Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych  oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy.

UWAGA:  za wycieczki jednodniowe również zapłacisz bonem turystycznym!

Bałtów – Jura Park [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Baśniowe Sady Klemensa [PDF]

Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski,  gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.

Bełchatów [PDF]

Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Zobaczymy maszyny, które pracują w Elektrowni w Bełchatowie. Odpowiemy na pytanie: Czym dokładnie jest węgiel brunatny? W jaki sposób powstał? Skąd mamy prąd?

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie.  Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.

Ciechanów – Pułtusk [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Przejazd do Pułtuska.  Zwiedzanie Zamku oraz Zbrojowni z Kasztelanem Zamkowym: Wprowadzenie w świat dawny- opis kodeksu rycerskiego, prezentacja zbroi i broni z XV-XVII w.

Dęblin militarnie [PDF]

Wizyta w Muzeum Sił Powietrznych – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej związanej z najważniejszymi etapami rozwoju polskich skrzydeł oraz wystaw czasowych.  Skansen Bojowy 1. Armii Wojska Polskiego -wystawy zbiorów militarnych.

Dzień w Twierdzy Modlin [PDF]

Dzień w Twierdzy Modlin. Program składa się z dwóch części – historyczno-krajoznawczej oraz przygodowej. Część pierwsza obejmuje zwiedzanie elementów Twierdzy Modlin z lokalnym przewodnikiem m.in. Brama ks. Poniatowskiego, Reduta Napoleona. Część przygodowa to zawody strzeleckie oraz gra terenowa, w której grupy zaopatrzone w mapy wyruszają na poszukiwanie wskazówek odwiedzając podziemia oraz stare budynki Twierdzy. Poszukiwania zakończone są ogniskiem

Dzień w wiejskiej zagrodzie [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną;  spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Góry Świętokrzyskie rozrywkowo [PDF]

Parku Rozrywki:  Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa zagroda; Gold Eurobungee, Łódeczki, Zorbing (po 5 minut każda atrakcja); Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela); Park Linowy (1 przejście górną lub dolną trasą),

Jak zostać chemikiem? [PDF]

Wizyta w Labosferze profesjonalne laboratorium, w którym  dzieci mogą całą klasą uczestniczyć w wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów dostosowanych do ich możliwości i wiedzy o świecie. Wizyta na Zamku – udział w żywej lekcji historii lub lekcji muzealnej temat dostosowany do wieku grupy

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu Dolnym do wąwozu Korzeniowy Dół.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Kazimierza Dolnego- zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny, wąwóz Korzeniowy Dół. Wejście na ruiny zamku i basztę. Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim.

Kielce zabawkowo – edukacyjnie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem połączone z zajęciami edukacyjnymi. Wizyta w Geoparku w Kielcach- Centrum Geoedukacji.  Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich, seans w kinie – kapsuła 5D, wirtualna jaskinia oraz zajęcia praktyczne.

Liw – Węgrów-Zambrzyniec [PDF]

Liw – zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Węgrów – spacer po rynku. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej: legendy o J. Twardowskim, tajemnice lustra Twardowskiego. Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, pranie na tarach, zwijanie wełny na motowidłach, maglowanie ręczne pościeli, gra w kręgle, dyskoteka w wiejskiej stodole, akacjowa herbatka.

Łódź – experymenty i Muzeum Fabryki [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie.  Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem oraz udział w warsztat np. TKANINA I CO DALEJ?

Łódź – Rogów [PDF]

Wizyta w Arboretum SGGW. Spacer po Arboretum z przewodnikiem daje możliwość poznania ciekawych gatunków drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Łódź – prelekcja edukacyjna dostosowana do wieku dzieci na terenie łódzkiego zoo.

Łódź na słodko [PDF]

Wizyta w Candy Park + warsztat – Strefa Aktywności Fizycznej to miejsce, gdzie każde dziecko może sprawdzić szybkość, zwinność, a nawet gibkość + warsztat wyrobu lizaków. Zajęcia edukacyjne w ZOO Łódź.

Lublin – legendy i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Magiczne Ogrody [PDF]

Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.

Matecznik Mazowsze [PDF]

Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Matecznik Mazowsze – Milanówek [PDF]

Matecznik Mazowsze – spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż- piękna cała Polska nasza”- musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Milanówek – wizyta w fabryce krówek.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.

Otrębusy – Matecznik Mazowsze [PDF]

Muzeum Motoryzacji i Techniki – podczas wizyty możemy zobaczyć: samochody z lat 20-tych, 30-tych, z czasów II wojny światowej, z czasów PRL-u, auta rodem z amerykańskiego snu, zachodnioeuropejskie zabytki po 1945r., samochody ciężarowe i autobusy z ubiegłego wieku. Matecznik Mazowsze – spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż- piękna cała Polska nasza”.

Płock [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Stary Rynek,  nabrzeże wiślane, zwiedzanie najstarszej szkoły w Polsce „Małachowianki” i rezerwatu archeologicznego. Rejs statkiem po Wiśle.

Płock – spotkanie z rycerzem [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną:  Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym – integracja [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym m.in.: zwiedzanie gospodarstwa i zwierząt z przewodnikiem; dojenie krowy ( na fantomie ); gra terenowa z zadaniami i zagadkami na terenie Wioski; Turniej Strzelanie z łuku, bulle i Szachy Wikingów; Ćwiczenie zmysłu równowagi – chodzenie po rozpiętej taśmie w lesie; ubijanie masła w maselnicach.

Radom – Muzeum Wsi Radomskiej [PDF]

Zwiedzanie skansenu z przewodnikiem połączone z warsztatami o tematyce dostosowanej do wieku uczestników.
Do wyboru warsztaty m.in.: ,, Od rośliny do tkaniny”,  ,,Od ziarenka do bochenka”,„Gałganie zabawki”, „Lekcja kaligrafii”.

Radom – spotkanie ze sztuką [PDF]

Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych. Wizyta w Centrum Rzeźby Polskiej – Orońska gra terenowa + warsztat – uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne.

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Rejs statkiem po Wiśle.

Sierpc – wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej [PDF]

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej, ekspozycji w dworze, powozowni oraz galerii rzeźby.
Przejazd wozem po terenie skansenu. Warsztaty dostosowane do wieku dzieci, np. ,,Uczymy się kaligrafii”  lub ,,Skarby pszczelej rodziny”.

Spotkanie ze sztuką Łucznica k/Garwolina [PDF]

Udział w warsztatach manualnych np.  ceramika, makramy, papier czerpany, pieczenie bułeczek, malowanie na pleksi,  malowanie na torbach.

Sromów, Maurzyce, Łowicz [PDF]

Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie – ruchome figurki, przedstawiające różne sceny z życia łowickiej wsi, lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty i inne łowickie atrakcje. Skansenu w Maurzycach. Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim – warsztat wycinanki łowickie.

Szydłowiec – Radom [PDF]

Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Uniejów – wioska indiańska i zagroda młynarska [PDF]

Zagrodzie Młynarskiej – tematyczne zwiedzanie pt ,,ABC chleba…” – spacer po obiekcie, dwór, wiatraki, piekarnia. Omówienie rodzajów chleba, własnoręczne formowanie podpłomyków, zabranie upieczonych chlebków. Wioska indiańska – malowanie twarzy, strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, rzuty włócznią i rzutkami do celu, rzuty na bizonie rogi, wyścigi żółwi …

Zagroda Alpaki [PDF]

Alpaki to niezwykłe zwierzaki – zapoznanie z alpakami i ich zwyczajami; Skarb alpaki – prezentacja procesu przetwarzania wełny i jej wykorzystania; Wizyta w starym spichlerzu – inspirujące spotkanie z przeszłością  Spacer z alpaką; Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wełny z alpak; Gry i zabawy z animatorem.

Żelazowa Wola – Sromów – Łowicz [PDF]

Wizyta w Muzeum Łowicza – udział w warsztatach manualnych wycinanki łowickie – Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim. Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie.  Spacer po parku w Żelazowej Woli, wejście do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

Żelazowa Wola – Granica [PDF]

Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.  Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.