajęcia edukacyjne w Orientarium na terenie ZOO Łódź
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wejście do Podziemnej Trasy Lubelskiej. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej- zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”.
Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.
Pobyt w Parku Rozrywki Majaland – Majaland jest największym tego typu parkiem rozrywki w Polsce. Zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół Majaland łączy magię tych postaci z przyjemnością odkrywania pięknych atrakcji w rodzinnej atmosferze.
Wizyta w Parku Przygody Mandoria – Miasto Przygód– całoroczny kompleks –tematyczny park gdzie renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki. Podczas wizyty zobaczysz: Najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”, Olbrzymi okręt wirujący nad portem, Karuzela z łódkami na wodzie, Jeden z największych figlorajów w kraju i wiele, wiele innych…
Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.
Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Udział w zabawie scenariuszowej podczas której uczestnicy rozwiązują zagadki i wyciągają wnioski. Zdobyte informacje pozwolą im odnaleźć skrzynię z ukrytym skarbem.
Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.
Pobyt w Mazurolandii – Park Miniatur Warmii i Mazur. Zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Spacer po Mikołajkach – stolicy żeglarstwa. Rejs statkiem po jeziorze. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.
Muzeum Wsi Radomskiej i Park Trampolin
Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka. Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.
Muzeum Wsi Radomskiej i Hula Park
Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka. Wizyta w Hula Parku – sala zabaw ( czas zabawy 2h).
Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich. Podczas pokazów naukowych i mini warsztatów to co trudne i nieznane staje się proste i zrozumiałe.
Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci. Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.
Wizyta w Teatrze Piccolo w Łodzi- spektakl dla dzieci. W roku 2022/2023 Teatr wystawia następujące sztuki dla najmłodszych widzów: Bałwankowa Kraina, Opowieść o prawdziwym Mikołaju, Doktor Nieboli. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.
Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny.
Świąteczny spektakl dla dzieci, pt. ,,Betlejem Polskie” – dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.
Wizyta w Parku ,,Dolina Wkry” – najlepszy produkt turystyczny Mazowsza 2021 roku . W trakcie pobytu: Udział w warsztatach przyrodniczych na terenie parku. Spacer wśród koron drzew. Wejście na wieże widokową. Park linowy.
Wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej ,,Ginące zawody na muzealnej Wyżynie Lubelskiej”- lekcja muzealna, która odbywa się w wiatraku z Zygmuntowa, kuźni i w chałupie z Urzędowa, w olejarni z Bogucina. Przejazd do Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.
Gdynia -spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie Gdańska: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Wejście na molo sopockie. Pobyt na terenie Parku Rozrywki Nowa Holandia. Prelekcja o bursztynie.
Gdynia: spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy. Wejście na Molo Sopockie. Park Rozrywki Nowa Holandia. Frombork: zespół murów obronnych, brama główna, Katedra – zwiedzanie połączone z prezentacją organową. Seans w planetarium.
Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.
Udział w warsztatach pt. Spotkanie z Babą Jagą. Na początku zajęć przypominamy sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowują po dwa paluchy które wypiekamy podczas trwania zajęć. Po przygotowaniu paluchów grupę dzielimy na osiem mniejszych grup, każda z nich wykonuje wspólnie miotłę dla Baby Jagi. Przejazd do Skansenu w Maurzycach. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium. Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.
Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) –aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie. Wizyta w Fabryce Bombek. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej.
Zwiedzenie Kopalni Soli w Bochni. Spacer Wąwozem Homole gdzie można podziwiać piękne, prawie pionowe wapienne ściany skalne. Spacer po uzdrowisku Szczawnica. Wjazd kolejka na Palenicę. Spacer po Zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim. Zwiedzanie Zamku Dunajec.
Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną pod hasłem ,,Drużyna Bolka”: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. Zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej.
Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną: Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym m.in.: zwiedzanie gospodarstwa i zwierząt z przewodnikiem; dojenie krowy ( na fantomie ); gra terenowa z zadaniami i zagadkami na terenie Wioski; Turniej Strzelanie z łuku, bulle i Szachy Wikingów; Ćwiczenie zmysłu równowagi – chodzenie po rozpiętej taśmie w lesie; ubijanie masła w maselnicach.
Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi gdzie dawne obyczaje. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza.
Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Zwiedzaniem Podziemi kredowych w Chełmie.
Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.
Gdynia: spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdańsk: zwiedzanie miasta: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Wizyta w Fokarium. Spacer do Wąwozu Chłapowskiego. Słowiński Park Narodowy: wędrujące wydmy, wejście na Górę Łącką, spacer wybrzeżem.
Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Borysewa ZOO Safari – pobyt na terenie parku, gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki.
Zwiedzanie Poznania: Katedra wraz z X-wiecznymi podziemiami i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą; Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.
Wizyta w Deli Park: spacer z przewodnikiem, mini zoo, miniatur budowli świata, zwierzęta prehistoryczne, owady w powiększeniu oraz podniebna Eko-wioska, Korzystanie z placów zabaw, dmuchańce, mini park linowy, plac zabaw krokodyl oraz gry interaktywne. Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem: Katedra i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą; Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.
Pobyt w stadninie koni (czas zajęć około 4 h). Podczas pobytu m.in. Przedstawienie koni i kucyków a także innych mieszkańców naszej stajni – kozy, owieczki ; Zapoznanie ze stajnią – BHP , co jedzą konie , co lubią a czego się boją? krótkie omówienie o sprzęcie jeździeckim; przejażdżka na kucykach; Ognisko lub grill.
Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce dostosowanej do wieku uczestników. Do wyboru warsztaty m.in.: ,, Od rośliny do tkaniny”, ,,Od ziarenka do bochenka”,„Gałganie zabawki”, „Lekcja kaligrafii”.
Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych. Wizyta w Centrum Rzeźby Polskiej – Orońska gra terenowa + warsztat – uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne.
Udział w zajęciach sportowo – integracyjnych: Mega Piłkarzyki, Eliminator, Sumo. Wieczorne podchody dla najmłodszych. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej Roztoczańskiego Parku Narodowego- ,,W krainie jodły, buka i tarpana”. Gra Parki Narodowe – jest to gra symulacyjna, w której uczestnicy będą mogli poprzez zabawę zapoznać się z szeroką rozumianą tematyką ochrony przyrody.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Zwiedzanie Zamościa: Brama Lwowska, Twierdza Zamość, Stare Miasto, Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, Rynek Solny, Synagoga, Katedra. Susiec – przejście ścieżką przyrodniczą Rezerwat ,,Nad Tanwią”. Górecko Kościelne – Kościół św. Stanisława Męczennika, Aleja Dębów, Kapliczka ,,Na wodzie”.
Sandomierz: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Podziemnej Trasy Turystycznej. Zajęcia integracyjne: Zwariowana Olimpiada. -podczas spartakiady na uczestników czeka szereg konkurencji, rywalizując w zespołach 5 osobowych. Wieczorne podchody dla najmłodszych. Zagadka Kryminalna – wielowątkowa gra detektywistyczna.
Sandomierz: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Podziemnej Trasy Turystycznej. Zajęcia integracyjne: Wieczorne podchody dla najmłodszych. Mini szkoła przetrwania – są to praktyczne zajęcia, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych. Zwariowana olimpiada – uczestnicy w grupach 5- osobowych rywalizują w 20 różnych konkurencjach, a ich celem jest współpraca i integracja zespołu.
Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Rejs statkiem po Wiśle.