Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki Wielkanoc

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2024/2025.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

Lublin na Wielkanoc dla najmłodszych [PDF]

Muzeum Wsi Lubelskiej– zwiedzanie z przewodnikiem- malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów Oraz warsztaty np. „Pisanki wydrapywanki”. Spacer z pilotem po Starym Mieście: Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Staromiejskie, Plac po Farze, Rynek. Regionalne Muzeum Cebularza.

Matecznik Mazowsze- Wielkanoc na ludowo [PDF]

Centrum Folkloru Polskiego- Zwiedzanie z przewodnikiem miejsca, które powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej. Mieszczące się w Pałacu Karolin centrum edukacyjne jest kontynuacją misji wyznaczonej przez założycieli Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Warsztaty  np. Wielkanoc na ludowo. Dawniej Święta Wielkanocne miały duże znaczenie dla mieszkańców wsi.

PRZYSZLIŚMY PO DYNGUSIE [PDF]

Łowicz- Maurzyce-Żelazowa Wola

Muzeum w Łowiczu- zajęcia edukacyjne z warsztatami plastycznymi- „Przyszliśmy tu po dyngusie”- łowicka obrzędowość wielkanocna. Skansen w Maurzycach- zwiedzanie z przewodnikiem. Żelazowej Woli. Spacer po parku z pilotem- miejsca pamięci, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa.

Radom – palmy wielkanocne [PDF]

Skansenu Wsi Radomskiej: zwiedzanie skansenu z przewodnikiem w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu Udział w lekcji muzealnej  np. „Wielki Post i Wielkanoc”. uczestnicy poznają zwyczaje i tradycje ludowe związane ze Środą Popielcową, Niedzielą Palmową i Wielkim Tygodniem.

Sierpc – kartka świąteczna [PDF]

Muzeum Wsi Mazowieckiej- Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu na terenie którego zgromadzono wiele obiektów małej i dużej architektury. Charakterystycznej dla wsi mazowieckiej np. dworek szlachecki, młyn wiatrowy, koźlak. Udział w warsztatach (dostosowanych do wieku uczestników oraz w zależności od dnia tygodnia) np. „Warsztaty wielkanocne- kartka świąteczna”. Zajęcia poświęcone zwyczajom i obrzędom wielkanocnym.

Sierpc – palmy i pisanki [PDF]

Muzeum Wsi Mazowieckiej- Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu na terenie którego zgromadzono wiele obiektów małej i dużej architektury. Charakterystycznej dla wsi mazowieckiej np. dworek szlachecki, młyn wiatrowy, koźlak. Udział w warsztatach np. „Warsztaty wielkanocne palmy i pisanki”. Spotkanie poświęcone zwyczajom i obrzędom wielkanocnym. Popularyzują zanikające zwyczaje związane z własnoręcznym wykonaniem palm wielkanocnych i malowaniem jaj woskiem.

Warszawa- poznajemy tradycje wielkanocne [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca – mury miejskie. Muzeum Etnograficzne- udział w warsztatach wielkanocnych. Czym jest Wielkanoc? Dlaczego w tym okresie ozdabia się jajka? Czy zając wielkanocny istnieje naprawdę? W trakcie lekcji uczestnicy poznają tajemnice, jakie kryją się za poszczególnymi zwyczajami towarzyszącymi świętom Wielkiej Nocy oraz wykonają ozdobę wielkanocną.