Biuro Podróży Bajka, tel. 22 592 36 16
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki Tematyczno - świąteczne

Andrzejki: skansen w Sierpcu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji, wystawy stałej na terenie dworu szlacheckiego, powozowni oraz galerii rzeźby. Pogadanka na temat wróżb andrzejkowych i katarzynkowych. Wspólne zabawy we wróżby: lanie wosku, wróżenie z jabłka, ustawianie butów, wróżby z grochu.

Jarmarki Bożonarodzeniowe: Drezno- Wrocław – 3 dni [PDF]

Drezno:  spacer z polskojęzycznym przewodnikiem po Starym Mieście Opera Samper na Placu Teatralnym, Płac Zwinger – barokowa duma Drezna , Hofkirche, Kościół Frauenkirche – wejście na wieżę kościelna panorama miasta, Katedra, Zamek królewski. Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zwiedzanie Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie Zwinger: Galeria Malarstwa Dawnych Mistrzów, Zbiory Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny. Wizyta w Muzeum Transportu.

Mikołajki: Centrum Experymentarium i Muzeum Fabryki w Łodzi

Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich.  Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa.
Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem połączone z grą tematyczna. LaserArena.

Mikołajki: Fabryka Bombek+ Bełchatów [PDF]

Bełchatów: zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy. Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Wizyta w Fabryce Bombek. Podczas wizyty dzieci zwiedzają z przewodnikiem czynną fabrykę szkła i bombek, maja okazję zaobserwować od początku jak powstaje szklana bombka, a następnie zwiedzanie łączy się z wyrobem własnej szklanej ozdoby choinkowej. Dzieci dostają trzy gotowe bombki i narzędzia do ozdoby i malowania.

Mikołajki: Wigilia i Boże Narodzenie w Skansenie + Teatr Radom [PDF]

Wizyta w Teatrze Powszechnym w Radomiu- spektakl dla dzieci np. ,,,Ania z Zielonego Wzgórza”, Tajemniczy Ogród”, ,,Człowiek z La Manchy”, ,,Skrzypek na dachu”. Spektakl połączony jest z wizytą Św. Mikołaja. Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce Bożego Narodzenia. „Wigilia i Boże Narodzenie” – Wigilia rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia. O zwyczajach, obrzędach i tradycjach świątecznych opowiemy na lekcji. Dzieci będą mogły wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe.

Wielkanoc: Lublin [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej.  Udział w lekcji muzealnej pt. Plastyka obrzędowa – pisanki „wydrapywanki”. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki.

Wielkanoc: wiosna na Mazowszu [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby.  Multimedialna prelekcja o zwyczajach i obrzędach wiosennych na Mazowszu. Przejazd wozem po terenie skansenu. Pokaz i warsztaty wyrobu palmy wielkanocnej i pisanki.