Biuro Podróży Bajka, tel. 22 592 36 16
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe

Bałtów – Jura Park [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Baśniowe Sady Klemensa [PDF]

Rodzinny Park Rozrywki i Wypoczynku – gorące piaski,  gra terenowa ,,Turlaj owoca” , leśny tor przeszkód, park linowy, Starchowisko, strefa leżakowania, Klemensowa zjeżdżalnia, Kretowisko i Brzozowy labirynt.

Bełchatów [PDF]

Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Zobaczymy maszyny, które pracują w Elektrowni w Bełchatowie. Odpowiemy na pytanie: Czym dokładnie jest węgiel brunatny? W jaki sposób powstał? Skąd mamy prąd?

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie.  Lekcja muzealna np. W co się bawić… Zabawy i zabawki Zygmunta Krasińskiego.

Ciechanów – Pułtusk [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych oraz wystawy stałej. Przejazd do Pułtuska.  Zwiedzanie Zamku oraz Zbrojowni z Kasztelanem Zamkowym: Wprowadzenie w świat dawny- opis kodeksu rycerskiego, prezentacja zbroi i broni z XV-XVII w.

Dzień w wiejskiej zagrodzie [PDF]

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym : staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy; poczęstunek; przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem traperskim; zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną;  spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków i wiele innych atrakcji…

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Farma Iluzji dla przedszkoli [PDF]

Grę terenową prowadzoną podczas zwiedzania, w której nagrodą będzie wizyta w niezwykłej Chacie Spotkań. Chata Spotkań to ukryte na Farmie Iluzji miejsce, gdzie odbędzie się krótka zabawa przedszkolaków z naszymi maskotkami – postaciami ze znanych bajek dla dzieci. Dwugodzinny spacer z przewodnikiem: Latająca Chata Tajemnic, Tajemnicza Kopalnia Złota, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Muzeum Iluzji, Ames Room, Labirynt Luster , Głowa na Talerzu i wiele atrakcji…

Góry Świętokrzyskie rozrywkowo [PDF]

Parku Rozrywki:  Oceanika – zwiedzanie z przewodnikiem (żywe rekiny); Park Miniatur Świętokrzyskich; Brzozowa zagroda; Gold Eurobungee, Łódeczki, Zorbing (po 5 minut każda atrakcja); Kraina Zabawy (gigantyczne dmuchańce, karuzela); Park Linowy (1 przejście górną lub dolną trasą),

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu Dolnym do wąwozu Korzeniowy Dół.

Kazimierz Dolny – Magiczne Ogrody [PDF]

Zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Pobyt w Parku Rozrywki Magiczne Ogrody – odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy.

Kazimierz Dolny – Puławy [PDF]

Puławy –  zajęcia edukacyjne na terenie Pałacu Czartoryskich, spacer po Zespole Pałacowo – Parkowym. Kazimierza Dolnego- zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny, wąwóz Korzeniowy Dół.

Kielce zabawkowo – edukacyjnie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem połączone z zajęciami edukacyjnymi. Wizyta w Geoparku w Kielcach- Centrum Geoedukacji.  Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich, seans w kinie – kapsuła 5D, wirtualna jaskinia oraz zajęcia praktyczne.

Kraina Westernu [PDF]

Pobyt w Krainie Westernu. W trakcie wizyty: przejazd ciuchcią; zwiedzanie wioski indiański, namiotów, wyścigi z przeszkodami, malowani twarzy, indiańskie zabawy zręcznościowe; strzelanie z łuku i wiatrówki, płukanie złota w kopalni; mecz piłki cuntry ball; pobyt na placu zabaw: karuzela, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, zjeżdżalnie linowe; zwiedzanie mini zoo; ognisko z kiełbaskami, napój.

Liw – Węgrów-Zambrzyniec [PDF]

Liw – zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Węgrów – spacer po rynku. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej: legendy o J. Twardowskim, tajemnice lustra Twardowskiego. Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, pranie na tarach, zwijanie wełny na motowidłach, maglowanie ręczne pościeli, gra w kręgle, dyskoteka w wiejskiej stodole, akacjowa herbatka.

Łódź – experyment i taniec [PDF]

Centrum Nauki Experymenatrium: każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Pokaz z ciekłym azotem- pokazy z jedną z najzimniejszych substancji na świecie.  Zajęcia taneczne  w Egurrola Dance Studio.

Łódź – Rogów [PDF]

Wizyta w Arboretum SGGW. Spacer po Arboretum z przewodnikiem daje możliwość poznania ciekawych gatunków drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Łódź – prelekcja edukacyjna dostosowana do wieku dzieci na terenie łódzkiego zoo.

Lublin – legendy i tradycyjne przepisy [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlakiem Legend Lublina. Wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza – interaktywny pokaz z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka gdzie przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny. Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Magiczne Ogrody [PDF]

Podczas wycieczki do Magicznych Ogrodów odkryjecie baśniowe krainy zamieszkane między innymi przez Wróżki Smużki, Bulwiaki i Krasnoludy. Animator poprowadzi dla Was sensoryczne gry i zabawy realizujące treści podstawy programowej.

Matecznik Mazowsze [PDF]

Spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż – musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Warsztaty taneczne dla dzieci prowadzone przez znakomitych artystów-solistów zespołu.

Matecznik Mazowsze – Milanówek [PDF]

Matecznik Mazowsze – spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż- piękna cała Polska nasza”- musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Milanówek – wizyta w fabryce krówek.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.

Otrębusy – Matecznik Mazowsze [PDF]

Muzeum Motoryzacji i Techniki – podczas wizyty możemy zobaczyć: samochody z lat 20-tych, 30-tych, z czasów II wojny światowej, z czasów PRL-u, auta rodem z amerykańskiego snu, zachodnioeuropejskie zabytki po 1945r., samochody ciężarowe i autobusy z ubiegłego wieku. Matecznik Mazowsze – spektakl dla dzieci, pt. ,,Magiczna Podróż- piękna cała Polska nasza”.

Płock [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Stary Rynek,  nabrzeże wiślane, zwiedzanie najstarszej szkoły w Polsce „Małachowianki” i rezerwatu archeologicznego. Rejs statkiem po Wiśle.

Płock – spotkanie z rycerzem [PDF]

Zwiedzanie miasta połączone z zabawą tematyczną:  Dzieci przebrane w stroje z piastowskim orłem na piersi tworzą zastęp ochotników, któremu przewodzi rycerz z płockiego zamku lub mnich z opactwa benedyktyńskiego. W trakcie spaceru wejście do Muzeum Diecezjalnego. Wizyta w Płockim Zoo.

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Rejs statkiem po Wiśle.

Spotkanie ze sztuką Łucznica k/Garwolina [PDF]

Udział w warsztatach manualnych np.  ceramika, makramy, papier czerpany, pieczenie bułeczek, malowanie na pleksi,  malowanie na torbach.

Sromów, Maurzyce, Łowicz [PDF]

Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w Sromowie – ruchome figurki, przedstawiające różne sceny z życia łowickiej wsi, lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty i inne łowickie atrakcje. Skansenu w Maurzycach. Zapoznanie z kulturą i folklorem łowickim – warsztat wycinanki łowickie.

Szydłowiec – Radom [PDF]

Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Uniejów – wioska indiańska i zagroda młynarska [PDF]

Zagrodzie Młynarskiej – tematyczne zwiedzanie pt ,,ABC chleba…” – spacer po obiekcie, dwór, wiatraki, piekarnia. Omówienie rodzajów chleba, własnoręczne formowanie podpłomyków, zabranie upieczonych chlebków. Wioska indiańska – malowanie twarzy, strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, rzuty włócznią i rzutkami do celu, rzuty na bizonie rogi, wyścigi żółwi …

Żelazowa Wola – Brochów- Granica [PDF]

Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Brochów – obronny Kościół – miejsce chrztu kompozytora. Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego.