Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Średnia / Wycieczki Jesienne promocje

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek na rok szkolny 2023/2024.

Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku ceny wycieczek są poglądowe i uzależnione od terminu wyjazdu. W celu potwierdzenia aktualnego cennika prosimy o kontakt z biurem.

2 dni – Góry Świętokrzyskie [PDF]

Wejście z przewodnikiem na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wejście rozpoczynamy od wsi Św. Katarzyna kierując się na szczyt ścieżką wśród lasów Puszczy Jodłowej. Wizyta w Muzeum Minerałów oraz pokaz szlifowania kamieni. Wizyta na zamku w Chęcinach- zwiedzanie z przewodnikiem. Wizyta w Energetycznym Centrum Nauki – zwiedzanie z warsztatami.

2 dni – Interaktywnie nad Tanwią [PDF]

Zajęcia sportowo – integracyjne: Tor sprawnościowy – jest to szereg konkurencji, pozwalających uczestnikom na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej połączonej z dobrą zabawą. Podchody nocne ,, Łowcy skarbów”. Spartakiada – uczestnicy w grupach 15- osobowych rywalizują w różnych konkurencjach, a ich celem jest współpraca i integracja zespołu.

2 dni – Kraków – Szlak Młodej Polski [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem Szlakiem Młodej Polski: m.in.Katedra- kaplica Św. Trójcy, elementy kamieniarki; Dom Długosza- pracownia ojca Wyspiańskiego;  Kościół Franciszkanów- witraże i polichromia Wyspiańskiego. Wizyta w Muzeum Młodej Polski w Rydlówce – zwiedzanie z przewodnikiem – w dworku odbyło się słynne wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną, które uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie Wesele.

2 dni – Lublin – Majdanek [PDF]

Pobyt na terenie Muzeum na Majdanku – zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej. Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym, Bazylika Ojców Dominikanów, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.  Zwiedzanie wystawy malarskiej „Tamara Łempicka – ponad granicami”.

2 dni – Sandomierz aktywnie [PDF]

Gra miejska w Sandomierzu – Uczestnicy podzieleni są na małe 6 osobowe, rywalizujące ze sobą zespoły. Zadania, które wykonują uczestnicy są osnute wokół atrakcyjnej fabuły, dzięki czemu rozgrywka staje się emocjonująca. Wieczorne podchody. Gra zespołowa ENIGMA – zespół szturmowy „AGENTX” to grupa starannie wyselekcjonowanych ludzi, stanowiących razem zgrany zespół.

3 dni – Gdynia i Gdańsk [PDF]

Zwiedzanie Gdyni połączone z grą miejską pod hasłem „Gdynia Niepodległa” – wizyta na statku muzeum ORP Błyskawica – Skwer Kościuszki – Pomnik Harcerza – Punkt Widokowy Kamienna Góra. Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.

3 dni – Szlak Młodej Polski [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem Szlakiem Młodej Polski: m.in.Katedra- kaplica Św. Trójcy, elementy kamieniarki; Dom Długosza- pracownia ojca Wyspiańskiego;  Kościół Franciszkanów- witraże i polichromia Wyspiańskiego. Wizyta w Muzeum Młodej Polski w Rydlówce – zwiedzanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego obozu zagłady.