W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy.
Wizyta w Teatrze Powszechnym w Radomiu- spektakl dla dzieci np. ,,,Ania z Zielonego Wzgórza”, Tajemniczy Ogród”. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Wigilia i Boże Narodzenie” – Wigilia rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia. O zwyczajach, obrzędach i tradycjach świątecznych opowiemy na lekcji. Dzieci będą mogły wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe.
Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich. Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa.
Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem połączone z grą tematyczna. LaserArena.
Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu. Warsztat wypieku piernika – stworzenie własnej ozdoby dekoracyjno- świątecznej z ciasta piernikowego. Dom Legend Toruńskich- legendy o dawnych rycerzach krzyżackich, co to miasto Toruń założyli i o dzwonie Tuba Dei, który ku chwale Boga zawieszonym został w wieży katedralnej. O pladze żab, jaka niegdyś miasto nawiedziła i o dzielnym flisaku.
Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji, wystawy stałej na terenie dworu szlacheckiego, powozowni oraz galerii rzeźby. Pogadanka na temat wróżb andrzejkowych i katarzynkowych. Wspólne zabawy we wróżby: lanie wosku, wróżenie z jabłka, ustawianie butów, wróżby z grochu.
Zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki – nieborowska, tradycyjna ceramika: naczynia serwisowe, kafle. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie. Warsztat wyrobu palmy wielkanocnej lub pisanki.
Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej. Udział w lekcji muzealnej pt. Plastyka obrzędowa – pisanki „wydrapywanki”. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki.
Sromów- Łowicz- Żelazowa Wola
Wizyta w Muzeum Łowicza : Udział w zajęciach edukacyjnych „Przyszliśmy tu po dyngusie”- łowicka obrzędowość wielkanocna – lekcja połączona z warsztatami plastycznymi. Wizyta w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.
Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby. Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach wiosennych na Mazowszu. Przejazd wozem po terenie skansenu. Pokaz i warsztaty wyrobu palmy wielkanocnej i pisanki.
Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz udział w warsztatach świątecznych. Uczestnicy warsztatów poza samodzielnym wykonaniem palmy wielkanocnej zapoznają się z tradycją „Niedzieli Palmowej” na Podlasiu i w innych regionach Polski, zwyczajami oraz znaczeniem obrzędowym palmy.