Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 3 dniowe

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych  oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy.

UWAGA:  za wycieczki jednodniowe również zapłacisz bonem turystycznym!

Bursztyny nad Bałtykiem [PDF]

Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Pobyt na terenie Parku Rozrywki Nowa Holandia. W ramach pobytu korzystanie z atrakcji: Małpi Gaj, Trampoliny, Obłędny Tunel, Kopalnia Złota, Zjeżdżalnia Lew Gigant, Mini ZOO, ścieżka edukacyjna, ptaszarnia, osada wikingów, wyspa iluzji, plac zabaw czy wyspa potworów.  Prelekcja o bursztynie ,,Złocie Bałtyku”.

Bydgoszcz – Toruń [PDF]

Zwiedzanie Bydgoszczy: Wyspa Młyńska, Opera Nova, Wenecja Bydgoska, Katedra św. Marcina i Mikołaja, Stary Rynek, ulica Długa, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zwiedzanie Torunia: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika. Centrum Chemii w Małej Skali – udział w warsztatach chemicznych.

Gdynia na sportowo [PDF]

Gdynia- spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdyni- Adventure Park Kolibki: zabawy integracyjne mające na celu budowanie wśród grupy relacji i więzi. Zajęcia poprawiają relacje uczestników jako całej grupy, a także uczą grupowego osiągania sukcesu- a wszystko to łączy się z doskonałą zabawą w plenerze.

Góry Świętokrzyskie – rozrywkowo i edukacyjnie [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki. W pakiecie: Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela). Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem. Wizyta w Centrum Geoeduakcji – wystawa stała oraz warsztaty. Zamek w Chęcinach.

Góry Świętokrzyskie- czarownice i zbóje [PDF]

Zwiedzanie Gór Świętokrzyskich z przewodnikiem :  Dąb Bartek, Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Wieczorne spotkanie z legendami świętokrzyskimi. Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie. Krzemionki Opatowskie – przejście  trasą turystyczną z przewodnikiem. Wizyta na zamku w Chęcinach.

Kaszuby [PDF]

Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku: m.in. Dom Harcerz, Najdłuższa Deska Świata, Stół Noblisty, Muzeum Gospodarstwa, Dom Sybiraka, Dom Trapera Kaszubskiego. Wejście na punkt widokowy Góra Wieżyca – najwyższy szczyt Kaszub. Zwiedzanie Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

 

Kraków, Bochnia i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Przejazd na zajęcia sportowo – integrujące. Wyprawa solnym szlakiem oraz Potyczki sportowe. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni.

Kraków, Wadowice i Park Rozrywki [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Spacer z pilotem po Wadowicach. Muzeum Domu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kraków, Wieliczka, Ojcowski Park Narodowy [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Ojcowski Park Narodowy – Zamek w Piaskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Ojców, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie. Kopalnia Soli w Wieliczce.

Mazury: edukacyjnie – rozrywkowo [PDF]

Pobyt w Mazurolandii – Park Miniatur Warmii i Mazur. Zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Spacer po Mikołajkach – stolicy żeglarstwa. Rejs statkiem po jeziorze. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Olsztyn: edukacja, sport, natura [PDF]

Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium. Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna. Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego: przejażdżka w siodle, zabawy ludowe przy muzyce, przejazd kolorowymi wozami warmińskimi, karmienie zwierząt. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Poznań i okolica [PDF]

Wizyta w Deli Park: spacer z przewodnikiem, mini zoo, miniatur budowli świata, zwierzęta prehistoryczne, owady w powiększeniu oraz podniebna Eko-wioska, Korzystanie z placów zabaw, dmuchańce, mini park linowy, plac zabaw krokodyl oraz gry interaktywne. Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem:  Katedra  i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą; Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich. Wizyta w Muzeum Rogala.  Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.

Roztoczańskie przyrodnicze klimaty [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych: Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej, Bungee Run – rywalizacja siłowo-ruchowa na pompowanym torze. Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. Wizyta w siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej – ,,W krainie jodły, buka i tarpana”. Ślimak – Emocjonująca gra sportowo-przyrodnicza angażująca całą grupę.

Roztocze [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Zwiedzanie Zamościa: Brama Lwowska, Twierdza Zamość, Stare Miasto, Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, Rynek Solny, Synagoga, Katedra. Susiec – przejście ścieżką przyrodniczą Rezerwat ,,Nad Tanwią”. Górecko Kościelne – Kościół św. Stanisława Męczennika, Aleja Dębów, Kapliczka ,,Na wodzie”.

 

Sandomierz integracyjnie dla najmłodszych [PDF]

Sandomierza – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba.  Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl z prawdziwym rycerzem!  Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. Survivalowa przygoda – praktyczne zajęcia w terenie, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych (lub się ich nauczyć!).

Survivalowa przygoda [PDF]

Zajęcia integracyjne: SPARTAKIADA -podczas spartakiady na uczestników czeka szereg konkurencji, rywalizując w zespołach 5 osobowych. Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. Survivalowa przygoda -praktyczne zajęcia w terenie, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych. QUIZ MEDYCZNO- TERENOWY gra strategiczna, w której uczestnicy  dostają szereg pytań teoretycznych i zadań praktycznych związanych z pierwszą pomocą.

Szlak Orlich Gniazd [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie oraz zrekonstruowanego zamku w Bobolicach. Żarki wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł. Ojcowski Park Narodowy: Zwiedzanie z przewodnikiem: Zamek w Piaskowej Skale, Maczuga Herkulesa, Ojców, Ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, widok na Górę Chełmową pomiędzy skałami. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu. Park Miniatur i Park Rozrywki.

Szlak Piastowski [PDF]

Zwiedzanie rezerwatu archeologicznego w Biskupinie.  Wizyta w Wenecji – zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki Zaurolandia. Gniezno – wejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, Drzwi Gnieźnieńskie. Ostrów Lednicki – najważniejszy gród Państwa Pierwszych Piastów.

Trójmiasto: Gdańsk, Gdynia, Sopot [PDF]

Gdynia: spacer z pilotem po Skwerze Kościuszki. Zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Gdańsk: Długi Targ, Fontanna Neptuna, Złota Brama, Droga Królewska, Bazylika Mariacka, ul. Mariacka, spacer wzdłuż rzeki Motławy, Żuraw Gdański. Sopot – wejście na molo.

Wrocław [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Kamienice Jasia i Małgosi, Domek Krasnoludków, Teatr Lalek, ul. Jatki, Papa Krasnal. Wizyta w Kolejkowie.  Wizyta w Hali Stulecia – unikatowym miejsce na mapie Polski wpisanym na listę UNESCO. Wizyta w Hydropolis. ZOO + Afrykarium- pierwsze w Polsce oceanarium, czyli jedna z najlepszych atrakcji turystycznych dla dzieci w ostatnich latach w Polsce.

Zamki Krzyżackie, Gdynia [PDF]

Radzyń Chełmiński : Zwiedzaniu zamku krzyżackiego z przewodnikiem (sala tortur, wejście na wieżę, zamkowe muzeum, wystrzał artyleryjski, zbrojownia). Nauka tańca średniowiecznego. Strzelanie z łuku( kuszy). Adventure Park Kolibki – zabawy integracyjne mające na celu budowanie wśród grupy relacji i więzi. Malbork – zwiedzanie z przewodnikiem w formie gry edukacyjnej.