Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3 / Wycieczki 1 dniowe Warszawa

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych  oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy.

UWAGA:  za wycieczki jednodniowe również zapłacisz bonem turystycznym!

Warszawa – przyroda i historia [PDF]

Wizyta na Zamku w Wilanowie. Udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej”. Poznajemy życie członków rodziny królewskiej, która zamieszkiwała pałac w Wilanowie.
Przejazd do Powsina do Ogrodu Botanicznego.  Udział w zajęciach biologicznych ( temat zajęć dostosowany do wieku uczniów). Lekcje prowadzone są w oparciu o bazę jaką stanowi Ogród.

Warszawa – Szlakiem legend i bajek [PDF]

Kto ufundował Warszawę? Dlaczego dzwon Kanonia nie dzwoni? Skąd wzięła się nazwa Warszawy? Jak dawniej w stolicy przewidywano pogodę? W trakcie spaceru dzieci poznają bajki i legendy Warszawy: np. ,, Szabla króla Zygmunta”, ,,Duch Barbary Radziwiłłówny i lustro Mistrza Twardowskiego”, ,,O kamiennym niedźwiedziu”, ,, Cudowna figura Chrystusa u Fary”, ,,Dzwon na Kanonii”, ,,Wars i Sawa”, ,,Syrenka Warszawska”, czy ,,Bazyliszek”.

Warszawa – Teatr + Centrum Nauki Kopernik [PDF]

Udział w spektaklu muzyczny pt. Dzieci z Bullerbyn. Familijny spektakl wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody paczki przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu.  Wizyta w Centrum Nauki Kopernik – w Koperniku znajdziesz około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć.

Warszawa – z wizytą z ZOO [PDF]

Wizyta w Warszawskim ZOO – miejsce magiczne, pełne ciekawych przygód. Warszawskie ZOO posiada ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków. Spacerując zobaczymy: pawilon małp człekokształtnych, słoniarnię, kolorowe akwarium, pawilon dla gadów, rekinów czy hipopotamów. Można odwiedzić również żyrafiarnię, wybieg australijski z kangurami, strusiami i kazuarami. + Udział w lekcji edukacyjnej: Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi.

Warszawa – zwiedzanie i lekcja WF [PDF]

Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: Plac Zamkowy – Dziedziniec Zamku Królewskiego – ul. Świętojańska – Plac Kanonia – Góra Gnojna – Rynek Starego Miasta – ul. Piwna – Pomnik Małego Powstańca. Wizyta w Active Park – park trampolin z przeszkodami.

Warszawa filmowo – telewizyjna [PDF]

Wizyta w Telewizji Polskiej – miejscowy przewodnik zaprowadzi nas m.in. do pomieszczeń reżyserskich, muzeum TVP, a także pokaże jak wygląda praca w studiach telewizyjnych. Wizyta w kinie – seans filmowy w jednym z warszawskich kin – repertuar dostosowany do wieku dzieci oraz do obecnego repertuaru kina.

Warszawa na słodko [PDF]

Wizyta w Manufakturze Czekolady – w Manufakturze czeka nas projektowanie własnej tabliczki czekolady, do której dodamy np. owoce czy bakalie, poznamy procesy produkcji czekolady, przełożymy wzory na płynne czekolady w foremkach. Łazienki Królewskie – spacer z przewodnikiem po zespole pałacowo-ogrodowym.

Warszawa po Królewsku [PDF]

Wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Udział w lekcji historycznej np. ,,Królewska rodzina” lub ,,Wizyta u Króla” lub ,,Wizyta u Królowej”. Poznajemy życie członków rodziny królewskiej, która zamieszkiwała pałac w Wilanowie. Podczas lekcji uczniowie zwiedzają m.in. apartamenty królewskie, biała sala, galerię ogrodów czy biblioteka królewska . Przejazd do Łazienkach Królewskich. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem pałacu na wodzie.

Warszawska gra miejska [PDF]

Gra miejska na Starym Mieście w Warszawie – temat gry do wyboru w zależności od wieku dzieci – Warszawa w legendzie, Warszawo walcz!, Paparazzi.  Wizyta w Centrum Nauki Kopernik gdzie znajdziesz
około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni oraz dwa niezwykłe teatry – Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich.