Biuro Podróży Bajka, tel. +48 508 455 558
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki Tematyczno - świąteczne

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wycieczek dla grup na nowy rok szkolny 2022/2023.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

1. Wielkanoc: Teatr i skansen w Radomiu

Wizyta w Teatrze Powszechnym w Radomiu- udział w spektaklu. Przejazd do Muzeum Wsi Radomskiej. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami: opowiemy o zwyczajach ludowych, tradycjach związanych z Wielkim Postem i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Każdy uczeń będzie mógł wykonać tradycyjną palmę radomską.

2. Wielkanoc: wiosna na Mazowszu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby.  Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach wiosennych na Mazowszu. Przejazd wozem po terenie skansenu. Pokaz i warsztaty wyrobu palmy wielkanocnej i pisanki.

3. Wielkanoc: Przyszliśmy po Dyngusie [PDF]

Maurzyce- Łowicz- Żelazowa Wola

Wizyta w Muzeum Łowicza : Udział w zajęciach edukacyjnych „Przyszliśmy tu po dyngusie”- łowicka obrzędowość wielkanocna – lekcja połączona z warsztatami plastycznymi. Zwiedzanie skansenu w Maurzycach z przewodnikiem. Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

4. Wielkanoc: Lublin [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej.  Udział w lekcji muzealnej pt. Plastyka obrzędowa – pisanki „wydrapywanki”. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki.

5. Wielkanocne palmy: Ciechanowiec -Liw [PDF]

Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz udział w warsztatach świątecznych. Uczestnicy warsztatów poza samodzielnym wykonaniem palmy wielkanocnej zapoznają się z tradycją „Niedzieli Palmowej” na Podlasiu i w innych regionach Polski, zwyczajami oraz znaczeniem obrzędowym palmy.

6. Warszawa – poznajemy tradycje wielkanocne [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca – Pomnik Jana Kilińskiego – mury miejskie – Grób Nieznanego Żołnierza – Ogród Saski. Wizyta w Muzeum Etnograficznym. Udział w lekcji wielkanocnej. Czym jest Wielkanoc? Dlaczego w tym okresie ozdabia się jajka? Czy zając wielkanocny istnieje naprawdę?

Mikołajki w Radomiu

Muzeum Wsi Radomskiej i Park Trampolin

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka. Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.

Mikołajki w Warszawie: Teatr i Park Trampolin

Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci.  Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) – aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie.

Mikołajki Warszawa: Teatr i Centrum Nauki Kopernik

Wizyta w Teatrze – spektakl dostosowany do wieku dzieci. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz  około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich. Podczas pokazów naukowych i mini warsztatów to co trudne i nieznane staje się proste i zrozumiałe.

Mikołajki: Centrum Nauki Experymentarium + Fabryka Bombek

Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem+ gra tematyczna „Odkryj tajemnice Einsteina”. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Muzeum Fabryki + Fabryka Bombek

Muzeum Fabryki. Zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztatach „TKANINA I CO DALEJ?”  Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Park Trampolin + Fabryka Bombek

Wizyta w Parku Trampolin ( 2h ) –aktywne zajęcia wf i swobodne skakanie. Wizyta w Fabryce Bombek. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej.

Mikołajki: świąteczny Toruń

Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu.  Warsztat wypieku piernika – stworzenie własnej ozdoby dekoracyjno- świątecznej z ciasta piernikowego. Seans w Planetarium o tematyce świątecznej. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Mikołajkowy Lublin

Zwiedzanie w formie lekcji muzealnej pt. Spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny.

Mikołajkowy Matecznik

Świąteczny spektakl dla dzieci, pt. ,,Betlejem Polskie”  – dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Warszawa na Mikołajki

Pałac w Wilanowie, Ogród Światła, Kino

Wizyta w kinie – seans 2d.  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej” ( lekcja dostosowana do wieku grupy). Królewski Ogród Światła.