Biuro Podróży Bajka, tel. 22 592 36 16
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki Jesienne integracje

Festyn Archeologiczny na Szlaku Piastowskim – 2 dni [PDF]

Wejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie i śmierć św. Wojciecha. Wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego.  Udział w XXV JUBILEUSZOWY FESTYN ARCHEOLOGICZNY w Biskupinie. Nietypowa edycja biskupińskiego Festynu Archeologicznego. Odwiedzimy Japonię, starożytny Egipt, Grecję i Rzym. Opowiemy o niezwykłych Celtach, wojowniczych Wikingach i tajemniczych Bałtach. Zaprosimy do indiańskiej wioski. Nie zabraknie walk wojowników, pokazów mody, degustacji dawnych potraw, tańca i muzyki z różnych epok i kultur.

Jesienna integracja ( Roztocze i okolice) – 2 dni [PDF]

Udział w zajęciach sportowo – survivalowych: Tor sprawnościowy SIŁA i CHARAKTER- szereg konkurencji, w których na próbę zostanie wystawiona wytrwałość uczestników. SPARTAKIADA -podczas spartakiady na uczestników czeka szereg konkurencji, rywalizując w zespołach 5 osobowych.

Jesienne zmagania ( Lublin, Roztocze i okolice) – 3 dni [PDF]

Zwiedzanie Lublina Szlakiem Legend – uczestnicy poznają legendy m.in.: o nazwie miasta, o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia, o Drzewie Krzyża Świętego, Jak sprawić, żeby blaszany kogucik zapiał… Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Podchody nocne ,, Łowcy skarbów” . Zajęcia sportowe: Łowcy Smoków – gra scenariuszowa, której głównym celem będzie odkrycie zagadkowej historii związanej z poszukiwaniem smoka, który ognistym podmuchem spopielił wioskę.

Kielce na jesień – 1 dzień [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem połączone z zajęciami edukacyjnymi. Wizyta w Geoparku w Kielcach- Centrum Geoedukacji.  Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich, seans w kinie – kapsuła 5D, wirtualna jaskinia oraz zajęcia praktyczne.