Biuro Podróży Bajka, tel. +48 505 904 524
 
 

Szkoła Podstawowa, klasy 4-8 / Wycieczki 1 dniowe

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie wszystkie atrakcje wymienione w programach naszych wycieczek mogą być dostępne. Dostępność poszczególnych obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych  oraz możliwość realizacji programu sprawdzamy indywidualnie na potrzeby grupy. 

 

UWAGA:  za wycieczki jednodniowe również zapłacisz bonem turystycznym!

Bałtów – park jurajski [PDF]

JuraPark (park dinozaurów)- zwiedzanie z przewodnikiem. Prehistoryczne Oceanarium. Zwierzyniec Bałtowski.  Sabatówka- Wioska Czarownic- spotkanie z prawdziwymi czarownicami wiedźmami i białą magią. Polska w Miniaturze- poznasz najciekawsze zabytki Polski.

Bełchatów [PDF]

Zwiedzanie interaktywnego muzeum o węglu PGE Giganty mocy połączone z warsztatami edukacyjnymi. Spacerując po wystawie poznamy historię węgla brunatnego i odkryjemy tajniki produkcji prądu elektrycznego. Zobaczymy maszyny, które pracują w Elektrowni w Bełchatowie. Odpowiemy na pytanie: Czym dokładnie jest węgiel brunatny? W jaki sposób powstał?

Borysew zoo safari [PDF]

Pobyt na terenie parku gdzie dzikie zwierzęta z całego świata są na wyciągnięcie ręki. W dolinie Neru można spotkać najgroźniejsze zwierzęta. Na obszarze 25 hektarów żyje ponad 500 osobników z 5 kontynentów. Największą atrakcją parku są lwy białe, tygrysy bengalskie i tygrysy białe.

Ciechanów – Opinogóra [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”. Zwiedzanie Muzeum w Opinogórze z przewodnikiem: Pałacyk, Oficyna, Dwór. Spacer po ogrodzie. Lekcja muzealna np. Romantyków w Polsce było wielu …

Ciechanów – Pułtusk – u Kasztalana Zamkowego [PDF]

Zwiedzanie Zamku Książąt Mazowieckich – spacer po basztach zamkowych wystawy stałej, pt. „Księstwo Mazowieckie 1200-1526 – intrygi, trucizny i smok, czyli 300 lat niezależnego Mazowsza”, Przejazd do Pułtuska. Zwiedzanie Zamku oraz Zbrojowni z Kasztelanem Zamkowym: Wprowadzenie w świat dawny- opis kodeksu rycerskiego, prezentacja zbroi i broni z XV-XVII w. opis technik jej używania oraz zmian na przestrzeni wieków.

Czarnolas – Szlakiem Jana Kochanowskiego [PDF]

Zwiedzanie z przewodniki Muzeum Jana Kochanowskiego. Wystawa stała ,,Jan Kochanowski- duch miejsca, klimat epoki”. Spacer po parku i szukanie słynnej fraszki ,,Na lipę”. Pomnik Jana Kochanowskiego. Zwoleń – wizyta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – krypta Kochanowskich. Centrum Regionalne. Sycyna – miejsce urodzenia Kochanowskiego.

Czersk + Warka [PDF]

Zamek w Czersku – udział w żywej lekcji historii, temat dostosowany do wieku grupy np. Początki państwa polskiego – mity i fakty, ekwipunek i techniki walki wojów piastowskich. Wizyta w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego – lekcja muzealna „Czarniecki zobowiązuje. Czyli jak z Polski Szwedów wypędziliśmy”, w której dowiemy się o wodzu, który zagościł w naszym hymnie.

Dęblin Militarnie [PDF]

Wizyta w Muzeum Sił Powietrznych – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej związanej z najważniejszymi etapami rozwoju polskich skrzydeł oraz wystaw czasowych. + lekcja muzealna. Twierdza Dęblin – spacer z przewodnikiem przez wyjątkową architekturę militarną. Spacer wokół Zespołu Pałacowo – Parkowego, Pałac Jabłonowskich – obecny Rektorat Lotniczej Akademii Wojskowej.

Dzień w Twierdzy Modlin [PDF]

Program składa się z dwóch części – historyczno-krajoznawczej oraz przygodowej. Podczas pobytu zwiedzanie z przewodnikiem m.in. Brama ks. Poniatowskiego, Reduta Napoleona. Zawody strzeleckie oraz gra terenowa, w której grupy zaopatrzone w mapy wyruszają na poszukiwanie wskazówek odwiedzając podziemia oraz stare budynki Twierdzy.

Farma Iluzji [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Iluzji, Latająca Chata, poszukiwanie rozwiązań zagadki Lewitujący Kran, Wiklinowy Labirynt, Tunel Zapomnienia, Lasek Doświadczeń, zaklęty staw, przygoda Trapera, świat do góry nogami w Zakręconym Domku, Lustrzany Labirynt, mini zoo, wizyta w tajemniczym Ames Roomie.

Góry Świętokrzyskie [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Wizyta w Osadzie Średniowiecznej. Poznajemy stare obyczaje i zawody (odwiedzamy rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieślę, kowala, tkaczkę, zielarkę, gospodynię słowiańską, rymarza czy barcie bartnika).

Góry Świętokrzyskie z Zamkiem w Chęcinach [PDF]

Dąb Bartek- najsłynniejsze drzewo w Polsce. Wejście na Św. Krzyż + taras widokowy gołoborze. Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach – zwiedzanie zamku, lochu, skarbca, wejście na dwie baszty z punktami widokowymi, przymierzanie elementów zbroi rycerskich, zakuwanie w dyby, pokazy strzelania z broni historycznej.

Integracja – paintball [PDF]

Udział w turnieju paintball ( do dyspozycji grupy sprzęt, umundurowanie + 500 kulek dla każdego gracza). Celem jest nawiązanie współpracy zespołowej oraz komunikacji aby zrealizować określone zadania. Gra odbywa się na dużym leśnym terenie wraz z polaną, licznymi ściankami, przeszkodami czy tarczami do ćwiczeń celności.

Jak zostać chemikiem? [PDF]

Wizyta w Labosferze profesjonalne laboratorium, w którym  dzieci mogą całą klasą uczestniczyć w wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów dostosowanych do ich możliwości i wiedzy o świecie. Wizyta na Zamku – udział w żywej lekcji historii lub lekcji muzealnej temat dostosowany do wieku grupy

Jednodniowa integracja – sport i survival [PDF]

Udział w zajęciach integracyjnych: turniej dziesięciu mostów – w pełni bezpieczna zabawa turniejowa, w której uczestnicy mają do pokonania dziesięć różnorodnych, specjalnie przygotowanych ,,mostów”. Marsz na orientację – zajęcia terenowe w których uczestnicy za pomocą mapy i kompasu odwiedzają punkty zadaniowe wyznaczone na specjalnie przygotowanej mapie.

Kazimierz Dolny [PDF]

Spacer po mieście: zabytkowe kamieniczki, kościół farny, ruiny zamku, baszta, Góra Trzech Krzyży. Przejazd Melexem po Kazimierzu Dolnym do wąwozu Korzeniowy Dół.

Kazimierz Dolny – zwiedzanie i edukacja [PDF]

Kazimierza Dolnego- zabytkowe kamieniczki Celejów, Górskich, Przybyłów, kościół farny, wąwóz Korzeniowy Dół. Wejście na ruiny zamku i basztę. Udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Nadwiślańskim.

Kielce geologicznie [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Katedralne, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek, ulica Sienkiewicza, Park Miejski, Rezerwat Kadzielnia. Wejście do jaskini na terenie rezerwatu. Wizyta w Geoparku w Kielcach- Centrum Geoedukacji.

Kielce i Oblęgorek [PDF]

Zwiedzanie Pałacyku Henryka Sienkiewicza połączone z lekcją muzealną pt. Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza a powieść „ W pustyni i w puszczy”. Spacer ul. Sienkiewicza w kierunku pomnika Dzika Kiełka. Wizyta w Muzeum Historii Kielc – lekcja muzealna pt. Herb Kielc.

Kielce zabawkowo – edukacyjnie [PDF]

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy z przewodnikiem połączone z zajęciami edukacyjnymi. Wizyta w Geoparku w Kielcach- Centrum Geoedukacji.  Zwiedzanie wystawy stałej poświęconej dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich, seans w kinie – kapsuła 5D, wirtualna jaskinia oraz zajęcia praktyczne.

Kłodawa [PDF]

Wizyta w Kopalni Soli w Kłodawie: zwiedzania obejmuje prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych.

Liw – Węgrów [PDF]

Zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Udział w lekcji o legendach pt. „Zamek w Liwie owiany legendą.” Węgrów: spacer po rynku, zwiedzanie Bazyliki Mniejszej.

 

Łódź – Muzeum Fabryki i Centrum Nauki Experymentarium [PDF]

Muzeum Fabryki – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prezentującej dzieje fortuny Poznańskich.  Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa.
Centrum Nauki Experymenatrium: zwiedzanie z przewodnikiem połączone z grą tematyczna. LaserArena.

Łódź – Rogów [PDF]

Wizyta w Arboretum SGGW. Spacer po Arboretum z przewodnikiem daje możliwość poznania ciekawych gatunków drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Łódź – prelekcja edukacyjna dostosowana do wieku dzieci na terenie łódzkiego zoo.

Łódź filmowa i fabraczna [PDF]

Panoramiczny objazd Łodzi (m.in. przejazd obok łódzkiej „Filmówki” i Muzeum Kinematografii. ) Wizyta w dzielnicy Księży Młyn, będąca niegdyś własnością K.G.Scheiblera. Spacer z przewodnikiem po najsłynniejszej ulicy Łodzi PIOTRKOWSKIEJ (wille, kamienice, słynne pomniki, kościoły, dzieje rodzin fabrykanckich, ławeczka Tuwima, Aleja Gwiazd, Grand Hotel, Fortepian Rubinsteina). Wizyta w Pałacu Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi- spacer z przewodnikiem po pałacu, który posłużył jako scenografia do jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana”.

Łódź z grą miejską [PDF]

Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej pt. Magiczna Łódź – szlakiem łódzkich legend – podczas gry będziemy zwiedzać ciekawe zabytki miasta oraz mniej znane zakątki łącząc wszystko z integracją. Wizyta w Muzeum Fabryki w Łodzi. Gra-warsztat: „Miasto w mieście”- czyli próba stworzenia własnego przedsiębiorstwa.

Lubelszczyzna na wesoło – zabawy i gra miejska [PDF]

Udział w grze miejskiej na terenie miasta pt. JAK TO DZIAŁA? eksploruj miasto w niecodzienny sposób poznając ciekawe miejsca. Wszystko połączone z  zajęcia integracyjne w postaci turniejów drużynowych np. Olimpiada sportowa i Laser Tag Arena.

Lublin – Kozłówka [PDF]

Lublin – wizyta w Podziemnej Trasie Turystyczne. Spacer po mieście z pilotem. Kozłówka – wizyta w Muzeum Zamoyskich- zwiedzanie z przewodnikiem (pałac, park, powozownia, galeria socrealizmu, kaplica, wystawy czasowe).

Majdanek [PDF]

Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.

Pobyt na terenie Muzeum na Majdanku połączony z aktywnym udziałem młodzieży w zajęciach edukacyjnych: prezentacja multimedialna lub projekcja filmowa lub analiza źródeł historycznych;
pogadanka; zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego.

Matecznik Mazowsze i Milanówek [PDF]

Wizyta w Mateczniku Mazowsze: spektakl dla dzieci i młodzieży, pt. ,,Kraina marzeń- tańce narodowe”- musical poprowadzi nas przez różne regiony Polski, ucząc dzieci szacunku do polskiej kultury ludowej. Zwiedzanie kulis Mazowsza. Wizyta w fabryce krówek.

Nieborów – pałac z warsztatami [PDF]

Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego w Nieborowie. Wystawa Manufaktury Majoliki. Udział w warsztatach rękodzieła ludowego w łowickiej chałupie.

Oświęcim [PDF]

Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.

Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau, byłego obozu zagłady. W trakcie pobytu przejście przez Auschwitz I: Brama „Arbeit macht frei”, Plac apelowy. Auschwitz II-Birkenau: Brama Śmierci, Rampa, Ruiny komory gazowej i krematorium nr II lub nr III , Barak dziecięcy w obozie kobiecym.

Płock – Czerwińsk [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika Katedralna, opactwo pobenedyktyńskie, Wzgórze Tumskie, Muzeum Diecezjalne, Stary Rynek, nabrzeże wiślane. Rejs statkiem po Wiśle. Przejazd do Czerwińska. Zwiedzanie Bazylika Zwiastowania NMP – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Płock – gra miejska [PDF]

Zwiedzanie miasta w formie gry miejskiej: Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymują specjalnie opracowane mapki i zestawy zadań w formie wierszowanych zagadek. Celem zabawy jest dotarcie do wyznaczonych miejsc i udzielenie odpowiedzi na pytania związane z historią miejsca lub ludzi z nim związanych. Po drodze gracze spotykają przewodników udzielających dodatkowych informacji o danym miejscu. Gra kończy się rozdaniem certyfikatu i drobnych upominków dla zwycięskiej grupy. Rejs statkiem po Wiśle.

Poleski Park Narodowy [PDF]

Projekcja filmu o Poleskim Parku Narodowym, zwiedzanie Ośrodka Ochrony Żółwia Błotnego połączone z oglądaniem małych żółwików+ warsztat. Zwiedzanie ścieżki przyrodniczej, np. ,,Dąb Dominik”, ognisko integracyjne na zakończenie zwiedzania (dla chętnych).

Pułtusk [PDF]

Udział w lekcji na Zamku w Pułtusku na temat odpowiedniego zachowania się przy stole. Uroczysty obiad – praktyczna część szkolenia . Spacer z pilotem po rynku.

Pułtusk u Kasztelana Zamkowego [PDF]

Udział w lekcji na Zamku w Pułtusku na temat odpowiedniego zachowania się przy stole. Uroczysty obiad – praktyczna część szkolenia. Zwiedzanie Zamku oraz Zbrojowni z Kasztelanem Zamkowym: wprowadzenie w świat dawny- opis kodeksu rycerskiego, prezentacja zbroi i broni z XV-XVII w.  Husaria naszą dum. Zwiedzanie komnat Zamkowych.

Radom – spotkanie ze sztuką [PDF]

Wizyta w Muzeum im. Jacka Malczewskiego – udział w warsztatach manualnych. Wizyta w Centrum Rzeźby Polskiej – Orońska gra terenowa + warsztat – uczestnicy poznają przestrzeń orońskiego parku. Scenariusze gier poruszają wątki przyrodnicze, historyczne i artystyczne.

Sandomierz [PDF]

Spacer po Starym Mieście: Rynek, Ratusz, Mury, Ucho Igielne, Pałac Biskupów, Collegium Gostomianum, kościół św. Jakuba, Podziemna Trasa Turystyczna, Zbrojownia Rycerska – humorystyczny spektakl. Spacer do wąwozu Królowej Jadwigi. Rejs statkiem po Wiśle.

Szlakiem Henryka Sienkiewicza [PDF]

Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – rodzinna miejscowość i miejsce narodzin pisarza, laureata Nagrody Nobla, jednego z najwybitniejszych polskich powieściopisarzy i publicystów.  Wejście na pamiątkowy Kopiec Sienkiewicza w Okrzei.  Kościół w Okrzei – fundacji prababki pisarza, miejsce jego chrztu.  Cmentarz w Okrzei – mogiła Stefanii Sienkiewicz matki poety.

Szydłowiec – Radom [PDF]

Szydłowiec spacer z przewodnikiem po mieście: Ratusz, Kościół św. Zygmunta, Góra Trzech Krzyży. Muzeum instrumentów ludowych na zamku. Muzeum Wsi Radomskiej – udział w lekcji na terenie skansenu: pogadanka, zajęcia manualne, zwiedzanie skansenu.

Tomaszów Mazowiecki – historia i przyroda [PDF]

Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Groty Nadgórzyckie – podczas zwiedzania dowiemy się ile kwarcu znajduje się w tutejszym piasku i dlaczego jest tak bardzo unikalny. Skansen Rzeki Pilicy – zwiedzanie z przewodnikiem muzeum na wolnym powietrzu, które poświęcone jest tematyce rzeki.  Spacer ścieżką przyrodniczą do rezerwatu ,,Niebieskie Źródła”.

Tomaszów Mazowiecki intergacyjnie [PDF]

Bunkier w Konewce – wizyta na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów. Park linowy – przejście trasą średnią, która składa się z kilkunastu przeszkód np. most birmański, tyrolka, złośliwe belki, sieci czy most zwodzony oraz możliwość korzystania z infrastruktury obiektu. Rezerwat Niebieskie Źródła.

Toruń [PDF]

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Staromiejski, Ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Mury Obronne, Spichlerze, Katedra Świętojańska. Seans w planetarium. Warsztat wypieku piernika.

Toruń z militarną grą [PDF]

Gra miejska Bunkier – Wisła – Opowiada ona o czasach II Wojny Światowej w Toruniu i generał Elżbiecie Zawadzkiej. Scenerią gry będzie obszar starówki. Będziecie działać w kilku drużynach, a na końcu połączycie zdobyte informacje dla osiągnięcia wspólnego celu. Warsztat wypieku piernika.  Wejście do Bunkru – Wisła – W Bunkrze Wisła mamy możliwość przeżycia symulacji nalotu bombowego!

Treblinka – Tykocin [PDF]

Sugerowany program dla grup od VII klasy SP.
Treblinka – zwiedzanie Muzeum Walki i Męczeństwa. Tykocin: spacer po mieście –  Rynek, Pomnik Stefana Czarnieckiego, kościół p.w. Trójcy Świętej. Muzeum w Tykocinie – Wielka Synagoga. Zwiedzanie połączone z lekcją.

Uniejów – termy i wioska indiańska [PDF]

Pobyt na basenach termalnych w Uniejowie – 2h w strefie basenowej. Zwiedzanie wioski indiańskiej w przewodnikiem. Podczas pobytu: malowanie twarzy, strzelanie z łuku, strzelanie z dmuchawki, rzuty włócznią i rzutkami do celu.

Węgrów – Korczew – Drohiczyn [PDF]

Węgrów – spacer po rynku. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej: legendy o J. Twardowskim, tajemnice lustra Twardowskiego.  Korczew n/Bugiem – spacer po parku, zwiedzanie barokowego pałacu – dawna rezydencja Wiktoryna Kuczyńskiego zwanego ,,Królem Podlasia” .  Drohiczyn – spacer po historycznej stolicy Podlasia, Góra Zamkowa, Muzeum Kajakarstwa.

Wodna zabawa w Suntago [PDF]

Wizyta w Suntago Park of Poland – 4-godzinna zabawa w strefie Jamango. Tropikalny, termalny, a może gigantyczny basen z falą? Na uczestników czeka aż kilka różnych basenów, ok. 30 zjeżdżalni wodnych.

Z wizytą u Radziwiłów – Liw, Węgrów, Starawieś [PDF]

Liw – zwiedzanie ruin zamku z przewodnikiem: Sala Rycerska, Zbrojownia, Wieża. Węgrów – rynek, Bazylika Mniejsza, Lustro Twardowskiego, VIII wieczny Zajazd Gdański, kaplica ewangelicka, nagrobki szkockie, zespół klasztorny reformatów z VIII wieku. Starawieś – zwiedzanie barokowego pałacu – dawnej rezydencji Radziwiłłów.

Żelazowa Wola – Arkadia – Nieborów [PDF]

Żelazowa Wola – spacer po parku, wejście do Domu Urodzenia F. Chopina – wystawa stała, pawilon Preludium – wystawa czasowa. Nieborów – zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowo – ogrodowego. Arkadia : Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany (Miłości, Mądrości), Grota Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, Domek Gotycki, Grobowiec Złudzeń …

Żelazowa Wola – Granica [PDF]

Żelazowa Wola – park, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.  Granica – Muzeum Kampinoskiego Parku Narodowego. Spacer z przewodnikiem edukacyjną ścieżką przyrodniczą w miejsca ścisłej ochrony w poszukiwaniu fauny i flory parku.

Ziemia Łęczycka: Łęczyca – Tum – Kwiatkówek [PDF]

Łęczyca – zwiedzanie zamku królewskiego oraz udział w lekcji muzealnej: Regionalne wierzenia, legendy i opowieści ze szczególnym uwzględnieniem diabła Boruty. Tum – romańska kolegiata. Kwiatkówek – Skansen Ziemi Łęczyckiej.