Biuro Podróży Bajka, tel. 22 592 36 16
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki Tematyczno - świąteczne

Andrzejki: skansen w Sierpcu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji, wystawy stałej na terenie dworu szlacheckiego, powozowni oraz galerii rzeźby. Pogadanka na temat wróżb andrzejkowych i katarzynkowych. Wspólne zabawy we wróżby: lanie wosku, wróżenie z jabłka, ustawianie butów, wróżby z grochu.

Mikołajki: Fabryka Bombek + Teatr w Łodzi [PDF]

Wizyta w Teatrze Piccolo w Łodzi- spektakl dla dzieci. W roku 2019/2020 Teatr wystawia następujące sztuki dla najmłodszych widzów: Bałwankowa Kraina, Opowieść o prawdziwym Mikołaju,Doktor Nieboli. Wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Legenda o Świętym Mikołaju w skansenie i Teatr w Radomiu [PDF]

Wizyta w Teatrze Powszechnym w Radomiu- spektakl dla dzieci np. ,,Kopciuszek”, ,,Calineczka”, ,,Czerwony Kapturek- zabawa w teatr”, ,,Nieznośka i Kmieć”, ,, Tygrys Pietrek”, ,,O Krokodylu i Królu Daktylu”, ,,Baśń o dzielnym Radomirze”. Spektakl połączony jest z wizytą Św. Mikołaja.  Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Legenda o Świętym Mikołaj” – dzieci poznają postać Świętego Mikołaja oraz mity i legendy z nim związane, wykonują pracę plastyczną „ List do Świętego Mikołaja”. Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka.

Mikołajki: skansen w Sierpcu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy Bożonarodzeniowej, ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby. Spotkanie z Mikołajem (możliwość rozdania przywiezionych ze sobą prezentów).  Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych. Przejazd wozem po terenie skansenu.

Wielkanoc: Lublin [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej.  Udział w lekcji muzealnej pt. Plastyka obrzędowa – pisanki „wydrapywanki”. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki.

Wielkanoc: wiosna na Mazowszu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby.  Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach wiosennych na Mazowszu. Przejazd wozem po terenie skansenu. Pokaz i warsztaty wyrobu palmy wielkanocnej i pisanki.