Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 2 dniowe

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych  oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy.

UWAGA:  za wycieczki jednodniowe również zapłacisz bonem turystycznym!

Bałtów – Pacanów [PDF]

Wizyta w Parku Jurajskim w Bałtowie . JuraPark , Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Sabatówka – Wioska Czarownic. Krzemionki Opatowskie – przejście trasą turystyczną z przewodnikiem. Wizyta w Centrum Bajki w Pacanowie – to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi.

Golub Dobrzyń – Grębocin – Toruń [PDF]

Golub – Dobrzyń- gra Zamkowa – Zaginiony Skarb Anny Wazówny – Zadania dla drużyn oraz szukanie ukrytych skarbów królewny Anny
Wazówny na terenie zamku. Grębocin – wizyta w Interaktywnym Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Toruń – zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Wizyta w Parku Rozrywki. W pakiecie: Oceanika, Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa Zagroda; Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela). Dąb Bartek – najsłynniejsze drzewo w Polsce. Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem+ zajęcia edukacyjne.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Pałacu Czartoryskich. Spacer po Zespole Pałacowo – Parkowym.
Spacer po Kazimierzu Dolnym: zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny.Przejazd melexami do wąwózu Korzeniowy Dół. Rejs statkiem po Wiśle. Pobyt w Magicznych Ogrodach: odkrywanie baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Sandomierz [PDF]

Kazimierz Dolny:  Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim. Spacer z pilotem po mieście: zabytkowe kamieniczki
Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny. Weście na ruiny zamku kazimierzowskiego i basztę.  Przejazd melexami po Kazimierzu. Sandomierzan – spacer po Starym Mieście z pilotem: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum,
kościół św. Jakuba. Zbrojownia Rycerska. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej.

Kraków – Wieliczka [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Rynek Główny Starego Miasta, Sukiennice, ul. Floriańska, Kościół Mariacki , Collegium Maius, Planty, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Krypty Królewskie, dziedziniec arkadowy Zamku na Wawelu, Smok Wawelski. Kopalni Soli w Wieliczce – spacer z przewodnikiem Trasą Turystyczną.

Kraków i sportowa zabawa [PDF]

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Udział w zajęciach sportowych – Potyczki sportowe. Zawodnicy, którzy wezmą udział w Potyczkach Sportowych mają okazje wykazać się koordynacją ruchową, zręcznością, kreatywnością, precyzją i sprawnością logistyczną. Oryginalne konkurencje takie jak: wyprawa konstruktorów, Indiana Jones w poszukiwaniu świętego Graala – sprawdzają szybkość i spryt zawodników.

Kurpie – tradycja i sport [PDF]

Tykocina – zwiedzanie zrekonstruowanego zamku Króla Polski połączone z zajęciami pt. „Królewski dwór – spotkanie z królową Barbarą”. Skansen Kurpiowski –  drewniana zabudowa i historia ludności Kurpiowskiej. Zajęcia z instruktorami : Poszukiwanie leśnego zwierza i Team Building.

Łódź – Bełchatów [PDF]

Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Zobaczymy maszyny, które pracują w Elektrowni w Bełchatowie. Wizyta w Łodzi. Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich.  Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem połączone z grą tematyczna. LaserArena.

Lublin z aktywnościami [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto – Brama Grodzka, Plac po Farze, Rynek z Trybunałem Koronnym. Wejście do Podziemnej Trasy Lubelskiej. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza. Zajęcia sportowo – integracyjnych.  Tor sprawnościowy SIŁA i CHARAKTER- szereg konkurencji, w których na próbę zostanie wystawiona wytrwałość uczestników.

Mazury – cud natury i… trochę sportu [PDF]

Pobyt w Rodzinnym Parku Rozrywki w okolicach Olsztyna m.in: Przejażdżki na Segway’ach, Strzelanie z łuk, Bungee run, Zorbing, Mega piłkarzyki, Wspólne spodnie, Wyścigi na rurach, Rowery przeciwskrętne, Budowanie tratwy. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama. Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.

Płock – Twierdza Modlin [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Stary Rynek, nabrzeże wiślane. Wizyta w płockim ZOO. Dzień w Twierdzy Modlin. Program składa się z dwóch części – historyczno-krajoznawczej oraz przygodowej.

Płock i Sierpc [PDF]

Sierpc – zwiedzanie Skansenu z przewodnikiem. Udział w warsztatach pt. Uczymy się kaligrafii. Zwiedzanie Płocka z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Stary Rynek, nabrzeże wiślane, zwiedzanie najstarszej szkoły w Polsce „Małachowianki” i rezerwatu archeologicznego. Rejs statkiem po Wiśle.

Poleski Park Narodowy i Kraina Rumianku [PDF]

Pobyt w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego: projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat, zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.

Poznań i okolica [PDF]

Zwiedzanie Poznania: Katedra wraz z X-wiecznymi podziemiami i grobami pierwszych Piastów i Złotą Kaplicą;  Stary Rynek: renesansowy Ratusz, domki budnicze, pręgierz, kamieniczki, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, Kościół Farny – perła baroku i dawne kolegium jezuickie. Wizyta w Muzeum Rogala. Spacer po Zamku w Kórniku z przewodnikiem.

Roztoczańskie przyrodnicze klimaty [PDF]

Udział w zajęciach edukacyjnych: Wielka edukacyjna gra na planszy przyrodniczej, Bungee Run – rywalizacja siłowo-ruchowa na pompowanym torze. Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. Wizyta w siedzibie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej – ,,W krainie jodły, buka i tarpana”.

Sandomierz z aktywnościami [PDF]

Sandomierz – spacer po Rynku. Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl z prawdziwym rycerzem! Zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. SPARTAKIADA -podczas spartakiady na uczestników czeka szereg konkurencji, rywalizując w zespołach 5 osobowych.

Survivalowa przygoda [PDF]

Survivalowa przygoda  -praktyczne zajęcia w terenie, które pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje zdolności w programach survivalowych. Bajkowa Kraina- wieczorne podchody dla najmłodszych. SPARTAKIADA -podczas spartakiady na uczestników czeka szereg konkurencji, rywalizując w zespołach 5 osobowych.

Szlak Orlich Gniazd [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku Pilcza. Spacer Szlakiem Jaskiniowców do Zegarowych Skał. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku w Ogrodzieńcu – największej warowni na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej. Park Miniatur na podzamczu – makiety zamków i warowni. Park  Doświadczeń.

Szlak Pierwszych Piastów [PDF]

Biskupin: zwiedzanie rezerwatu archeologicznego oraz udział w lekcji muzealnej. Wenecja – Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Gniezno: wejście na Wzgórze Lecha, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życie i śmierć św. Wojciecha. Ostrów Lednicki – najważniejszy gród Państwa Pierwszych Piastów – udział w zajęciach edukacyjny.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Zabawa z przewodnikiem w budowanie toruńskiego grodu, degustacja pierników, legendy toruńskie. Wieczorna Wizyta w Forcie IV Twierdzy Toruń. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Toruń – Solec Kujawski [PDF]

Pobyt w JuraParku w Solcu Kujawskim: zwiedzanie z przewodnikiem ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i gigantycznymi owadami, Muzeum Ziemi, park rozrywki, plac zabaw i Kino Emocji. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska, ruiny zamku krzyżackiego. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Warmińskim szlakiem [PDF]

Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Nidzicy. Spacer po Olsztynie z przewodnikiem: Stare Miasto, Ratusz, Targ Rybny, Katedra św. Jakuba, most zakochanych, Wysoka Brama.  Seans filmowy w olsztyńskim planetarium.
Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego: przejażdżka w siodle, zabawy ludowe przy muzyce, przejazd kolorowymi wozami warmińskimi, karmienie zwierząt.

Wrocław [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem z poszukiwaniem krasnali: Kamienice Jaś i Małgosia, Domek Krasnoludków,  ul. Jatki, Papa Krasnal. Wizyta w Kolejkowie- odkryj miniaturowy świat! Wrocławskie ZOO z Arfykarium – pierwsze w Polsce oceanarium, czyli jedna z najlepszych atrakcji turystycznych dla dzieci w ostatnich latach w Polsce.

Zamki Jury i zaczarowana kraina [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku w Olszynie położonego wśród jurajskich skał. Zrekonstruowany zamek w Bobolicach. Spacer ścieżką turystyczną pomiędzy skałami w kierunku ruin zamku w Mirowie. Żarki – wizyta w Muzeum Dawnych Rzemiosł. Udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez aktorów teatru z Częstochowy. Uczestnicy przeniosą się w zaczarowany i baśniowy świat spotykając bajkowe postaci.